Polonezköy Hayvanat Bahçesi

Polonezköy’de misafirlerine benzersiz deneyimler sunan Polonezköy hayvanat bahçesi ve doğal yaşam parkı (Polonezköy Zoo) ziyaretçileri tarafından büyük ilgi görüyor.Özellikle çocuklu aileler için çok güzel bir aktivite imkânı sunuyor.Polonezköy Country Clup bünyesinde hizmet veren bu parkta başka yerde sık rastlayamayacağınız türden hayvanlar bulunuyor. Gününüz ve zamanınızı güzel bir aktiviteyle değerlendirme istiyorsanız bu park tam size göre. Aynı zamanda bu parkta binicilik hizmeti veriliyor. Bünyesinde birden fazla binicilik spor kulübü barındırıyor.

Polonezköy gezilerinizde bölge hakkında tüm detayların yer aldığı Polonezköy yazımıza ve bölgede en iyi kahvaltı mekanlarının bulunduğu Polonezköy Kahvaltı Yerleri yazımıza mutlaka göz atın.

Neler Var?

Tüm stresinizi unutup doğa ile bütünleşmek ve çocuğunuzla ilgilenmek vakit geçirmek istiyorsanız burası tam size göre. Çok farklı bitki ve hayvan çeşitleri bulunan bu parkta yanınızdan bir anda lama veya bir ponny geçebilir. Birçok bitki çeşidine ev sahipliği yapan bu hayvanat bahçesinde karaçam, kızılçam, sarıçam, sapsız meşe, macar meşesi ,at kestanesi, Avrupa ladini ve daha birçok bitki çeşidini görebilirsiniz.

Hangi Hayvanlar Var?

Polonezköy Hayvanat Bahçesi Hayvanları

Birbirinden farklı yabani hayvanı da içerisinde bulunduran bu parkta; kızıl geyik, karaca, yaban domuzu, sülün, sansar, karatavuk, atmaca, şahin, doğan gibi birbirinden farklı hayvanları görmeniz mümkün. Eğer doğa ve hayvan meraklısı bir insansanız ve macera severseniz bu parka gelip bu deneyimi yaşamalısınız. Geniş bir arada konumlandıran bu park hayvanlarında yaşaması için güzel bir ortam sunuyor.

Polonezköy Hayvanat Bahçesi Giriş Ücreti 2024

Hayvanat bahçesi giriş ücreti yetişkin 350₺, 2-12 yaş arası ise 250₺ olarak belirlenmiş. 70 Yaş üzeri 150₺ ve engelliler için 100₺. Şehit aileleri için ve 0-1 yaş için ise ücretsizdir. Güncel bilgilere kurumun şurada ki Instagram hesabından ulaşabilirsiniz.

Video Tanıtımı

Polonezköy Hayvanat Bahçesi Nerede? Nasıl Gidilir?

İstanbul ili Beykoz ilçesi Polonezköy semtinde yer alan hayvanat bahçesine ulaşımı oldukça kolay. İstanbul’dan Ümraniye’den kalkan 136 numaralı otobüs ile ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda kendi özel aracınız ile yeni Riva yolundan Polonezköy’ e ulaşabilirsiniz.

Haritası ve Konumu

İletişim Bilgileri

Adres : Polonez, 75. Yıl Cd., 34829 Beykoz/İstanbul
Telefon : 0541 432 30 55

Polonezköy ile ilgili diğer yazılarımız;
Polonezköy Gezi Rehberi
Polonezköy Tabiat Parkı
Polonezköy Kahvaltı Yerleri

Sizlerde hayvanat bahçesi gezi ve tecrübelerinizi yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.Ayrıca sorularınız içinde yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

1 Yorum

  1. 2 kez gitme fırsatı bulduk.Polonezköydeki en büyük tesislerden bir tanesi .İçerisinde 2 farklı havuz var ve çok temiz.Konaklamak için evler bulunmakta .Haftasonları açık büfe kahvaltı yapmak isteynlerde tercih edebilirler

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz