Anadolu Medeniyetleri Müzesi

Anadolu Medeniyetleri Müzesi ile Paleolitik Çağdan itibaren başlayan eski dönem de ki eserleri inceleme ayrıcalığı sunuluyor. Paleolitik Çağ, Eski Tunç Çağ, Kalkolitik (Bakır-Taş), Eski Hitit ve Hitit İmparatorluk Çağı ve Anadolu uygarlıklarına ait pek çok eserleri müze içerisinde görebilmek mümkün.

Tarihi ve eski zamanda ki köklü geçmişi ile adını iyiden iyiye duyuran müze de tüm geçmiş dönemde ki eserleri de görebileceksiniz. Tarihler 19 Nisan 1997 yılını gösterdiği andan itibaren ise İsviçre’nin Lozan kentinde toplamda 68 müzenin içerisinde yer alma başarısı gösteren Anadolu Medeniyetleri Müzesi yılın müzesi olarak seçilmiştir. 1938 yılında başlayan tüm restorasyon çalışmaları da en son 1968 yılında son bulmuştur diyebiliriz.

Anadolu Medeniyetleri Müzesi Eserleri

Paleolitik çağdan başlayarak Anadolu uygarlıklarını da içerisine alacak pek çok eseri bundan böyle Anadolu Medeniyetleri Müzesin de ayrıca Hitit uygarlıkları dönemini de kapsayan bir sürece ait eserler sergilenmektedir.

Anadolu Medeniyetleri Müzesi Giriş Ücreti

Müzenin giriş ücreti 150 TL olarak belirlenmiştir. MüzeKart sahipleri ücretsiz olarak giriş yapabilirler.

MevsimAçılışKapanış
Kışın (Nisan – Ekim) :08:3017:30
Yazın (Kasım – Mart) :08:3018:45

Haftanın tüm günlerinde ziyarete açık olan müzenin kış dönemi giriş saatleri 08:30-17:30 olarak belirlenmiştir. Yaz döneminde ise 08:30-18:45 arasında ziyarete açıktır.

Resimleri

Anadolu Medeniyetleri Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir?

Ankara ilinin Altındağ ilçesinde yer alan müzeye ulaşım gayet kolaydır. Ulus heykelinin bulunduğu noktadan Ankara Kalesi yönünü gösteren tabelaları takip ettiğinizde kısa bir süre sonra müze girişine varmış olacaksınız.

Haritası ve Konumu

Müze İletişim Bilgileri

Adres : Gözcü Sk. No:2 Ulus / Ankara
Telefon : (0312) 324 3160

Sizlerde gezilerinizi ve tecrübelerinizi yazımıza yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz