Kilyos Halk Plajı

Kilyos’ta yer alan Kilyos Halk Plajı, yaz aylarında İstanbul sakinlerinin serinlemek için en çok tercih ettiği plajlardan birine ev sahipliği yapmaktadır. Tatil için vakit bulamayanlar veya bütçeleri uygun olmayanlar her daim Kilyos Plajı’na gelerek son derece keyifli bir yaz günü geçirebilirler. Yaz aylarında özellik ile ülkemizde yaşanan son derece sıcak havalarda serinlemenin en kolay yolu aslında işimize ve evime yakın olan plajlar oluyor. İstanbul’da denize girilmez diyenlere inat son derece temiz denizi ile Kilyos Plajı oluyor çözüm sıcaktan bunalan tüm bireylere.

Kilyos Halk Plajı Hakkında Bilgiler

Plaj, özellik ile de yaz aylarında günü birlik tatilciler ile doluyor. Plajın eskiden çok gelişmiş olmaması sebebi ile oluşan ön yargı son yıllarda hızla kırılmaya devam ediyor. Plaj, günümüzde son derece gelişmiş ve temiz hali ile şehir sakinlerine serinleme imkanı sunuyor. Tatil için çok da uzağa gitmeye gerek yok artık. Bu tip plajlar olduğu sürece şehirden uzaklaşma problemi olan bireylerde hoş bir yaz tatili yapabiliyorlar.

Plajdaki can kurtaran ve güvenlik eksiklikleri de son zamanlarda tamamlandı ve daha hijyenik tuvaletler yapıldı. Plajın tek dezavantajı halk plajı olması ve çok fazla ilgi görüyor olması. Bu sebep ile plaj genellik ile son derece kalabalık oluyor ve sakin bir plaj keyfi yapmak isteyenler için çok da uygun olmuyor. Oldukça kalabalık olan plaja gerek İstanbul gerek ise çevredeki yakın illerden ziyaretçiler geliyor. Bu kalabalık zaman zaman temizlik açısından sorunda yaratabiliyor. Fakat görevliler bu konu ile yakından ilgilenmeye çalışıyorlar.Aynı zamanda plajda çeşitli Beach Club’ler de bulunmaktadır. Bu alanların giriş ücretleri biraz daha farklı olmaktadır. Bu işletmeler arasında en çok bilinen ise Burç Beach olmaktadır.

Resimleri

Kilyos Halk Plajı Giriş Ücreti

Kilyos Halk Plajı giriş ücreti hafta içi 50 TL olarak belirlenmiştir.Hafta sonu ise 100 TL olarak ücretlendiriliyor.Plaja girişlerde ekstra olarak birde otopark ücreti 20 TL alınıyor.

Plaj, haftanın her günü saat 08:00 ile 18:00 arasında ziyaretçilerine açılmaktadır.

Kilyos Halk Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Kilyos Halk Plajı, İstanbul, Sarıyer’de yer almaktadır. Plaj, Sarıyer Kilyos’da ziyaretçilerine serinleme imkanı sunmaktadır. İstanbul’un çeşitli yerlerinden Kilyos’a toplu taşıma araçları ile ulaşmak mümkündür. Bunun yanı sıra plaja kendi özel aracınız ile Maslak üzerinden de ulaşabilirsiniz. E5 veya sahil yolundan çıktıktan sonra Beşiktaş üzerinden Maslak-Sarıyer tabelalarını takip edebilir ve daha sonra yine tabelaları takip ederek Kilyos’a ulaşabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelecek olan mecbur olarak aktarma yapacaklar. Sarıyer’e geldikten sonra çeşitli otobüs ve minibüsler ile plaja ulaşabilirler. Özel araç ile gelecekler için şu anda herhangi bir otopark ücreti alınmıyor. Fakat bu sezon içerisinde değişebilecek bir durum olduğu için kesin bir bilgi vermemekte fayda var.

Haritası ve Konumu

Plaj için harita ve ulaşım alternatiflerine konum bilgisi kısmından ulaşabilirsiniz.

Sizlerde gezilerinizi yazımızın altına yorum yaparak bizlerle ve ziyaretçilerimiz ile paylaşabilirsiniz.

3 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.