Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi

Şehrin neredeyse tam göbeğinde denebilecek bir konuma kurulu olan bu harika botanik bahçesi adeta doğanın sadık bir koruyucusu haline gelmiş.Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi şehrin ortasında yeşillik dolu muhteşem bir bahçe ve bu bahçedeki çeşit çeşit bitkiler ile kapılarını ziyarete açıyor bu bahçe.

İstanbul’da bir başka botanik bahçe olan Bakırköy Botanik Park yazımıza göz atabilirsiniz. İstanbul’da görülen diğer doğal güzellikler içinde İstanbul’da gezilecek yerler yazımıza mutlaka göz atın.

Nezahat ve Nihat Gökyiğit tarafından koruma altına alınan bu bahçe zaman içerisinde daha da geliştirilerek oldukça zengin bir hal almıştır. Botanik bahçesinin amacı yeşilliğin, bitki çeşitliliğinin önemini vurgulamak ve korunması ve tanıtımının yapılmasıdır. Bu şekilde bireylere doğa sevgisini aşılıyor ve hoş bir alan yaratıyorlar. Bahçenin görevi bitkileri tanımak, araştırmak ve korumak olarak bilinmektedir.

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi Ağaçlar
Görsel : NGBB Instagram
Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi Neler Var
Görsel : NGBB Instagram

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi Kahvaltı

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi Kahvaltı

Bölgenin içerisinde herhangi bir işletme yer almıyor. Burada olduğunuz zaman zarfında belki su dahi satın alamama ihtimaliniz vardır. Fakat eğer hazırlıklı giderseniz ve yanınızda yiyecek götürürseniz buradaki tahta masalarda harika bir piknik kahvaltısı yapabilirsiniz.

Özellike aileler için harika olan bu alanda kahvaltı ederken birkaç misafir sizi ziyaret edebilir. Mesela bir ördek veya kaz olabilir bu.  Gerçekten şehrin içerisinde şehre ait tek bir iz taşımayan bu parkta gayet hoş bir kahvaltı edebilirsiniz. Ama dediğimiz gibi yiyeceklerinizi yanınızda götürmeniz gerekecektir.

Video Tanıtımı

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi Giriş Ücreti

Bahçeyi ziyaret etmek ücretsizdir. Giriş ücreti olarak herhangi bir bedel ödemeden burayı gezebilirsiniz.

Ziyaret Saatleri

MevsimAçılış SaatiKapanış Saati
Kasım, Aralık, Ocak ve Şubat09:3017:00
Mart, Eylül ve Ekim09:3018:00
Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz ve Ağustos09:3019:00

Pazartesi günleri bakım nedeniyle kapalıdır. Onun haricinde yılın her günü açıktır. Bahçe her sabah 09:30’da açılmaktadır. Kapanış saati ise aylara göre değişmektedir. Kasım, Aralık, Ocak ve Şubat aylarında saat 17:00 ve Mart, Eylül ve Ekim aylarında 18:00 ve Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında ise 19:00 saatinde kapanıyor.

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi Laleler

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi Nerede? Nasıl Gidilir?

Bahçe, İstanbul, Ataşehir’de yer almaktadır. Kendi aracınız ile TEM otoyolu üzerinden bahçeye ulaşabilirsiniz. Ayrıca birçok otobüs bahçeye yakın alanlardan geçmektedir. Eğer Ataşehir istikametindeki otobüslere binerseniz bahçeye ulaşmanız gayet kolay olacaktır.

Haritası ve Konumu

Bahçe için harita ve ulaşım alternatiflerine konum bilgisi kısmından ulaşabilirsiniz.

Sizlerde Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi gezilerinizi yazımızın altına yorum yaparak bizlerle ve ziyaretçilerimiz ile paylaşabilirsiniz.

1 Yorum

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz