Ana Sayfa Uçak Takip Ekranı: Canlı Uçuş Takibi THY, Anadolujet, Pegasus

Uçak Takip Ekranı: Canlı Uçuş Takibi THY, Anadolujet, Pegasus

Seyahat etmek, iş amaçlı olsun veya turistik geziler için olsun, pek çok kişinin hayatının önemli bir parçasıdır. Bu süreçte uçak seferlerinin düzenli olarak takip edilmesi, yolculuk planlarının sorunsuz ilerlemesi için gereklidir. Canlı uçuş takibi, uçuşlar hakkında anlık bilgi sağlayan, teknolojinin sunduğu eşsiz bir hizmettir. Peki, bu hizmet nasıl işler, deneyiminizi nasıl iyileştirir ve en popüler havayolu şirketlerinin uçuşlarını (örneğin Türk Hava Yolları (THY), Anadolu Jet, SunExpress ve Pegasus gibi) nasıl anında izleyebilirsiniz? İşte bu yazıda bu önemli konulara değinmekteyiz.

Canlı Uçak Takibi Nedir?

Canlı uçak takibi, dünya genelindeki uçuşların gerçek zamanlı olarak izlenebildiği bir sistemdir. Uçak takip ve radar teknolojileri kullanılarak gerçekleştirilen bu izleme sayesinde, uçakların yerini, hızını, yüksekliğini ve uçuş rotaları gibi birçok detayı anlık olarak görebilirsiniz.

Havadaki Uçaklar Nasıl İzlenir?

Havadaki Uçaklar Nasıl İzlenir
Havadaki Uçaklar Nasıl İzlenir

Havadaki uçakları izlemek için çeşitli uçak takip siteleri ve programları mevcuttur. Bu servisler, genellikle ADS-B (Automatic Dependent Surveillance-Broadcast) adı verilen bir sistem sayesinde uçakların bıraktığı izleri takip eder. Ayrıca, bu sitelerin çoğu uçak haritası sunar ve canlı hava trafiğini görselleştirmenizi sağlar.

Ekranın sol alt köşesinde yer alan “Uçuş Listesi” bölümünden uçuş numarasıyla sorgulama yaparak, THY veya diğer firmalar tarafından gerçekleştirilen herhangi bir uçuşun konumu ve diğer bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Uçak Takip

Canlı Uçuş Takip

Harita üzerinden uçuş takip edebileceğiniz harita ile istenilen ülke ve bölgedeki uçakları takip edebilirsiniz. Online uçak takip ile uçakların iniş veya kalkış yaptığı havalimanı bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bilgiler çok kısa bir gecikme ile sisteme online olarak gelmektedir. Yerli ve yabancı olmak üzere (Türk Hava Yolları (THY), Pegasus, Onurair, Anadolujet, Sunexpress, Lufthansa gibi)  tüm havayolu firmalarının uçuşlarını harita üzerinden uçuş takibi yapabilirsiniz.

Uçak rotasını takip etmek için uçuş takip haritası üzerinden uçağı seçmeniz yeterli olacaktır. Uçuşu takip etmek istediğiniz uçağı haritadan seçtikten sonra sağ tarafta açılan panelde uçağın kalkış yaptığı ve iniş yapacağı havalimanı bilgileri bulunmaktadır. Canlı uçuş takibi yaptığınız uçağın hızı ve yükseklik bilgileri de panelde bulunmakta.

Uçakları havada radar ile canlı olarak takip et, Uçak rotası İzleme ve dünyadaki tüm uçakları online harita ile canlı uçuş takibi yapabilirsiniz.Uçak rota takip.

THY Uçak Takip
THY Uçak Takip

Türk Hava Yolları Canlı Uçuş Takip

Türk Hava Yolları’nın sunduğu canlı uçak takip özelliği, THY uçuşlarının durumunu güncel olarak takip edebilmenizi sağlar. Uçuş ekranı üzerinde bulunan uçaklara tıklayabilir ve uçakların rotasını görebilirsiniz.

Anadolu Jet ve SunExpress Uçuş Takibi

THY uçuş takip, Sunexpress, Anadolu jet, Onur air ve Pegasus hava yolları uçuş takip ile sadece yerli değil dünya üzerindeki tüm havayolu firmalarının uçaklarını takip edebilirsiniz.

Ayrıca İstanbul havalimanı, Esenboğa havalimanı ve Sabiha Gökçen olmak üzere ülkemizdeki ve dünyadaki diğer tüm havalimanlarına iniş ve kalkış yapan uçakları takip edebilir ve uçuş rotaları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Canlı Uçuş Haritası ve Hava Radar Uçak Takibi

Canlı uçuş haritası sunan internet siteleri ve mobil uygulamalar, tüm hava yolları şirketlerinin uçuşlarını aynı anda gösterir. Hava radar uçak takibi, uçakların konumlarını hem görsel hem de veri tabanlı açıdan sağlayarak, dünya genelindeki uçuş trafiğini kolayca izlemenizi mümkün kılar.

Uçuş Takip Sistemi

Uçuş takip sistemi, kullanıcılara bir uçuşun canlı olarak takip edilmesine olanak tanıyan, geniş çaplı bir teknolojidir. Bu sistem, havayolu şirketleri, havalimanları, acenteler ve yolcular tarafından kullanılan ve uçuş güvenliğinin yanı sıra operasyonel verimliliğin artırılmasına katkıda bulunan kritik bir araçtır.

Uçak Takip Etme Eğer bir yakınınız seyahat ediyorsa ya da sadece hava trafiğine ilgi duyuyorsanız, internet üzerinden erişebileceğiniz uçak takip hizmetleri ile herhangi bir uçağın yerini canlı olarak takip edebilirsiniz. Bu, ayrıca uçuşun varış/iniş zamanlarını takip etmek için de yararlıdır.

Dilediğiniz bir uçuşu seçtiğinizde uçuşların kalkış ve iniş saatleri, takip edilen uçağın hızı ile uçağın modeli ekranda yer alacaktır.Ayrıca uçuş aktarmalı ise aktarma noktalarını da uçuş bilgi ekranında görebilirsiniz. Uçakların iniş ve kalkış saatleri için Havalimanı Uçuş Bilgileri sayfamızı inceleyebilirsiniz.