Gizlikent Şelalesi

Gizlikent şelalesi, ismindeki gizem ve hakkında anlatılanlar sebebi ile birçok kişi tarafından merak edilen gezi noktalarından yalnızca bir tanesi. 

Muğla gezilerinizde görülecek en güzel yerler için Muğla’da gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca Fethiye’de görülmesi gereken yerler için de Fethiye gezilecek yerler yazımıza da mutlaka göz atın.

Bölgede şelale dışında mutlaka görmeniz gereken bir başka nokta olan Saklıkent Kanyonu yazımızıda mutlaka inceleyin.

Gizlikent Şelalesi

Genel olarak yaz aylarında birçok kişiyi ağırlayan Gizlikent Şelalesi, sıcak havadan bunalarak serinlemek isteyenlerin vazgeçilmez uğrağı. Ziyaretçiler buraya gelerek hem mis gibi, pırıl pırıl şelalenin sularında serinliyor hem de bu anların fotoğraflarını çekerek ölümsüzleştiriyorlar. 

Yaz aylarında çok kalabalık olan Gizlikent Şelalesi, her mevsim doğanın muhteşem güzelliklerini içerisinde topluyor. Bölge de en çok ilgi gören şeylerden biri de akarsuyun üzerine kurulmuş salıncak.

Gizlikent Şelalesi Ağaç Çardak

Bölgede bir de yürüyüş parkuru mevcut. Parkurun başladığı noktada bir kafe mevcut. Burada insanlar bir yandan dinleniyor, hem de mis gibi çay eşliğinde sohbet etmenin ve doğanın keyfini çıkarıyorlar. Otantik bir hava katan sedirlerin üzerinde ise doğayla iç içe, yemek keyfinin tadına varabilirsiniz. 

Şelaleye ulaşım için uzun bir merdivenden inmeniz gerekiyor. Ardından suyun içinden geçeceğiniz bir yol bulunuyor. Bu yüzden yanınızda terlik veya deniz ayakkabısı getirmenizde fayda var. Ancak yanınızda yoksa, girişte yer alan tesisten kiralayabiliyorsunuz.

Giriş Ücreti

Giriş ücreti olarak araçla gelenler için 30 TL otopark ücreti ödeniyor. Ancak burada yemek yerseniz, 15 TL otopark ücreti yediğiniz yemek ücretinden düşüyorlar. Eğer yanınızda deniz ayakkabısı veya terlik getirmediyseniz burada yer alan tesisten kiralayabiliyorsunuz.

Gizlikent Şelalesi Kahvaltı

Muğla Gizlikent Şelalesi

Gizlikent Şelalesine gelip de, buradaki güzel mekânların mükemmel lezzetlerini tatmadan gitmek tabi ki olmaz. Bu bölgede bulunan birçok mekânda kahvaltı seçeneği de mevcut.  Mekânların çoğu Dargaz Çayı’nın etrafına kurulmuş ve doğayla iç içe aynı zamanda da huzur dolu. Genellikle Türk mutfağına hâkim olan bu mekânlarda, fiyat aralığı da çok yüksek değil. İşte o mekânlardan bazıları;

  • Saklıkent Cihan’ın Yeri
  • Natural Paradise
  • Saklıkent Paradise Park Restoran
  • Fesleğen Gözleme Evi
  • Dorya Restoran Kafe

Gizlikent Şelalesi Video Tanıtımı

Gizlikent Şelalesi Nerede?

Gizlikent Şelalesi, Muğla’nın Seydikemer ilçesinde bulunmaktadır. Doğanın birbirinden farklı muhteşem renklerini içinde barındıra şelale, Fethiye’ye 47 kilometre uzaklıktadır.

Nasıl Gidilir?

Fethiye’den buraya kısa sürede varmak mümkün. Başka bir ilden gelmek isteyenler de, Dalaman Havalimanı’na ulaşım sağlayarak Gizlikent Şelalesine yola çıkabilir. Buraya maalesef otobüs bulunmuyor. 

Haritası ve Konumu

Sizlerde şelale hakkında bilgileriniz veya bölgeye yaptığınız gezileri, yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz