Avrupa'da kışın gezilecek yerler

Kış mevsimlerini seven ve kış turizmini tercih eden kişiler için özellikle yurt dışında oldukça farklı seçenekler mevcut. Kış mevsiminde farklı geziler düzenlemek isteyen kişiler özellikle Avrupa bölgelerindeki farklı merkezleri ziyaret edebilir.Avrupa’da kışın gezilecek yerler için birçok seçenek yer alıyor.

Kış turizmi denildiğinde kuşkusuz akla ilk olarak kayak geldiğinden dolayı kış aylarında kayak merkezlerine yoğun bir ilgi olmaktadır. Sadece Avrupa’da değil dünya genelinde büyük ilgi gören bu kayak merkezlerini ziyaret ederek sizler de kışın ve karın keyfini sürebilirsiniz.

Avrupa’da Kışın Gezilecek Yerler Listesi

Kışın gezebileceğiniz Avrupa ülkelerini Prontotour paket turlarla bizlere sunuyor. Kışın gezip harika anılar biriktirebileceğiniz muhteşem destinasyonlardan en güzel 5 tanesini sizlerle paylaşıyoruz.

Norveç

Norveç Avrupa'da kışın gezilecek yerler

Kış aylarının yıldızlarından bir tanesi Norveç’tir. Norveç farklı merkezleri ve kayak tesisleri ile her zaman ilgi çeken şehirlere sahip olmuştur. Bu bakımdan Oslo başta olmak üzere Tromso gibi pek çok farklı şehri ziyaret edebilirsiniz. Fakat Norveç özellikle ekonomik açıdan yüksek bir bütçe gerektirdiğinden dolayı ekonomik bir kış gezisi isteyenler için Norveç çok uygun olmayacaktır. Bu tür durumlarda ise ikinci seçenek olan Bulgaristan değerlendirilmelidir.

Bulgaristan

Bulgaristan Avrupa'da kışın gezilecek yerler

UNESCO Dünya Miras Listesi’ne alınan Ulusal Park sınırları içerisindeki Bansko oldukça popülerdir. Üstelik farklı tür paketler ile çok ekonomik bir şekilde bu merkezin ziyaret edilebilmesi mümkün. Bu açıdan ekonomik ve aynı zamanda güzel bir yer isteyenler için her zaman Bansko ilk sırada yer almaktadır. Bulgaristan aynı zamanda Sofya gibi şehirleriyle de ilgi çeken ülkelerden olduğundan dolayı sadece Bansko değik, buraya yapacağını ziyaretlerde Bulgaristan’da yer alan diğer şehirleri de gezerek kısa bir Bulgaristan turu yapabilirsiniz.

Prag

Prag Avrupa'da kışın gezilecek yerler

Kışın ziyaret edilecek şehirlerden bir diğeri ise Prag’tır. Her ne kadar yazın oldukça ilgi çeken bir bölge olsa da kış turizmi için de oldukça idealdir. Özellikle karlı bir günde şehirde gezmek gibisi yoktur. Bu bakımdan Prag’ı gezen kişilerin büyük bir bölümü Prag’ın özellikle kış aylarında gezilmesi gerektiğini söyler. Bu bakımdan kış turizmini seçeceğiniz dönemlerde Prag da değerlendirilmelidir.

Kopenhag

Kopenhag Avrupa'da kışın gezilecek yerler

İskandinav ülkelerini seven kişiler için ise Kopenhag değerlendirilebilecek şehirlerdendir. Festivalleri ile ünlü olan şehir kış aylarında da oldukça canlı ve hareketlidir. Bu bakımdan sadece kar ile sınırlanmak istemeyenler Kopenhag ile farklı bir tatil dönemi yaşayabilir.

Amsterdam

Amsterdam Avrupa'da kışın gezilecek yerler

Avrupa’da kışın gezilecek yerler listemizin sonuna geliyoruz.Kopenhag gibi kışın da ziyaret edilebilecek şehirlerden bir diğeri Amsterdam’dır. Özellikle tarihi bir gezi yapmak ve müzeleri dolaşmak isteyenler için kış engel değildir ve bölgeye yapacağınız ziyaretler ile birlikte Amsterdam’ı karış karış gezebilirsiniz. Soğuk da olsa içinizi ısıtacak bir kanal turu yapmak Amsterdam’da olmazsa olmazlar arasında yer alır. Üstelik bu tur esnasında sıcak şarap keyfi mutlaka denenmeli.

Sizlerde Avrupa’da kışın gezilecek yerler hakkında bilgi ve tecrübelerinizi bizlerle paylaşmak için yazımıza yorum yapabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz