Venedik köprü

Venedik, doğal güzellikleri ile sizleri büyülerken aynı zamanda tarihi yapıları ile her yıl milyonlarca turisti kendisine çekiyor.Türkiye’den de çok sayıda ziyaretçi alan Venedik, İtalya gezisi düşünenler için ilk sıralarda yer alıyor.

Balayı için ilk tercihler arasında yer alan Venedik, romantik bir balayı tatili içinde harika bir yer.Romantik bir gondol gezisi ile bir Venedik turu yapabilirsiniz.

Şimdi tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ile bizleri büyüleyen Venedik’te görülmesi gereken yerler nereler bunlara bakalım.

 

Venedik’te görülmesi gereken yerler

 

San Marco Meydanı

san marco meydani

San Marco Meydanı Venedik’te görülmesi gereken yerlerin başında bulunuyor diyebiliriz.Çevresinde harika kafe ve mağazalar ile tarihi binaların arasında kahvenizi yudumlayıp en ünlü markaların yeraldığı mağazalardan alışveriş yapabilirsiniz.

Gece ve gündüz yapılan etkinlikler, festivaller ile harika vakit geçirebilirsiniz.Napolyon burayı Avrupa’nın misafir odasına benzetmiş.Yılın bazı dönemlerinde suların yükselmesi ile yürümekte zorlanabilirsiniz ancak Venedik’te gezilmesi gereken bu yeri görmeden dönemeyin.

 

Aziz Mark’ın Çan Kulesi

aziz mark çan kulesi

Venedik’te gezilecek yerler arasında Aziz Mark’ın Çan Kulesi de bulunmakta.San Marco meydanında yer alan Çan kulesi harika bir manzara ziyafeti için gezilmesi gereken yerler arasında bulunuyor.Kalabalık bir giriş sırası ile karşılaşmanız çok muhtemel olsada buradan Venedik manzarası izlemeden dönmek olmaz.Beklediğiniz sıraya değecektir.98.6 metre uzunluğunda olan kuleye giriş ücreti 8 Euro’dur.

 

Dükler Sarayı

Dükler sarayi

San Marco meydanındaki eserlerden biride Dükler Sarayıdır.Venedik’te en çok ziyaret edilen müzelerin başında geliyor.Zindanları gezebilir ve içerisinde bulunan resimlere bakabilir ve Osmanlı’dan izler görebilirsiniz.İçeride fotoğraf çekilmesine izin verilmiyor.Venedik’te simge olmuş bu yeri görmelisiniz.

 

San Marco Bazilikası

San Marco Bazilikasi

San Marco meydanına adını veren kilisedir.Oldukça gösterişli bir yapıya sahiptir.Kilisede halen ayın yapılmakta olup kiliseye girişler ücretsizdir.Girişte çantanızı bırakabilir ve gezinizi rahatça yapabilirsiniz.İçerideki müze bölümüne giriş ücretlidir.

 

Büyük Kanal

Venedik büyük kanal

Venedik’in en büyük kanalı olan Büyük Kanal Venedik’i adeta ortadan ikiye ayırmaktadır.Burada gondol turu yapabilirsiniz.Gondol turu Venedik’te yapılması gereken şeylerin başında gelir.Romantizmin doruk noktasına vardığı gondol gezisi ile Venedik’teki tarihi yapıların arasından geçerken harika bir seyre dalabilirsiniz.

 

Fenice Tiyatrosu

Venedik Fenice Tiyatrosu

2003 yılında yeniden restore edildi.Tiyatro mimari yapısı ile göz dolduruyor.Ayrıca kulaklıklar ile birçok dilde oyunu izleyebilirsiniz.

Venedik hakkında detaylı bilgiler içeren Venedik Gezi Rehberi yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Venedik’te gezilecek yerler hakkında yazımıza yorum yaparak kendi listenizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.