Sülüklü Göl

Sülüklü Göl, zengin bitki örtüsü ile doğa severlerin ilgisini çeken ve gerekli izinleri alıp kamp yapabileceğiniz bu harika yer hakkında detaylı bilgileri sizlere sunuyoruz.

Bolu’da görülmesi gereken yerler listesi için Bolu gezilecek yerler yazımıza da mutlaka göz atın.

Sülüklü Göl Hakkında Bilgiler

Sülüklü Göl Tabiat Parkı

Sülüklü Göl, konum olarak oldukça zengin bir bitki örtüsü ve hayvan çeşitliliğine sahiptir. İçerisinde bulunduğu köyün ismini alan göl şiddetli bir deprem sonucunda oluşan çöküntüden oluşmuştur. Çöküntünün etkisi ile bölgedeki bazı ağaçlar suyun altında kalmışlar ve göle dahil olmuşlardır. Günümüzde gölü ziyaret edenler halen bu ağaçlarının gövdelerinin suyun altında olduğunu görebilmektedirler.

Göl yakınlarında iki farklı göl daha yer almaktadır. Gölün etrafında herhangi bir konaklama veya yemek yeme tesisi mevcut değildir. Doğal güzelliğin bozulmaması adına bölgeye herhangi bir inşaat yapılmamaktadır. Gerek bitki gerek ise hayvan çeşitliliği ile göl ve gölün etrafı gerçekten de korunmaya değer bir alandır. Göle vardığınızda etrafında yer alan su değirmenlerini gezmenizi şiddet ile tavsiye ederiz. Aynı zamanda gölün bağlı olduğu köyde bir şelale yer almaktadır.

Bu şelalenin sesi ise tüm köyü sarmaktadır. Bu sebep ile bu huzur dolu köyde güzel bir yemek keyfine yapmak da gerçekten atlanmaması gereken bir aktivite olacaktır. Göl balık ve diğer hayvanların yasaklandığı bir bölgededir. Bu şekilde gölün etrafındaki yapı ve dokunun bozulması engellenmektedir.

Sülüklü Göl Kamp Alanı

Sülüklü Göl Bolu

Kamp severlerin özellikle hafta sonları yoğun ilgi gösterdiği bu güzel tabiat parkında gecelik 35 TL ücret ödeyerek çadır kampı yapabilirsiniz. Yer yer bulunan çeşmeler ve wc gibi imkanlar ile kamp yapmanız dahada kolay hale geliyor.

Soğuk bir bölge olduğundan dolayı yanınızda soğuğa dayanıklı bir çadırla gelmenizde fayda var. Çadırların bulunduğu bölgeye araçlarınızı çekemiyorsunuz. Ayrıca gece ısınmak adına yakmanız için odun satışıda bulunuyor.

Doğanın içerisinde göl manzarasına karşı harika bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. Çadır kampı severler, bu tabiat parkınıda listenize mutlaka ekleyin. Burası dışında ülkemizde yer alan kamp yerlerini merak ediyorsanız En İyi Kamp Alanları yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir detay daha vermekte fayda var. Burada telefonlar az çekiyor bilginiz olsun.

Sülüklü Göl Giriş Ücreti

Tabiat parkına giriş ücreti otomobiller için 18 TL‘dir. Araçsız olarak girmek isteyenlerden kişi başı 6 TL ücret alınıyor. Diğer ücretler şu şekilde;

  • Kişi 6 TL 
  • İndirimli Kişi (Öğrenci) 3 TL 
  • Bisiklet 6 TL 
  • Motorsiklet veya ATV 12 TL 
  • Otomobil ve Kamyonet 18 TL 
  • Minibüs 54 TL 
  • Midibüs 90 TL
  • Otobüs 180 TL 
  • 1 Ünite Çadır (günlük fiyat) 35 TL
  • 1 Ünite Karavan (günlük fiyat) 45 TL

Neler Var?

Tabiat parkında sunulan imkanlar arasında piknik alanları, Tuvalet, kamp alanı ve yürüyüş yolu bulunuyor. Burada yapabilecek aktiviteler arasında ise olta balıkçılığı, doğa yürüyüşü ve kampçılık (çadırlı) gibi aktiviteler yapabilirsiniz.

Sülüklü Göl

Sülüklü Göl Nerede?

Göl, Bolu, ilinin Mudurnu ilçesinde ve Tavşansuyu köyünde yer almaktadır. Bolu ili merkezine yaklaşık 85 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Nasıl Gidilir?

Bölgeye ulaşım gerek kendi özel aracınız ile gerekse çeşitli turlar ile mevcuttur. Göle günübirlik çeşitli turlar düzenleniyor ve bu turlar için genellik olarak 120 TL civarında bir ücret talep ediliyor.

Haritası ve Konumu

Göl için harita ve ulaşım alternatiflerine konum bilgisi kısmından ulaşabilirsiniz.

Sizlerde Sülüklü Göl gezilerinizi ve tecrübelerinizi yazımızın altına yorum yaparak bizimle ve ziyaretçilerimiz ile paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz