Saklı Plaj hidden beach

Marieta Adalarında, Puerto Vallarta’dan yaklaşık 20 deniz mili uzaklıkta cennet bir delikte dünyadan gizlenmiş bir şekilde bulunuyor.Hidden Beach (Saklı Plaj) ya da Playa de Amor (Aşıkları Plajı) diye anılıyor.

Hidden Beach – Marieta Adaları, Meksika

Bu doğa harikası uzun yıllar boyunca el değmeden kalabilmiş.Kendine has doğal mağarasında tertemiz turkuaz sularıyla bembeyaz plajıyla gözden ırak bir şekilde öylece dünyada kalmaya devam ediyordu.Ancak yakın bir zamanda internet sayesinde resimleri dünyanın dört bir yanına ışık hızıyla yayılınca bütün gözler üzerine çevrildi. Şuanda Meksika’nın en ünlü plajlarından biri haline geldi.

Bütün ününe rağmen nadiren tercih edilmesinin yegane nedeni plaja ulaşımın çok zor olması.En kolay ulaşım helikopter ile sağlanıyor.Onun haricinde kayalık duvarlarında 6 ile 50 metre ölçümlük bir hava boşluğu oluşuyor.Buradan geçişte sadece düşük gelgit sırasında yüzme veya tüplü dalışlarla gerçekleşebiliyor.

Rivayetlere göre Meksika Hükumetinin Birinci Dünya savaşı hazırlıkları yaparken bomba deneylerinde bir çok mağara ve kayalık oluşmuş.Burası da onlardan biriymiş.Ayrıca söylenenlere göre bu doğa harikası 1900’lü yıllardan da önce oluşmuş.Playa de Amor’un en pitoresk oluşum olduğu tespit edilmiş.

Saklı Plaj Resimleri 

‘Meksika Galapago’ olarakta bilinen adalar bünyelerinde doğal mücevherler gizliyorlar.Binlerce yıl önce volkanik patlama sonucu karasal flora ve fauna oluşmuş.Ayrıca kambur balina ve manta gibi deniz türlerine de ev sahipliği yapıyor.Bu sayede UNESCO Dünya Mirasları Listesinde yer alıyor.bunun haricinde adalar, Meksika Hükumeti tarafından da koruma altındalar.Ziyaretçilerin girişleri izinlerle sağlanıyor.

Saklı Plaj Video Görüntüleri 4K

Tropik iklimi sayesinde Marieta Adaları, Hidden Beach(Saklı Plaj)’da dahil olmak üzere yılın her zamanı gidilebilir.Buna rağmen en iyi dönem olarak kış ayları gösterilebilir.Çünkü kış aylarında sular daha berrak ve daha güzel oluyor.

Marieta Adaları’na ulaşmanın en rahat yolu Puerto Vallarta’ya uçuş yapıp oradan da bir tur rehberi ayarlamak.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.