Florya Güneş Plajı

Florya Güneş Plajı ve Menekşe Plajı, İstanbul’da deniz ve güneş keyfi yapmak isteyenlerin iki farklı seçeneği olarak karşımıza çıkıyor. Her iki plaj da hizmetleri ve konumları açısından farklı özelliklere sahip olsa da, deniz ve güneş keyfini doyasıya yaşamak isteyenler için ideal bir seçenek olabilir.

Florya Güneş Plajı

Florya Güneş Plajı, Beltur tarafından işletilen ve giriş ücreti alınan bir plajdır. Plajda yiyecekler içeri alınmamaktadır, ancak Beltur tarafından işletilen kafede yiyecek ve içecekler satılmaktadır. Plajda güvenlik görevlileri sürekli olarak gezmekte ve can kurtaranlar da hazır bekletilmektedir. Ayrıca, ailelerin rahat edebilmesi için ayrı bir alanda bulunuyor. Güneş plajında ücretsiz şezlong ve duş hizmeti sunulmaktadır.

Neler Var?

Plajda, ücretsiz şezlong ve şemsiyeler sunulmaktadır. Ayrıca, tuvaletler, duşlar, ve soyunma kabini gibi olanaklar da mevcuttur. Plajda Beltur tarafından işletilen bir kafe de bulunmaktadır. Ancak, yiyecekler plaja dışarıdan getirilemez ve sadece içecekler yanınıza alınabilir.

Denizi ve Kumsalı Nasıl?

Plajın denizi oldukça temizdir ve kumsalı geniştir. Deniz, dubalarla ayrılmıştır ve cankurtaranlar da mevcuttur. Ancak, öğleden sonra yoğunluk nedeniyle deniz biraz kirlenebiliyor. Plajın uzunluğu yaklaşık 840 metredir.

Florya Güneş Plajı Giriş Ücreti

Giriş ücreti, yetişkinler için 30 TL, öğrenciler için 12 TL‘dir. İstanbul Kart ile ödeme yapılabilir.

Nerede ve Nasıl Gidilir?

Plaj, Florya’da yer almaktadır. İSPARK’a araç bırakabilirsiniz. Ayrıca, otobüs gibi toplu taşıma araçları da mevcuttur. Ulaşım için Metrobüs tercih edebilirsiniz. E5’de indiğinizde yaklaşık 15 dk yürüyerek menekşe plajına ve 30 dk yürüyerek güneş plajına ulaşabilirsiniz.

Florya Güneş Plajı Kumsal

Florya Menekşe Plajı

Florya Menekşe Plajı ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen ve ücretsiz olan bir halk plajıdır. Plajda şezlong, şemsiye, duş, kabin ve tuvalet hizmetleri sunulmaktadır ve bu imkanlar ücretli olarak sunuluyor. Plaja dışarıdan yiyecek ve içecek kabul edilmemektedir. Plajın konumu, Florya Güneş Plajının Küçükçekmece tarafına doğru gidildiğinde çok az bir uzaklıkta yer almaktadır. Hafta sonları ve bayram tatillerinde yoğunluk yaşanabilen plajda, kurtarma botu ve ambulans hazır bekletilmektedir. Plajın uzunluğu 620 metredir. Plajın otoparkı ise 200 üzerinde araç kapasitesine sahiptir.

Neler Var?

Florya Menekşe Plajı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen ücretsiz bir halk plajıdır. Plajda şezlong, şemsiye, duş ve kabin hizmetleri sunulmaktadır ve ücret talep edilmektedir. Ayrıca, plajda büfe de bulunmaktadır. Plajda dışarıdan yiyecek ve içecek kabul edilmemektedir.

Denizi ve Kumsalı Nasıl?

Florya Menekşe Plajı, Küçükçekmece Gölü’ne yakın bir konumda yer almaktadır. Göl ve denizin ayırdığı küçük bir ada diyebiliriz buraya. Plajın denizi oldukça temizdir ve kumsalı oldukça geniştir. Plajda yüzme, güneşlenme ve piknik yapma imkanı bulunmaktadır. Yalnız halk plajı olduğu için biraz yoğun olabiliyor. Özellikle hafta sonları bu yoğunluk artabilir.

Giriş Ücreti

Florya Menekşe Plajı’na giriş ücretsizdir. Plajın yakınında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait bir otopark bulunmaktadır. Plaja toplu taşıma araçları ile ulaşmak mümkündür. Florya Menekşe Plajı, Florya Güneş Plajı’na göre daha sakin bir ortama sahiptir ve özellikle aileler için uygun bir seçenektir.

İstanbul’da denize girmek isteyenler için en güzel ve popüler plajları keşfetmek isterseniz, İstanbul’da Denize Girilecek Yerler yazımı mutlaka okumalısınız!

İstanbul’da güne deniz keyfi ile başlamadan önce Florya’daki en lezzetli kahvaltı yerleri hakkında bilgi edinmek isterseniz, Florya Kahvaltı Mekanları yazımıza göz atabilirsiniz.

Sizlerde plajlar hakkında deneyimlerinizi veya sorularınızı, yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz