Manavgat Şelalesi

Manavgat Şelalesi, ırmak sularının yaklaşık olarak 4 metrelik bir falezden dökülmesi sonucunda meydana gelmektedir. Şelalenin etrafında çeşitli piknik alanları vardır. Şehrin gürültü ve kalabalığından bıkan bireyler buraya kaçıp güzel bir kamp kurabilir ve doğa ile iç içe bir tatil yaşayabilirler.

Manavgat Şelalesi Hakkında Bilgiler

Şelale ve kuş seslerine eşlik eden yaprak sesleri ile hoş bir kamp yapabilir ve pikniklerin en keyiflisini yaşayabilirsiniz. Ufak kaçamaklar için harika olan şelale adeta doğanın içerisinde eşsiz bir güzellik. Kaynağı besleyen en büyük kaynak Dumanlı Kaynağı olarak bilinmektedir. Bu kaynaktaki sular kayaların arasından fışkırarak ırmak ile birleşir ve aynı zamanda biraz da duman saçar etrafa. Bu muhteşem güzellik gerçekten görülmeye değerdir. Taşların aralarından fışkıran suların ırmağı besleyişi sizleri gerçekten hayrete düşürebilecek niteliktedir.

Bölgede iki adet şelale yer almaktadır. Bu şelalelerden bir tanesi diğerine nazaran daha ufaktır. Rafting, jeep safari gibi aktiviteleri bu bölgede yapmanız mümkündür. Aynı zamanda şelalelerin yanlarında çay bahçeleride mevcuttur. Bu çay bahçelerinde bir şeyler içebilir ve manzara eşliğinde yakınlarınız ile zaman geçirebilirsiniz.

Manavgat Şelalesi Resimleri

Manavgat Şelalesi Ne Yenir?

Bölgede büyük ile küçük şelalelerin yanında yemek yerleri bulunmaktadır. Burada gerek mangal gerekse balık yiyebilirsiniz. Şelale kenarında çeşitli lezzetleri tadabilir ve manzara ile eşsiz yemeklerin tadını çıkartabilirsiniz.

Manavgat Şelalesi Giriş Ücreti

Şelaleye girişleri 5 TL karşılığında yapabilirsiniz. Birçok ziyaretçi bu durumdan şikayetçi olmaktadır. Fakat alanın ziyaretçilerden sonra yapılan temizliği ve bakımından dolayı bu alan için küçük bir miktar talep edilmektedir.

Manavgat Şelalesi Nerede ve Nasıl Gidilir?

Şelale, Antalya ilinin Manavgat ilçesinde Antalya’ya yaklaşık olarak 80 kilometrelik bir uzaklıkta yer almaktadır. Şayet Antalya sakinleri için harika bir hafta sonu kaçamağı olabilecek kadar Antalya’ya yakın olan bu şelaleye ulaşım ise gayet kolaydır. Şelale, Manavgat merkezine 4.9 kilometre uzaklıktadır. Arabanız ile bölgeye yaklaşık olarak on üç dakika içerisinde ulaşabilirsiniz.  Aynı zamanda çeşitli minibüsler ve taksilerde parka ulaşım sağlamak için uygun araçlardır. Bu araçlar şelalenin yakınında bir yerde duraklar durmaktadırlar. Aynı zamanda piknik ve kamp alanında tuvaletlerde özel olarak yapılmıştır.

Manavgat Şelalesi Haritası

Antalya’da görülmesi gereken yerler listesi olan Antalya’da gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.

Sizlerde Manavgat Şelalesi gezilerinizi yazımızın altına yorum yaparak bizlerle ve ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.