PAYLAŞ
Nezahat Gökyiğit Botnaik Bahçesi

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi Hakkında Bilgi

Şehrin neredeyse tam göbeğinde denebilecek bir konuma kurulu olan bu harika botanik bahçesi adeta doğanın sadık bir koruyucusu haline gelmiş. Şehrin ortasında yeşillik dolu muhteşem bir bahçe ve bu bahçedeki çeşit çeşit bitkiler ile kapılarını ziyarete açıyor bu bahçe. Nezahat ve Nihat Gökyiğit tarafından koruma altına alınan bu bahçe zaman içerisinde daha da geliştirilerek oldukça zengin bir hal almıştır. Botanik bahçesinin amacı yeşilliğin, bitki çeşitliliğinin önemini vurgulamak ve korunması ve tanıtımının yapılmasıdır. Bu şekilde bireylere doğa sevgisini aşılıyor ve hoş bir alan yaratıyorlar. Bahçenin görevi bitkileri tanımak, araştırmak ve korumak olarak bilinmektedir.

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi Kahvaltı

Bölgenin içerisinde herhangi bir işletme yer almıyor. Burada olduğunuz zaman zarfında belki su dahi satın alamama ihtimaliniz vardır. Fakat eğer hazırlıklı giderseniz ve yanınızda yiyecek götürürseniz buradaki tahta masalarda harika bir piknik kahvaltısı yapabilirsiniz. Özellik ile aileler için harika olan bu alanda kahvaltı ederken birkaç misafir sizi ziyaret edebilir. Mesela bir ördek veya kaz olabilir bu.  Gerçekten şehrin içerisinde şehre ait tek bir iz taşımayan bu parkta gayet hoş bir kahvaltı edebilirsiniz. Ama dediğimiz gibi yiyeceklerinizi yanınızda götürmeniz gerekecektir.

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi Resimleri

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi Kahvaltı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Bahçe, İstanbul Ataşehir’de yer almaktadır. Kendi aracınız ile TEM otoyolu üzerinden bahçeye ulaşabilirsiniz. Ayrıca birçok otobüs bahçeye yakın alanlardan geçmektedir. Eğer Ataşehir istikametindeki otobüslere binerseniz bahçeye ulaşmanız gayet kolay olacaktır. Bahçe her sabah 09:30’da açılmaktadır. Kapanış saati ise aylara göre değişmektedir. Kış aylarında bahçe saat 17:00’da kapanmaktadır. Yaz aylarında ise 19:00 saatine kadar açık kalmaktadır. Bahçeyi ziyaret etmek ücretsizdir. Herhangi bir bedel ödemeden burayı gezebilirsiniz.

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi Haritası

Sizlerde Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi gezilerinizi yazımızın altına yorum yaparak bizlerle ve ziyaretçilerimiz ile paylaşabilirsiniz.

1 YORUM

  1. Iyi gunler ben burda dugun fotograflarimi cektrmek istiyorm fakat ben kapali biriyim .
    erken satlerde kimse olmadan cekim yapilabilir mi ?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here