Key Museum

Key Museum, koleksiyonerlik ruhunu gerçek bir müze ile yansıtmak ve bu tutkuyu daha fazla insan ile paylaşmak adına Murat ve Selim Özgörkey’in koleksiyonları ile kurulan otomobil müzesi.

Key Museum Hakkında Bilgiler

An itibarıyla İzmir’de aktif bir şekilde ziyaretçilerine hizmet vermeye devam eden müzede çok sayıda klasik otomobil yer alıyor. 7.000 metrekarelik bir alanda kurulmuş olan müze, araba tutkunu ziyaretçileri ile birlikte kusursuz bir görüntü sergiliyor. Müzesi için ‘’Türkiye’nin en büyük klasik otomobil müzesi’’ ibaresini kullanmak kesinlikle mümkündür.

Key Museum Otomobil Müzesi
Otomobil Müzesi

Takvimler 6 Mayıs 2015’i gösterdiğinde ziyarete açılan müze, tarihe ışık tutmaya devam ediyor ve çok sayıda klasik araç tutkunu insanı da bünyesinde misafir etmeye devam ediyor. 1800’lü yılların başında piyasaya sürülen ve günümüze kadar ulaşmayı başarmış olan çok sayıda klasik araç an itibarıyla bu müzede sergileniyor ve büyük bir ilgi ile karşılandığını da belirtmekte fayda var.

Yalnızca klasik otomobiller değil, motosiklet, maskot ve maket otomobile de ev sahipliği yaptığını görebiliyoruz. Mercedes’ten Ford’a kadar geniş bir yelpazeye sahip olan müze, yerli ziyaretçilerin yanı sıra yabancı ziyaretçileri de ağırlamaya devam ediyor.

Batmobile ve Batcycle, Batman serisi tutkunlarının yakından tanıdığı araçlardır ve bu araçların da hali hazırda müzede sergilendiğini belirtmek gerekiyor. Bu araçlar müzenin en ilgi çekici koleksiyonları arasında yer alıyor ve çok sayıda ziyaretçi sırf bu araçları görmek için kilometrelerce mesafe kaydediyor.

Key Museum Benzinlik

Key Museum Giriş Ücreti

Bilet Türü Ücret
Tam Bilet : 20 TL
Öğrenci ve 65 yaş üstü 10 TL
Engelliler ve 6 yaş altı çocuklar Ücretsiz

Tam bilet fiyatı ise 20 TL ve öğrenciler ve 65 yaş üstü ziyaretçiler için müze giriş ücreti 10 TL olarak belirlenmiştir. Engelliler, bu müzeyi ücretsiz olarak gezebiliyor ve engelli vatandaşlarımıza refakat edecek bir kişi de ücretsiz olarak ziyaret fırsatı buluyor.

6 yaş altı çocuklar da hiçbir ücret ödemeden müzeyi ziyaret edebiliyorlar. Müze Kart sahibi iseniz eğer tam bilet fiyatı üzerinden %15 oranında bir indirim söz konusudur.

Müzeye kalabalık bir şekilde geldiğinizde de indirimden faydalanabiliyorsunuz ve 15 lira gibi bir ücret ile giriş yapabiliyorsunuz.

Key Museum Lüks Arabalar

Key Museum Ziyaret Saatleri

Açılış Kapanış
10:00 17:00

Resmi web sitesi üzerinden aldığımız bilgiler doğrultusunda Pazartesi ve Salı günleri hariç olmak koşulu ile diğer günler 10:00-17:00 saatleri arası müzeyi ziyaret edebiliyorsunuz. Güncel duyurular resmi Facebook sayfası üzerinden de yapılıyor ve dilerseniz sayfayı da takibe alabilirsiniz.

Key Museum Nerede?

Müze, İzmir ili sınırları içerisinde yer alan Torbalı ilçesinde bağlıdır.

Müze, Adnan Menderes Havalimanı’na 30 km’lik bir mesafede yer alıyor. İzmir şehir merkezine yarım saatlik bir mesafede yer alan müzeye şahsi araçlarınız ile ya da taksileri kullanarak erişim sağlayabilirsiniz.

Haritası ve Konumu

Müze için harita ve ulaşım alternatiflerine konum bilgisi kısmından ulaşabilirsiniz.

Müze adresi : Çapak Mahallesi, Özgörkey Caddesi, Numara :5 35860 Torbalı/İzmir

İzmir gezilerinizde görülmesi gereken yerler listesi için İzmir’de gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.

Sizlerde Klasik otomobiller, motosikletler, maketler ve amblemlere ev sahipliği yapan bu müze ile ilgili gezilerinizi ve tecrübelerinizi yazımıza yorum yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.