vizesiz tatil yerleri

Vize olayı oldukça sıkıntılı bir konu. Gitmek istediğiniz ülkeye ucuz bir bilet bulduğunuzda hemen bunu almak istiyorsunuz. Ancak aldığınız bilet sonrası tabiki vizeyi kesinlikle alabileceksiniz diye bir şart yok.Rezervasyon yaparak bu riske girmemeyi tercih edebilirsiniz ancak ucuz bir bilet bulduğunuzda bu biletleri ancak çok kısa süreli rezervasyon yapabiliyorsunuz. Dolayısıyla eğer biletiniz promosyon sınıfı ise yanıyor.

İnsanların ucuz diye aldıkları biletler, vize onayı gelmemesinden dolayı ellerinde kalıyor. Bunun ülkemizdeki tek çözümü yeşil pasaporta sahip olmak en azından Avrupa ülkeleri için ancak bu pasaport türünü de bazı meslek grupları alabiliyor. Bu imkanınız da yoksa tek seçenek vizesiz tatile gidilecek ülkeler. Ülkeler arası anlaşmalar ile karşılıklı olarak bu vize evrak işleri ortadan kalkabiliyor ve rahatlıkla turistik seyahatler yapabiliyorsunuz.

Vizesiz Tatil Yerleri

Bir balayı için veya tamamen arkadaşlarınızla seyahat amaçlı vizesiz tatile gidilecek ülkeler ile vize sorunu olmandan tatilinizi planlayabilirsiniz.Sizler için bazı popüler vizesiz tatil yerlerini listeledik.İşte onlar;

Vizesiz Sırbistan

Sirbistan Belgrad tuna nehri Vizesiz Tatile Gidilecek Ülkeler

İlk olarak Sırbistan’dan başlayalım. Sırbistan deyince akıllara tabiki direk olarak Belgrad geliyor. Belgrad Tuna Nehri hattında bulunan oldukça popüler bir Balkan ili. Hem tarihi yapısıyla hem de gelişmişlik düzeyiyle tatil konusunda tercih edinilirliğini arttırıyor. Bu şehirde yapacağınız konaklama Avrupa ülkelerine göre çok daha ucuz.

vizesiz Sırbistan Vizesiz Tatile Gidilecek Ülkeler

Özellikle önceden yer ayırttığınızda lüks otellerde uygun fiyatlarla konaklama yapabilirsiniz. Belgrad’a gittikten sonrada ziyaret etmeniz gereken onlarca tarihi yer ve müzeler mevcut. Yüzyılların izini şehrin her noktasında görebiliyorsunuz. Ayrıca şehir içi ulaşımı da tramvaylar sayesinde çok kolay bir hal alıyor. Gece hayatıyla da son derece popüler olan Sırbistan’ı arkadaşlarınızla gezmek için özellikle öğrencilik döneminde tercih etmelisiniz.

Vizesiz Rusya

Kremlin sarayi Vizesiz Tatile Gidilecek Ülkeler

Bir diğer önemli vizesiz gidebileceğimiz ülke Rusya tabiki. Malum her yaz on binlerce Rus turist ülkemize akın ediyor. Bizim de iade-i ziyaret yapmamız gerekiyor elbette. İlk olarak sıkı giyinmenizi tavsiye ediyoruz. -50 dereceye varan bir hava söz konusu burada. Bu yüzden Rus turistler aralık ayında bile bizim ülkemizde denize girebiliyor. Bizim kışlarımız 0-10 derece arasında geçiyor ve bize soğuk geliyor. Onların yaz mevsimi sayılır. Sıkı giyindikten sonra bu ülkeye adımınızı atın.

vizesiz ülke rusya

İlk olarak gitmeniz gereken yer kesinlikle Kremlin olmalıdır, bu yapı adeta gotik Avrupa ülkelerini andıran mükemmel bir mimari. Adeta Rus disiplinini anlatıyor size bu yapı. Yıllar içinde birçok tadilat görmüş elbette ama devlet başkanlarını ağırlayan bu makam görülmeye değer. Burada yeteri kadar vakit geçirdikten sonra Arbat’a kendinizi atmalısınız. Araçların geçmediği bu caddede kendinizi bir sanatkar olarak hissedeceksiniz. Öyle ki çok ünlü Rus sanatçılar hep bu sokakta yaşayanlar arasından yetişmiştir. Öylesine tarihi öylesine etkileyici bir sokak.

Ruslar da kendileri Arbat’ı bizi yansıtan tek en net sokak olarak belirtiliyorlar ki üzerinde bulunan Pub’ların doluluğundan bunu rahatlıkla anlayabiliyorsunuz. Bununla beraber fiyat konusunda konaklama sizi çok yormaz. Özellikle alkol ve sigara tüketimi inanılmaz boyutlarda ve fiyatlar da çok uygun bunun için gidenler bile var desek yalan olmaz.

Not: Rusya ile vizesiz seyahat dönemi şu an devam etmiyor.Vizesiz ülkeler listemizden bilgi alabilirsiniz.

Vizesiz Ukrayna

vizesiz Ukrayna

Ukrayna şehri Odessa’da gezilecek yerler hakkında bilgiler içeren Odessa’nın Tarihi Kalıntıları yazımızı inceleyebilirsiniz.Vizesiz gidilecek ülkeler listemizde yer alan bir başka ülke Ukrayna.Daha çok gece hayatıyla popüler olan Ukrayna, tarihi yerleri, doğal güzellikleriyle de görülmesi gereken yerlerden.

Vizesiz Tayland

vizesiz Tayland

Her yıl milyonlarca turist ağırlayan Tayland, vizesiz gidebileceğiniz ülkeler arasında.Dünya çapında bir üne sahip gece hayatı dışında doğal güzellikleri, plajları, adaları ile görülmesi gereken yerlerden.

Vizesiz Tayland geziniz öncesinde Pattaya’da neler yapılır yazımızı inceleyebilirsiniz

Tayland’da gezilecek yerlerden bazıları; Hakikat Tapınağı, Nong Noovh Tropikal Bahçesi, Sriracha Kaplan Hayvanat Bahçesi, Underwater World, Anek Kuson Sala Tapınağı. Bu yerler Pattaya’da bulunuyor.

Vizesiz Gürcistan

vizesiz Gürcistan

Güricistan, Batum hakkında detaylı bilgilerin yeraldığı Batum’da gezilecek yerlerin bir listeside bulunan Batum gezi rehberi yazımızı inceleyebilirsiniz.

Ülkemize olan yakınlığı ve vizesiz ülkeler arasında olan Gürcistan özellikle Batum şehri ile her yıl çok sayıda turist ağırlıyor.Gürcistan’ın karadeniz kıyısında yeralan bir liman kenti Batum.

Vizesiz Brezilya

vizesiz Brezilya

Ülkemize uzak olan ama görülmesi gereken yerlerden Brezilya, vizesiz ülkeler listemizde.Festivalleri, karnavalları ve plajları ile vizesiz ülkeler için bir başka güzel seçenek.

Ben çok popüler ülkere gitmeyi tercih etmiyorum, amacım kültürel bir gezi, sosyal bir aktivite diyorsanız Andorra ve Arjantin tam sizlik diyebiliriz. Bambaşka bir kültür bambaşka bir doğa ve inanılmaz bir kültürel yaşantı.

Vizyon genişletmek isteyen bireylerin mutlaka vizesiz tatile gidilecek ülkeler arasından bunları seçmeliler. Ayrıca Bahamalar’da özellikle yeni evlenmiş balayı çiftlerinin tercih etmesi için tek kelimeyle kusursuz bir tatil ülkesi. Kesinlikle önceden yerinizi ayırtıp gitmenizi öneririz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.