Kilyos Halk Plajı

Kilyos’ta yer alan Kilyos Halk Plajı, yaz aylarında İstanbul sakinlerinin serinlemek için en çok tercih ettiği plajlardan birine ev sahipliği yapmaktadır. Tatil için vakit bulamayanlar her daim Kilyos Plajlarına gelerek son derece keyifli bir yaz günü geçirebilirler. Yaz aylarında özellik ile ülkemizde yaşanan son derece sıcak havalarda serinlemenin en kolay yolu aslında işimize ve evime yakın olan plajlar oluyor. İstanbul’da denize girilmez diyenlere inat son derece temiz denizi ile Kilyos Plajları çözüm oluyor sıcaktan bunalan tüm bireylere.

Kilyos Plajı Hakkında Bilgiler

Halk plajı olarak isimlendirilsede günümüzde ücretsiz olarak girebileceğiniz bir plaj bulunmuyor. Sahilde yer alan pek çok beach club içerisinden seçim yapabilirsiniz. Tüm plajlara girişler ücretli.

Ücretsiz olarak denize girebileceğiniz tek yer iskele. Bu kısım dışında kumlu bir plaj bulmanız zor.

Yaz aylarında oldukça kalabalık olan Kilyos plajları giriş ücretlerinin dışında otopark içinde ücret talep ediyorlar.

Plajlarda denize girerken eşyalarınızı koyabileceğiniz bir alan kiralayabiliyorsunuz. Bu sayede içiniz rahat bir şekilde eşyalarınızı bırakarak denize girebilirsiniz.

Kilyos Plajları

Bölgede pek çok beach club yer alıyor. Çoğunda şezlong, şemsiye, wc, duş ve kafe, restoran gibi hizmetler bulunuyor.

Solar Beach

Solar Beach, plaj giriş ücreti 140 TL ve otopark ücreti ise 25 TL

Tırmata Balık Beach

Hafta içi plaj giriş ücreti 120 TL, hafta sonu kişi başı 170 TL’dir. 0-6 Yaş arasında bir çocuk ücretsiz olarak giriş yapabiliyor. Sonraki her çocuk için 75 TL alınıyor.

Milyon Beach Kilyos

Burç Beach Kilyos

Uzunya Restaurant

Kilyos Halk Plajı Giriş Ücreti

Kilyos Halk Plajı giriş ücreti hafta içi 50 TL olarak belirlenmiştir. Hafta sonu ise 100 TL olarak ücretlendiriliyor.Plaja girişlerde ekstra olarak birde otopark ücreti 25 TL alınıyor.

Plaj, haftanın her günü saat 08:00 ile 18:00 arasında ziyaretçilerine açılmaktadır.

Kilyos Halk Plajı Nerede?

Kilyos Halk Plajı, İstanbul, Sarıyer’de yer almaktadır. Plaj, Sarıyer Kilyos’da ziyaretçilerine serinleme imkanı sunmaktadır.

Nasıl Gidilir?

İstanbul’un çeşitli yerlerinden Kilyos’a toplu taşıma araçları ile ulaşmak mümkündür. Bunun yanı sıra plaja kendi özel aracınız ile ya da İstanbul’dan araç kiralayarak Maslak üzerinden de ulaşabilirsiniz. E5 veya sahil yolundan çıktıktan sonra Beşiktaş üzerinden Maslak-Sarıyer tabelalarını takip edebilir ve daha sonra yine tabelaları takip ederek Kilyos’a ulaşabilirsiniz.

Toplu taşıma ile gelecek olan mecbur olarak aktarma yapacaklar. Sarıyer’e geldikten sonra çeşitli otobüs ve minibüsler ile plaja ulaşabilirler. Özel araç ile gelecekler için şu anda herhangi bir otopark ücreti alınmıyor. Fakat bu sezon içerisinde değişebilecek bir durum olduğu için kesin bir bilgi vermemekte fayda var.

Haritası ve Konumu

Plaj için harita ve ulaşım alternatiflerine konum bilgisi kısmından ulaşabilirsiniz.

Sizlerde gezilerinizi yazımızın altına yorum yaparak bizlerle ve ziyaretçilerimiz ile paylaşabilirsiniz.

3 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.