PAYLAŞ

Kocaeli ilinde yer alan Maşukiye konumu itibari ile güzel bir yerdedir. Sapanca Gölünün kıyısında ve Kartepe’nin eteklerinde yer alır. Dört mevsim size farklı bir güzellik sunar. Turistik bir yer haline gelen ve her mevsim insan akınına uğrayan bu belde de çok fazla gezilecek yer bulunmaktadır.

Görsel şölenin dışında damak tadınıza hitap eden yiyeceklerin tadına bakmayı unutmayın. Doğanın tüm güzelliklerine burada rastlama imkanınız bulunuyor. Coğrafi konumu bakımından da turizm için oldukça elverişli olan bu yer gezilecek yerler bakımından doğa tutkunlarının gözdesi haline geliyor.

Maşukiye

Maşukiye’de gezilecek yerler

Çevre il ve ilçelerden çok fazla ziyaretçi akınına uğrayan bu yer gezilecek yerler bakımından çok zengindir. Özellikle bir hafta sonunuzu ayırıp Kirazlı Yaylasını ziyaret edebilirsiniz. Yaylada dilediğinizce piknik yapabilir aynı zamanda Sapanca Gölü ve İzmit Körfezi manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

Göz Atın : Sapanca’da Gezilecek Yerler

Diğer gezilecek yerlerin başında Aygır Deresi yer alır. Kartepe’nin zirvesinden başlayan bu dere bu bölgeye kadar uzanır. İçinde bulunan şelale de görenleri büyüleyecek güzelliktedir. Bu muhteşem gezi sizin iştahınızı açacaktır. Gezi boyunca bir çok restaurantta alabalık yeme imkanına sahipsiniz.

Maşukiye Resimleri

Bölgede özellikle kahvaltı mekanları ile alabalık restoranları yoğun ilgi görüyor diyebiliriz.Hafta sonları günübirlik gelen ziyaretçiler ve tatilini burada geçirenler serpme kahvaltı ve alabalık restoranlarını tercih ediyorlar.Bölgenin doğa ile iç içe olması ve organik ürünlerinin de bol olması sebebi ile serpme kahvaltı keyfi için ideal bir nokta.

Göz Atın : Kartepe Kayak Merkezi

Bölgede gezilecek yerler arasında bir diğer yer ise Kartepe.Kış aylarında kayak severler için oldukça güzel bir merkez olan bu yer İstanbul’a yakın bölge olması sebebi ile oldukça fazla tercih ediliyor.

Maşukiye Resimleri 

Maşukiye Resim Galerisi

Maşukiye Nerede 

Maşukiye hangi ile bağlı diye sorarsanız cevabı Kocaeli.Kuzeyinde Sapanca Gölü, güneyinde ise Kartepe bulunmaktadır.Bu güzel beldenin Soğuklu ve Çınarlı olmak üzere iki mahallesi bulunmaktadır.Sapanca gölüne sınırdır ve doğusunda Sakarya ili bulunmaktadır.

Göz Atın : Sapanca Gölü Gezi Rehberi

Maşukiye Resimleri

Maşukiye’ye Nasıl Gidilir 

Ulaşım için karayolu ve demiryolu seçeneğiniz bulunmaktadır. E-5 yada Tem otoyolu sizi bu güzel yere ulaştıracaktır. Tem otoyolundan gelen ziyaretçilerin İzmit doğu çıkışına yönelmeleri gerekir. Buradan Adapazarı yönüne dönüp Sapanca ayırımına geçip 7-8 km sonra buraya ulaşabilirler. İstanbul istikametinden ulaşım sağlayan ziyaretçilerin İzmit’e gelindiğinde doğu çıkışını kullanmaları gerekir.

Gişelerden Adapazarı, Kartepe istikametine yönelip Sapanca yönüne dönüp Maşukiye tabelalarını takip edebilirsiniz.

Maşukiye Ulaşım Haritası

Sizlerde gezilerinizi ve tecrübelerinizi yazımıza yorum yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

3 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here