PAYLAŞ
Galatasaray Adası

Galatasaray adası, Boğaziçi’nde, Kuruçeşme sahiline 165 metre mesafede bulunmakta olan ve halen Galatasaray kulübüne ait olan bir adadır. Ada, Sultan Abdülaziz tarafından 1872 yılında, Sarkis Balyan’a hediye edilmiştir. Bu olaydan ötürü bir müddet boyunca Sarkis bey adacığı olarak isimlendirilmiştir.

1914’lü yıllarda kömür deposu olarak kullanılan, daha sonraki dönemde şehir hatlarında kullanılan vapurlara yakıt sağlayan bir istasyon konumunda bulunan ada, 1957 yılında Galatasaray spor kulübü tarafından satın alınmıştır.2006 yılında ise, lokanta ve eğlence yeri olarak işletilmek maksadı ile Mehmet Koçarslan isimli şahsa kiralanmıştır.

Galatasaray Adası Kimin ?

Ada, Galatasaray spor kulübüne aittir. Ada, 1957 yılında, dönemin Galatasaray spor kulübü başkanı olan Sadık Giz tarafından, 150.000 TL karşılığında satın alınmış ve kulüp üyelerinin kullanımına sunulmuştur.

Göz At : Ulus Parkı

Galatasaray Adası Resimleri

Galatasaray Adası Restaurant

Galatasaray adasında, 2006 yılından beri Suada club olarak faaliyet gösteren bir restoran bulunmaktadır. Restoran daTürk mutfağına ait seçkin lezzetler misafirlere sunulmaktadır. İstanbul boğazının ortasında yer alan tek ada konumunda bulunan Galatasaray adası üzerinde bulunan Suada restoran, başta Galatasaray kulübü üyeleri olmak üzere, gelen tüm misafirlere enfes lezzetler ve ayrıcalıklı keyifler sunmaktadır.

Aslan restoran olarak bilinen, ada üzerinde yer alan restoran, Boğaziçi’nin enfes manzarası ile harika bir iç tasarımı birleştirmiş ve misafirlerine emsalsiz bir şölen sunmuş durumdadır.

Galatasaray Adası Giriş Ücreti

Galatasaray adasına giriş ücreti adı altında bir bedel bulunmamakta olup, ada içerisinde yer alan Suada club etkinlikleri ücrete tabidir.

Göz At : İstanbul’da gezilecek yerler

Galatasaray Adası Nerede ve Nasıl Gidilir ?

Ada, Kuruçeşme park Beşiktaş İstanbul’da bulunmaktadır. Adaya ulaşmak isteyenler, Kuruçeşme parkında bulunan iskeleden, Suada club-Galatasaray adasına ait tekne seferlerinden ücretsiz olarak faydalanabilirler.

Galatasaray Adası Ulaşım Haritası

Sizlerde gezilerinizi ve tecrübelerinizi bizlerler yazımıza yorum yaparak paylaşımda bulunabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here