Vialand Tema Park

Yerli Disneyland olarak bilinen ve Türkiye’nin ilk Tema Park konseptine sahip olan Vialand Tema Park, aslında sadece bir eğlence alanı değil. İçerisinde alışveriş merkezi, restoranlar, sinema ve bowling salonu gibi bir çok farklı özel alan bulunan eski adı ile Vialand, haftanın 7 günü de günlük hayatın temposundan sıkılmış olan büyükleri ve eğlenmek isteyen minikleri ağırlıyor.

İstanbul’da yer alan diğer parklar için İstanbul’da Tema Parklar yazımıza göz atabilirsiniz.

Vialand Tema Park içerisinde birçok ünite bulunduran ve her yaş grubuna özel eğlenceler yer alan büyük bir tema park.Yirmiden fazla ünite bulunan tema parkta heyecanın oldukça yükseldiği yerlerden biri de 110 km hızında olan Nefeskesen. Bu ünite ile gerçekten de nefesleri kesen bir heyecan ve eğlence sunuyorlar. Nefeskesen dışında Fatih’in Rüyası, Adalet Kulesi, Çılgın Nehir ve Viking üniteleri en çok tercih edilen eğlence noktaları.

Vialand’da Neler Var ?

Vialand Park Krokisi
Park Krokisi

Tema Park içerisinde yirmiden fazla eğlence ünitesi bulunuyor.Aynı zamanda bir alışveriş merkezi ile mağazalar, sinemalar, restoranlar ve bowling salonu yer alıyor.Vialand her yaş grubu için bir eğlence yer almakta.Gelin birlikte Vialand içerisinde bulunan üniteleri bakalım.

Nefeskesen

Vialand Nefeskesen
Nefeskesen

Vialand Nefeskesen, adrenalinin en üst seviyelerine çıkmanızı sağlayacak bir deneyim sunuyor. Dünyanın dört bir yanından ziyaretçileri ağırlayan bu eşsiz roller coaster, adı gibi nefes kesici bir macera vaat ediyor.

Nefeskesen, tam 110 km hızla 3 saniye içinde harekete geçiyor. Bu hız, bu roller coaster’ı dünyanın en hızlıları arasına taşıyor. Kendinizi bu eğlenceli ve heyecan dolu yolculuğa hazır hissediyorsanız, gerçekten unutulmaz bir deneyim yaşamaya hazırlanın!

Roller coaster’ın toplam uzunluğu 660 metre. Bu da demektir ki, her bir virajda, her bir dönüşte yeni bir heyecan yaşayacaksınız. Çığlık atmanız sadece serbest değil, aynı zamanda teşvik ediliyor!

Nefeskesen, sadece Türkiye’deki ziyaretçileri değil, aynı zamanda uluslararası eğlence sektörünü de büyülemiştir. Uluslararası Eğlence Parkları Birliği (IAAPA) tarafından düzenlenen European Star Award’da ‘Dünyanın en iyi 4. Roller Coaster’ı’ ödülüne layık görülen Nefeskesen, Avrupa’daki roller coaster’ları geride bırakarak ödül almıştır.

Bütün bu özellikleri ile Vialand Nefeskesen, siz ve arkadaşlarınızı unutamayacağınız bir maceraya davet ediyor. Eğer adrenalin dolu bir deneyim yaşamak istiyorsanız, Nefeskesen’de yerinizi almanızı kesinlikle öneririz!

ÖzellikBilgi
Ünite DurumuAçık
Minimum Boy140 cm – 196 cm
Misafir Kapasitesi16
Engelli DostuHayır
AdrenalinEvet
Hızlı GeçişEvet
Uzunluk660 Metre
Maksimum Hız110 KM/S

Fatih’in Rüyası

Vialand Fatih'in Rüyası

Vialand’de sadece eğlence değil, aynı zamanda tarihin ve mitolojinin gizemi de sizleri bekliyor. Fatih’in Rüyası adlı bu özel bölüm, ziyaretçilerini efsanevi bir yolculuğa çıkarıyor.

İstanbul’un 400 bin yıllık tarihinin anlatıldığı bu bölümde, video mapping ve hologram teknikleri kullanılıyor. Bu sayede, Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul surlarını aşma hikâyesi göz alıcı bir biçimde anlatılıyor. Mitolojik kahramanların uğruna savaştığı bu efsanevi şehir, tarih boyunca birçok kültürün ve medeniyetin merkezi olmuştur.

Fatih’in Rüyası, ziyaretçilerine İstanbul’un bu eskimeyen ruhunu tekrar keşfetme fırsatı sunuyor. Bu gizemli şehir şimdi sizlere anlatılmayı bekliyor. İster tarih meraklısı olun, ister sadece yeni bir deneyim arayışında olun, Fatih’in Rüyası sizleri bekliyor. Bu benzersiz yolculuğa çıkarak, İstanbul’un eşsiz hikâyesine ortak olabilirsiniz.

ÖzellikBilgi
Ünite DurumuAçık
Minimum BoyYürüyebilen herkes
Misafir Kapasitesi112
Engelli DostuHayır
AdrenalinHayır
Hızlı GeçişHayır
Tur Süresi8 Dakika
Uzunluk210 Metre

Adalet Kulesi

Adalet Kulesi

Adalet Kulesi, Vialand’in en popüler ve heyecan verici atraksiyonlarından biri. 50 metre yükseklikteki bu devasa kule, ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatıyor. Küçükten büyüğe herkesin heyecanla beklediği bu kule, eğlenceli anılar biriktirmek için mükemmel bir fırsat sunuyor.

Yükseğe çıkmayı sevenler ve adrenalini doruklarda yaşamak isteyenler için Adalet Kulesi, mükemmel bir seçim. Bu kuleye çıktığınızda, tüm Vialand’i kuşbakışı görmek sadece bonus olacak. Ayrıca, çığlık çığlığa bir maceranın keyfini çıkarabilirsiniz.

ÖzellikBilgi
Ünite DurumuAçık
Minimum Boy130 cm
Misafir Kapasitesi12
Engelli DostuHayır
AdrenalinEvet
Hızlı GeçişEvet

Çılgın Nehir

Çılgın Nehir
Çılgın Nehir

Vialand Çılgın Nehir, size Karadeniz’in çılgın nehirlerindeymişsiniz gibi hissettirecek bir deneyim sunuyor. Azgın dalgaların, çağlayan şelalelerin içinde, 425 metre boyunca süren bu çılgın macera, sizi bekliyor.

Çılgın Nehir, dokuz kişilik botlarla gerçekleşen, adrenalin dolu bir serüvendir. Asla unutamayacağınız bu eşsiz deneyim, suyla dolu maceraların hayranlarına hitap ediyor. Vialand Çılgın Nehir, su severler için benzersiz bir deneyim sunuyor.

Sayısız eğlence seçeneklerinin yanında, suyla iç içe, çılgınca bir macera yaşamak isteyenler için Çılgın Nehir, ideal bir tercih. Vialand’deki bu eğlenceli ve adrenalin yüklü macera, sizi bekliyor. Suya olan aşkınızı ve macera ruhunuzu Çılgın Nehir’de keşfetme fırsatını kaçırmayın.

ÖzellikBilgi
Ünite DurumuAçık
Minimum Boy100 cm
Misafir Kapasitesi90
Engelli DostuHayır
AdrenalinEvet
Hızlı GeçişEvet
Tur Süresi5 Dakika
Uzunluk425 Metre

Viking

Vialand Viking
Viking

Eğer macerayı sevenlerdensen ve suyun üzerinde unutulmaz bir deneyim yaşamak istersen, Vialand Viking sana göre! Viking, dünyanın en popüler dördüncü eğlence ünitesi olarak sizi Vialand’da bekliyor. 15 metrelik yüksekliği ile kalp atışlarınızı hızlandıracak, ardından beklenmedik bir hızla aşağı doğru süzülmeyle adrenalin seviyenizi zirveye taşıyacak. Bu heyecan dolu yolculuk, suyun ve eğlencenin buluştuğu unutulmaz bir deneyim vaat ediyor. Vialand Viking, heyecan arayan herkes için ideal bir seçenek. Siz de kendinizi bu eğlenceli ve adrenalin dolu maceranın içinde bulabilirsiniz.

ÖzelliklerBilgi
Ünite DurumuAçık
Minimum Boy121 cm
Misafir Kapasitesi100
Engelli DostuHayır
AdrenalinEvet
Hızlı GeçişEvet
Tur Süresi7 Dakika
Uzunluk497 Metre

Minik Kaşifler

Minik Kaşifler
Minik Kaşifler

Vialand’in benzersiz kültür ve keşif parkuru Minik Kaşifler, dünyanın dört bir yanından çocukları bekliyor. İçinde farklı ülkelerin kültürlerini, geleneklerini ve tarihlerini keşfetme fırsatı sunan bu etkinlik, çocukların hem öğrenirken hem de eğlenirken yeni yerler ve farklı kültürler hakkında bilgi sahibi olmasını sağlar. Yaş sınırlaması olmaksızın tüm çocukları kapsayan Minik Kaşifler, dünyanın en ilgi çekici yerlerini çocuklara sunarken onların hayal gücünü ve merakını da geliştirir. Çocuklar için unutulmaz bir kültürel ve eğitici deneyim sunan Minik Kaşifler, keşif ve macera dolu bir dünya turu sunuyor.

ÖzellikBilgi
Ünite DurumuAçık
Minimum BoyYürüyebilen herkes
Misafir Kapasitesi64
Engelli DostuHayır
AdrenalinHayır
Hızlı GeçişEvet
Tur Süresi4 Dakika
Uzunluk161 Metre

Maceraperest

Maceraperest

Eğer adrenalin ve heyecan arıyorsan, Vialand Maceraperest tam sana göre bir deneyim! 30 metre yüksekliğe çıkabilecek ve 70 km/s hızla yol alabilecek bir maceraya hazır mısın? Bu, yalnızca Vialand’de bulabileceğin, uluslararası ölçekte popülerliği kanıtlanmış bir aktivite. Vialand Maceraperest, tüm aileyi eğlendirecek bir roller coaster deneyimi sunuyor. Gökyüzüne doğru heyecan dolu bir yolculuk, tüm sevdiklerinizle beraber deneyimleyebilirsiniz. Vialand’da, Maceraperest sizleri unutulmaz anılar biriktirmek için bekliyor.

ÖzellikBilgi
Ünite DurumuAçık
Minimum Boy120 cm
Misafir Kapasitesi20
Engelli DostuHayır
AdrenalinEvet
Hızlı GeçişEvet
Uzunluk580 Metre
Maksimum Hız70 KM/S

Tema Park içerisinde yer alan diğer ünitelerin isimleri ise şöyle;

Saray Salıncağı, Uçan Çocuklar, Safari Tüneli, Neşeli Çiftlik, Mini Kule, Minik Kaşifler, Jet Ski, Kahraman İtfayeciler, Küçük Madenciler, Gelin Oynayalım, Çarpışan Arabalar, Cesur Sürücüler, Bulut ekspresi, Bir Zamanlar İstanbul, Atlı Karınca, 360, Sihirli Oda, Minik Pedallar, Zıp Zıp Kanguru

Vialand Bilet Fiyatları 2023

Vialand Tema Park giriş ücreti yetişkin için 649 TL, Çocuk (4-14 Yaş) 599 TL ve 0-3 yaş ise ücretsiz.AyrıcaSafari bilet fiyatı ise 59,90 TL. Zindan ve Safari bölümü ikili bilet 99 TL’dir. Önemli bir detay daha var, eğer biletinizi aynı gün giriş için alırsanız fiyat 499₺ oluyor.

BİLET TÜRÜGİRİŞ ÜCRETİ
Yetişkin649 TL
Çocuk (3-14 Yaş)599 TL
Yıllık Kart 1499 TL
Bebek (0-3 Yaş)Ücretsiz

*Tema Park şu an açıktır.

Çalışma Saatleri

SEZONAÇILIŞ SAATİKAPANIŞ SAATİ
Hafta İçi10:0018:00
Hafta Sonu11:0021:00

Video Görüntüleri

Vialand Nerede?

İstanbul ili, Eyüp ilçesi sınırları içerisinde bulunan Vialand Tema Park, eskiden Alibeyköy Taş Ocakları olarak bilinen alanın üzerine kurulmuş vaziyette. 600.000 metrekare gibi devasa bir alanı kaplayan Park’a ulaşım içinse oldukça farklı alternatifler mevcut.

Nasıl Gidilir?

Şahsi Aracınızla

E-5 ya da TEM’den giderken Bayrampaşa çıkışlarından çıkıp Eyüp ve Gaziosmanpaşa tabelalarını takip ettiğinizde bir süre sonra karşınıza İsfanbul tabelaları da çıkacaktır.

Otobüs ile

Eminönü’nden 55, Gaziosmanpaşa’dan 99A, Alibeyköy’den 39Y, Alibeyköy’den 39D, Alibeyköy’den 47, Alibeyköy’den 39O, Alibeyköy’den 49Y, Eyüp’ten 55EB, Eyüp’ten 86V,  Gaziosmanpaşa’dan 55T, Eyüp’ten 55ET, Eyüp’ten 55M hatlarının tamamı ile de İsfanbul’a ulaşmanız mümkündür.

İletişim ve Adres Bilgileri

Adres : Yeşilpınar Mahallesi Şehit Metin Kaya Sok No:11 34065 Eyüp/İstanbul
Telefon : +90 212 600 01 00
Fax : +90 212 600 01 28

Haritası ve Konumu

Tema Parka ulaşım için harita ve ulaşım alternatiflerine konum bilgisi kısmından ulaşabilirsiniz.

Sizlerde gezilerinizi ve tecrübelerinizi yazımıza yorum yaparak bizlerle paylaşımda bulunabilirsiniz.

12 YORUMLAR

 1. vialand cagri merkezine soru sormak icin aradim tamm 9.22 dk bekleti hala cevap alamadigim icin kapattim yani ilatidim bilgileri diyor ama iletisim falan yalan aradigimdan beri 1 siradasiradayim bir turu siramam gelmedi ?

 2. Güzel tasarlanmış bir yer fakat kapasitesinin çok üzerinde misafir kabul ediyor üstelik gelenlerin büyük çoğunluğu önceden planlı olarak gelen gruplar iki dakikalık eğlence için yarım saatten fazla sıra beklemek gerekiyor zaman sıra beklemekle geçiyor gün boyu dolu eğlenmek ümidiyle gidip zamanını ve paranı ziyan edip dönüyorsun hafta sonu kesinlikle tavsiye etmem hafta içi belki daha sakin olur. İnşallah müşteri memnuniyetini önemseyen bir benzeri kurulur ve biz de gerçekten eğlence dolu bir gün yaşarız

 3. Arkadaşlar giriş 55 tl diye gidiyorsun ama kazıklıyorlar 5 kişi 332 tl veriyorsun boy farkı diye almıyorlar bayram kazığı atıyorlar ben şikayet ettim ama dönen olmadı olsun problem değil birdaha kazıklanmam çünkü gitmem saçmalık başka birşey değil kimseye tavsiye etmiyorum muhattap insan bulunmuyor teşekkür ederim vielant ?????

  • Vialand’ın kapı giriş fiyatları her zaman daha yüksek oluyor.Siz 55 TL ve diğer kampanyalı fiyatlara sadece internet üzerinden ulaşabilirsiniz.Kapıdan bilet alırsanız fiyatlar daha yüksek olacaktır.

 4. arkadaslar benim cocugum var vialanda gitmek istiyor ama ben vialand fiyatini bilmiyorum herkes diyorki seni kazikliyorlar 55 tl degilmis ben kapidan alacagim bileti 2 cocuk ve 2 yetiskin 2 yetiskin 35 yasinda (ben ve esim)1. cocuk 12 yasinda oburu yani 2. cocuk 13 yasinda lutfen arkadaslar total bilet fiyatini soyleyebilirmisiniz simdiden tessekur ederim

  • Vialand fiyatları devamlı değişiyor yani sabit fiyatı yok.Şuan için fiyatın sitesinden alırsanız kişi başı jungle dahil 59 TL eğer gidip gişeden alırsanız 89 TL.Özetlemek gerekirse sorunuzun cevabı;

   2 çocuk 2 yetişkin için,

   Vialand sitesinde : 236 TL
   Vialand gişelerinden bilet alırsanı : 336 TL

   Fiyatlar sezona göre değişkenlik gösterdiğini unutmayalım.

 5. Merhaba kolay gelsın ben izmirden gezme amaçlı gelmek istıyorum 5kısılık bır aileyız 3 çocuk yasları 5,2,1 olarak belırttım edım dışardan unıversıte okuyor ogrencı kendısı bende yetıskın olarak fıyat almak ıstıyorum yardımcı olursanız sevınırım mayıs sonu Haziran başları olacak tekrardan kolay gelsın

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz