Dubai Vizesi

Dubai, yeşil ve diplomatik pasaportlar haricinde Türk vatandaşlarından vize talep etmekte. Ancak vize başvuruları ve başvuru sonucunda onay almak bir çok ülkeye nazaran daha kolay.

Dubai Vize Başvurusu

Dubai Vizesi almak içinse uygulamada olan 4 farklı başvuru şekli mevcut.

Havayolu Firması Aracılığı ile

Türk Hava Yolları, Fly Dubai, Pegasus, Etihad Hava Yolları ve Air Arabia gibi Dubai’ye sefer düzenleyen bir çok firma, vize işlemlerine aracılık edebiliyor. Havayolları aracılığı ile vize başvurusu yapacak olanlar için evraklarda ve fiyatlarda ufak farklılıklar söz konusu olabiliyor. Genel itibarı ile 58 gün geçerli, 29 gün konaklamaya izin verilen vizeler verilmekte. Transit geçiş yapacak olanlar 96 saatlik vize almakta.

Seyahat Acenteleri Aracılığı ile

Dubai’ye bir tur dahilinde gidecekseniz turizm acentelerinin aracılığı ile de başvuru yapmanız mümkün. Ücretler havayolu firmalarına nazaran biraz daha yüksek  olsa da çok büyük bir fark söz konusu değil.

Konsolosluk ve Elçilik Aracılığı ile

Büyükelçilik ve konsolosluk sadece ticari vizelere onay vermekte. Turist vizesi için diğer 3 yolla başvuru yapmanız gerekiyor.

Oteller Aracılığı ile

Dubai’de rezervasyon yaptırılan otellerden bazıları da vize işlemleri için aracı olabilmekte. Ancak bu imkan genelde lüks sınıfa hitap eden otellerle sınırlı.

Dubai Vizesini Kaç Günde Alabilirim ?

Dubai’de resmi tatil olan Cuma ve Cumartesi günleri hariç, başvurular genellikle 72 saat içerisinde sonuçlanmaktadır.

Dubai Vizesi için Gerekli Evraklar

Vize ve başvuru türüne göre farklılık gösterse de genel olarak istenen belgeler şunlardır;

  • Pasaportun Fotoğraflı Olan Sayfası Renkli
  • T.C. Kimlik Fotokopisi
  • 1 Adet Fotoğraf Renkli

Dubai resim galerisi için Harika Dubai Manzara Resimleri ve Dubai hakkındaki rehberimiz için ise Turizm Harikası Dubai yazımızı inceleyebilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. vize masrafları ve uçak bileti kaç paraya mal oluyor bize iyi çalışmalar dilerim uçuş tarimidi vurgulamam gerekirse 13 12 2016 tarihidir

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.