İzmir Kordon Boyu

İzmir kordon boyu denildiği zaman akla ilk gelen şey bir kenarda masmavi deniz ve bir kenarda çeşitli şirin kafeler olmaktadır. Gerek aileniz ile gerekse arkadaşlarınız ile akşam üzeri bir kahve için kordonda buluşabilir ve son derece hoş bir deniz manzarasına karşı kahvelerinizi yudumlayabilirsiniz.

İzmir gezilerinizde görülmesi gereken yerler için İzmir’de gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.

İzmir Kordon Boyu Hakkında Bilgiler

Kordon Boyu İzmir

Son zamanlarda suyun daha temiz oluşu ve çevrenin biraz daha düzenlenmesi bu bölgeyi daha da bilindik kılmaya başladı. Genellik ile İzmir yerlilerinin buluşma noktası kordon olmaktadır. Buluşma noktası belirlenirken ”kordonda buluşalım ” gibi bir kalıp kullanırlar.  Deniz kenarındaki çeşitli kafeleri ve bir de uzayıp giden yürüyüş yolu insanlara güzel havalarda eşsiz bir manzara sunuyor kordon. Aynı zamanda etraftaki çeşitli mağazalarda deniz havasını içinize çekerek alışveriş yapma imkanı sağlıyor sizlere.

Alsancak Kordon Boyu

Video Görüntüleri

İzmir Kordon Boyu Nerede ve Nasıl Gidilir?

Kordon boyu, İzmir ilinde yer almaktadır. İzmir otogarından 163 numaralı otobüsler ile İzmir kordon boyuna kolaylık ile ulaşabilirsiniz. Metro ile bölgeye ulaşım sağlamak istiyor iseniz Alsancak durağında inebilir ve buradan kordona bağlanabilirsiniz. İzmir hava alanından metro geçmektedir. Bu sebep ile uçaktan inip metro ile direkt olarak kordona geçmeniz mümkün olacaktır.

Haritası ve Konumu

Sıkça Sorulan Sorular

İzmir Kordon Nereye Bağlı? Hangi İlçede?

Alsancak mahallesinde ve Konak ilçesine bağlıdır.

İzmir Kordon Boyu Kaç Km?

Yaklaşık 2 km uzunluğundadır.

İzmir Kordon Ne Zaman Dolduruldu?

1997 yılında yaklaşım 150 metre bir dolgu yapılarak oluşturuldu.

Sizlerde gezilerinizi yazımızın altına yorum yaparak bizlerle ve ziyaretçilerimiz ile paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz