PAYLAŞ
Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi

İstanbul’un Zeytinburnu semtinde bulunan Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi doğal güzellikleri ile gelen misafirlerini de kendisine en iyi şekilde hayran bırakmayı en iyi şekilde başarıyor. Üstelik Türkiye’de de yalnızca tek olma özelliğine sahip olması nedeniyle önemini bir kez daha kanıtlıyor.

Merkezefendi Geleneksel Tıp Derneği ve Zeytinburnu Belediyesinin ortak çalışmaları sonucunda tasarlanmış olan Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi, hem tıbbi bitkileri araştırmak hem de bu tür bitkilerin de güvenli bir şekilde güvenliğini korumak adına geliştirilmiş projelerin içerisinde yer almaktadır.

Göz At : Fethi Paşa Korusu

Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi projesinde ki en temel amaç ise bitkinin korunması ve aynı zamanda geliştirilmesi sağlanıyor. Bahçenin içerisinde ise birden farklı sera bulunuyor. Ayrıca yalnızca seralardan kurulu olmayarak hem laboratuvar hem de arka bahçeye sahip bir yaşam alanı bulunuyor. Fakat buraya gelen ziyaretçiler içinde belirli bir takım kuralların olduğunu söyleyebiliriz. Bu kuralların içerisinde çimlere basmak ve bitkilere zarar vermek kesinlikle yasaktır.

Bitkilerin zarara uğramaması adına hassasiyetli bir yaklaşıma yönelen Zeytinburnu Belediyesi vatandaşları bitkilere zarar vermemeleri konusunda da uyarıyor. Ayrıca bir diğer altını çizmiş olduğu önemli konulardan birisi de Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesine gelen kişilerin de çocuklarını yanlarından ayırmaması gerekliliğidir.Aynı zamanda sigara içmek ve fotoğraf çektirmek de yasaktır.

Göz At : Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi

Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi Resimleri

Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi Nerede ve Nasıl Gidilir

İstanbul ilinde yer alan Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesine gitmek sanıldığı kadar çok da zor bir durum değildir. İstanbul, Zeytinburnu Parklar mevkisin de yer alan Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesini bundan böyle sizlerde istediğiniz an ziyaret etmeye başlayarak doğal bitkileri yakından görebilme şansına sahip olabilirsiniz. Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesine ister özel araçlar ile isterseniz de toplu taşıtlar ile gidebilirsiniz.

Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi giriş ücreti bulunmuyor, bahçe ücretsizdir.

Göz At : Bakırköy Botanik Park

Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi Ziyaret Saatleri

Mevsim Açılış Kapanış
Kışın 08:30 16:30
Yazın 08:30 17:00

Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi Ulaşım Haritası

Sizlerde Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi gezileriniz hakkındaki bilgi ve tecrübelerinizi yazımıza yorum yaparak bizlerle paylaşımda bulunabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here