PAYLAŞ
Çamlıca Tepesi

Muhteşem manzarası ile İstanbul’u seyretmek isteyenler için harika bir yer Çamlıca tepesi.İstanbul’da yaşayanlar ve İstanbul’a misafir olarak gelmeyi düşünenler için Çamlıca tepesi hakkında ki detaylı yazımız ile sizlere rehber niteliğinde bir yazı sunuyoruz.

Çamlıca Tepesi Hakkında Bilgi

İstanbul Boğazı’nın eşsiz manzarasına ve panoramik bir Marmara Denizi ve İstanbul resmine hakim olan tepeler, temiz havası ve doğal güzellikleri ile birçok İstanbullu’nun özellikle hafta sonu uğrak yerlerinden birisi. Eşsiz günbatımı manzarasını seyretmek için bir seyir terası görevi de gören tepeler de sosyal imkanların da oluşu, burayı betondan biraz daha izole bir kaçış noktası haline getirmiş durumda.

Küçük Çamlıca Tepesi

Deniz’den yaklaşık 229 metre yükseklikteki tepede, Küçük Çamlıca Korusu, Sofa, Cihannüma ve Topkapı Köşkleri buraya gelen ziyaretçilerin uğrak yerlerindendir. Burada ayrıca Beltur’un işlettiği restoranda Osmanlı-Türk Mutfağı’dan lezzetler de tadılabilmektedir.

Büyük Çamlıca Tepesi

Denizden yaklaşık 262 metre yüksekliktedir. TV vericileri, Nurbaba Tekkesi, restoranlar, kafeler ve sosyal tesisleri ile dikkat çeken tepe, Çamlıca Tepeleri arasında daha popüler olanıdır.

Çamlıca Tepesi gibi İstanbul’un en güzel gezilecek yerlerini İstanbul’da gezilecek yerler yazımızda bulabilirsiniz.

Çamlıca Tepesi Resimleri

Çamlıca Tepesi Kahvaltı Yeri ve Fiyatları

Boğaz’dan yaklaşık 262 metre gibi bir yüksekliğe sahip Büyük Çamlıca Tepesi, Küçük Çamlıca’ya nispeten daha popüler ve imkanları daha geniş. Bu sebeple güzel bir kahvaltı için Büyük Çamlıca Tepesi’nde İBB’nin sosyal tesisleri, kafeleri ve restoranları gibi birçok imkan mevcut. Eşsiz boğaz manzarası eşliğinde güzel bir kahvaltı için yüzlerce insanın akın ettiği tepeye, özellikle erken saatlerde gitmezseniz yer sorunu yaşayabilirsiniz.

Hizmet ve ürün kalitesi ile manzarayı da hesaba katacak olursanız oldukça makul bir fiyata kahvaltı yapabileceğinizi söyleyebiliriz. İki kişi keyfe keder güzel bir kahvaltı yapıp 40-50 TL gibi bir hesapla masadan kalkabilirsiniz.

Göz atmanız gereken bir başka yer ise Fethi Paşa Korusu

Çamlıca Tepesi Nerede ve Nasıl Gidilir?

Anadolu Yakası’nın eşsiz güzelliklerinden birisi olan Çamlıca Tepeleri, Üsküdar sınırları içerisinde olsa da Ümraniye ile Üsküdar’ın arasında kalan bir bölgede.

Çamlıca Tepesi’ne toplu ulaşımı kullanarak ulaşmak için en kolay yol; Üsküdar’a kadar gelip buradan 11A, 11D, 11E, 11F, 11G, 11K, 11L, 11P, 11ST, 11V, 11Y, 11ÜS, 320, 9A, 9Ç, 9ÜD ya da 9Ş otobüs hatlarından herhangi birisi ile Turistik Çamlıca Tesisleri Durağı’na kadar gitmek.

Taksim’den Çamlıca Tepesi’ne gitmek içinse Taksim’den direk Çamlıca Tepesi’ne kadar giden 129T nolu hat kullanılabilir.

Çamlıca Tepesi’ne şahsi aracı ile gitmek isteyenlerse Altunizade’ye kadar gelip, buradan NATO yoluna girmeden devam ederlerse, tabelalar kendilerine yol gösterecektir.

Göz atmanız gereken bir başka yer ise Beykoz Korusu

Çamlıca Tepesi Haritası

Sizlerde Çamlıca Tepesi gezilerinizi, bilgi ve tecrübelerinizi bizlerle yazımıza yorum yaparak paylaşımda bulunabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Böyle güzel, böyle huzurlu, böyle ferah bir ortam bulamazsınız. Tam bir cennet! Gitmeyen olursa çok şey kaçıracaktır.

    Saygılarımla

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here