İstanbul Modern Sanat Müzesi

Türkiye’nin özel girişimler sonucu hayat bulan ilk modern sanatlar müzesi olan İstanbul Modern Sanat Müzesi, 2004 yılında kapılarını aralamış olsa da arka planında 20 yıla yakın bir süredir devam eden çalışmalar vardı. Yazımızda sizlere müze hakkında nerede, giriş ücreti, çalışma saatleri ve diğer tüm detayları sunuyoruz.

İstanbul Modern Sanat Müzesi Giriş Ücreti

Bilet TürüGiriş Ücreti
Tam230 TL
İndirimli (Öğrenci, öğretmen ve 65 yaş üzeri)150 TL
10 Kişi ve Üzeri Gruplar150 TL
Engelliler, 12 yaş altı çocuklar, ICOM ve CIMAM Kart SahipleriÜcretsiz
Yabancı Ziyaretçiler500 TL

Bunun haricinde İstanbul Modern’de “Sizin Perşembeniz” sloganıyla birlikte sadece Perşembe günleri saat 10.00-14.00 arası olmak üzere tüm ziyaretler ücretsiz.

Salı günleri ise 18-25 yaş arası gençler için saat 14:00 ile 18:00 arasında müze ücretsizdir.

Giriş ücreti ve bilet fiyatları Türkiye vatandaşı olmayanlar için tam bilet 500 TL‘dir.

İstanbul Modern Sanat Müzesi Kitap Tavan

İstanbul Modern Sanat Müzesi Hakkında Bilgi

Tophane’de 8000 metrekarelik bir antrepoda hayat bulan müze, bugüne kadar sayısız yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırladı, bir çok organizasyona ev sahipliği yaptı ve kısa sürede tüm Dünya üzerinde emsalleri arasında örnek gösterilebilecek yerlerden birisi oldu. Müzede sadece sergiler ve galeriler yok; Sinema , kütüphane, ücretsiz eğitim programları, atölyeler, sosyal proje çalışmaları ve restoran gibi bir çok imkan ve seçenek de ziyaretçilerin katılımına ve kullanımına açık.

İstanbul Modern Sanat Müzesi İçi

Ziyaret Saatleri

GünZiyaret Saatleri
Salı – Pazar10:00 – 18:00
Cuma10:00 – 20:00
PazartesiKapalı

Müze tüm Pazartesi günleri, 1 Ocak’ta, Ramazan ve Kurban Bayramı’nın ilk günlerinde kapalı. Müzenin ziyaret saatleri haftanın Salı-Pazar günleri arasında 10:00 ile 18:00 arasında yer alırken, Cuma günleri 10:00 – 20:00 olarak uzatılmaktadır. Pazartesi günleri ise müze kapalıdır.

İstanbul Modern Sanat Müzesi Neler Var

İstanbul Modern Sanat Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir?

Müze, İstanbul ili ve Beyoğlu ilçesinde yer almaktadır.Tophane’de, Nusretiye Camii’nin hemen arkasında rıhtımda yer alan müze için oldukça fazla ulaşım seçeneği var.

* Beşiktaş’tan Eminönü’ne giden otobüslere binilerek Tophane’de inilebilir.

* Anadolu Yakası’ndan gelecek olanlar Kabataş’a kadar deniz yolu ile gelip, buradan tramvaya binip Tophane Durağı’nda inebilirler.

* Yine Anadolu Yakası’ndan gelecek olanlar Karaköy’de vapurdan/deniz motorundan inip yürüyerek İstanbul Modern’e gelebilir.

* Şahsi aracı ile gelecek olanlarsa Beşiktaş üzerinden Eminönü yönüne sahil boyunca ilerlediklerinde müze Tophane’ye geldiklerinde hemen sol taraflarında kalacaktır. Eminönü üzerinden gelecek olanlarsa yine Beşiktaş istikametinde ilerleyecek olurlarsa müze yolun sağ tarafında kalacaktır. İstanbul Modern’in kendine ait otoparkı olduğu için de aracı ile gelenler sorun yaşamayacaktır.

* Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattı’na yakın olanlar da en kolay ulaşım yollarından birisi olması nedeniyle tramvay hattını tercih edebilirler.

Haritası ve Konumu

İletişim Bilgileri

Adres : Meclis-i Mebusan Cad. Liman İşletmeleri Sahası Antrepo 4, Karaköy / İstanbul
Telefon : (0212) 334 73 00

İstanbul’da gezilecek müzelerin yer aldığı detaylı listemiz olan İstanbul’da gezilecek yerler yazımıza da mutlaka göz atın. Müzenin hemen yakınında yer alan Galata Mevlevihanesi Müzesi yazılarımızıda inceleyebilirsiniz.

Sizlerde gezilerinizi ve tecrübelerinizi yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz