Erciyes Kayak Merkezi

Erciyes Kayak Merkezi, 3917 m yüksekliği olan Erciyes Dağı’na kurulan bir kayak merkezidir. Bölgenin iklimi karasal iklim özelliklerini taşımaktadır. Burada kar kalınlığı 50-100 cm arasını bulmaktadır. Bölgede günü birlik olarak ve ücretsiz şekilde kullanılabilecek 2000 kişi kapasiteli piknik alanları bulunmaktadır. Yaz ve kış aylarında ailece seyahat edilebilecek ve güzel vakit geçirebileceğiniz nezih bir ortamdır.

Ülkemizde bulunan diğer kayak merkezleri için Türkiye’deki Kayak Merkezleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

Erciyes Kayak Merkezine Ne Zaman Gidilir?

Kayseri Erciyes Kayak Merkezi

Kayak keyfini çıkarmak için kayak zamanlarına dikkat etmekte fayda vardır. Kayak sezonu için en uygun olan zamanlarda gitmek gerekir. Kayak yapabilmek için en uygun olan zaman Aralık-Nisan aylarıdır. 15 Kasım-1 Mayıs arası kayak sezonudur. Bu tarihlerde Erciyes Kayak Merkezi’ne kayak yapmak için gidilebilir.

Erciyes Kayak Merkezi Pistleri

Erciyes Kayak Merkezi Telesiyej
Kayseri Kayak Merkezi

Pistlerin eğimi %10 ile %50 arasında değişkenlik göstermektedir. Pistlerin renklerine göre kayak yapmanın zorluğu değişmektedir. Mavi renkli pistlerde orta derecede kayak yapan kişiler daha rahat ederler. Minimum %15, maksimum %35 eğimlidir. En düşük pist genişliği 30 m. kadardır. Mavi pist içerisinde belli yerlerde kırmızı ve yeşil renkli noktalara rastlanılabilir. Bu kısımlar, genel ortalama eğimleri etkilemektedir. Kırmızı renkli pistler iyi derecede kayak yapanlar için ayrılmıştır. Siyah renkli pistler ise en zor dereceli pistlerdir.

Video Görüntüleri

Erciyes Kayak Merkezi Otelleri

Erciyes Kayak Merkezi’ndeki Mirada Del Lago adlı otel, kayak pistlerine 300 m. uzaklıkta bulunmaktadır. Şehir merkezine olan uzaklığı 25 km, havaalanına olan uzaklığı ise 28 km olduğundan ziyaretçiler tarafından en çok tercih edilen otellerden birisi olmuştur. Mirada Del Lago, 105 oda ve 264 yatak ve kolay ulaşımı sayesinde müşterilerine kaliteli bir hizmet vermektedir.

Erciyes Dağı manzarasına sahip olması ve konfor konusundaki başarısı ile ün salan otellerden birisi de Grand Eras Erciyes’tir. Spor ve sağlık imkânları sayesinde müşterilerine kaliteli bir hizmet sunan otel, 130 yatak kapasitesi ve birçok aktivitesi sayesinde müşterilerini ağırlamayı çok iyi biliyor. Bu bölgedeki Kayseri otelleri genellikle kayak sporu yapacaklar için eşya kiralama imkanı sunuyor

Erciyes Kayak Merkezi Tesisleri

Erciyes Kayak Merkezi Nerede ?

Erciyes Kayak Merkezi, Kayseri ilinde yer almaktadır.Şehir merkezine 25 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Nasıl Gidilir ?

Erciyes Turizm Merkezi, Kayseri Erkilet Havalimanına yalnızca 25 km uzaklıkta bulunmaktadır. Dilerseniz taksi vasıtasıyla havalimanından kayak merkezine kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden de düzenli aralıklarla Erciyes Kayak Merkezi’ne Erciyes minibüsleriyle seferler yapılmaktadır. Kış aylarında Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin yoğun çalışmaları ile birlikte Kayseri-Erciyes karayolu 24 saat açık tutulmaktadır.

Kayseri’nin konumuna bakacak olursak Anadolu’nun ortasında bulunmaktadır ve Kapadokya’ya yalnızca 70 km uzaklıkta bulunmaktadır. Kayseri’den İstanbul’a günlük 11 adet tarifeli uçuşlar vardır. Ayrıca Kayseri-İzmir ve Kayseri-Ankara arasında da birçok uçak seferi bulunmaktadır.

Haritası ve Konumu

Görseller için kaynak olarak tesisin kendi instagram hesabı olan @erciyeskykmrkz hesabından yararlanılmıştır.

Sizlerde gezilerinizi ve tecrübelerinizi yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz