Ankara Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

Başkent Ankara’da kahvaltı mekanları ve fiyatları hakkında hazırladığımız liste ile en iyi 15 kahvaltı mekanı hakkında detaylı bilgilere yer verdik.Sizlerde yorumlarınızla mekanlar hakkında tecrübelerinizi veya gidilmesi gereken mekanları listemize ekleyebilirsiniz.Ankara kahvaltı mekanları listesi;

Ankara’nın meşhur yemekleri ve bu yemekleri yiyebileceğiniz mekanların yer aldığı Ankara’da Ne Yenir yazımıza da göz atabirlirsiniz.

Ankara gezilerinizde sizlere rehber olabilecek ve görülmesi gereken en güzel yerlerin bulunduğu Ankara’da gezilecek yerler yazımıza da mutlaka göz atın.

Hamlakit

Hamlakit Ankara Kahvaltı Mekanları

Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde yer alan Halmakit, Ankara’nın en ideal ve en beğenilen kahvaltı mekanlarından birisidir. Gölbaşı’nın çıkışında bir Shell istasyonunun yanında bulunan bu mekan, ilk bakışta restaurant havası vermese de içeri girildiği andan itibaren çalışanların güler yüzlülüğü ve mekanın sempatikliği sayesinde müşterilerine kendini sevdirmeyi başarmıştır. Hamlakit, birçok mekana göre çok uygun fiyatlı (kişi başı 110 TL) kahvaltı hizmeti vermektedir. Özellikle mıhlamasının lezzetiyle ön plana çıkan Hamlakit, çocuklu aileler açısından da uygun bir mekandır. Tekerli sandalye ile erişime izin veren bu işletme, engelli insanları da düşündüğünü gözler önüne sermiştir.

Mekanın Kahvaltı Fiyatı 110 TL.
Mekanın konumu için tıklayın.
Mekanın foursquare hesabı için tıklayın.

Kafes Fırın

Ankara Kafes Fırın Kahvaltı

Ankara’nın Söğütözü semtinde bulunan bu kahvaltı mekanı güzel ve büyük bir bahçenin içine tasarlanmıştır. Sigara içenler de düşünülerek sigara içme bölümleri yapılmıştır. Hızlı servisi, yemeklerinin lezzeti sayesinde Ankara’nın en gözde mekanlarından birisi olmayı başarmıştır. Genelde kalabalık bir mekan olduğu için öncesinde rezervasyon yaptırıp gitmek tavsiye edilir. Çocuklu aileler için de büyük bahçesi sayesinde avantajlı olan bu mekanın kişi başı kahvaltı ücreti 175 TL’dir. 

Mekanın Kahvaltı Fiyatı 175 TL.
Mekanın konumu için tıklayın.
Mekanın Instagram hesabı için tıklayın.

Papazın Bağı

Papazın Bağı Ankara Kahvaltı Mekanları

Ankara’nın Çankaya semtinde bulunan bu restaurant; küçük bir orman tarzında dizayn edilmiş, sakin ve doğayla iç içe olabileceğiniz bir yerdir.Yeşillikler içerisinde, huzur dolu bu mekanda kahvaltı etmek isterseniz kişi başı 150 TL ödemeniz yeterli olacaktır.Çocuklu ailelerin de rahatlıkla tercih edebileceği bu mekan, Ankara’nın kargaşasından kaçıp, huzur dolu bir yerde kahvaltı etmek isteyenler için birebirdir. 

Mekanın Kahvaltı Fiyatı 150 TL.
Mekanın konumu için tıklayın.
Mekanın Facebook hesabı için tıklayın.

Hattena Hatay Sofrası

Hattena Hatay Sofrası Ankara Kahvaltı

Ankara’nın Balgat semtinde yer alan bu mekan, kahvaltı etmek için tercih edilebilecek lüks mekanlardan bir tanesidir. Kişi başı 200 TL olan kahvaltısında çok fazla çeşit olduğu için fiyatını hak etmektedir. Hatay’dan getirdiği organik malzemelerle yapılmış yemeklerin sunulduğu menü sayesinde bu mekan, Hatay mutfağını Ankara’ya taşımıştır. Hem iç mekanda hem dış mekanda oturma alternatiflerini müşterilerine sunan Hattena Hayat Sofrasının kahvaltısı son derece lezzetli, servisler sorunsuz ve hızlıdır.

Mekanın Kahvaltı Fiyatı 200 TL
Mekanın konumu için tıklayın.
Mekanın Instagram hesabı için tıklayın.

Seyir Cafe

Seyir Cafe Ankara Kahvaltı

Ankara’nın Beşevler semtinde bulunan bu restaurant, açık büfe hizmeti vermektedir. Bu kafede kahvaltı çeşitleri son derece fazla olup hizmet en hızlı şekildedir. Seyir kafenin çok fazla tercih edilmesinin sebeplerinden birisi kahvaltıda herkesin kendi zekine göre bir şeyler bulabilmesidir. Kişi başı 130 TL olan kahvaltısı fiyat performans açısından son derece başarılıdır. Aynı zamanda bu mekan paket servis imkanını da müşterilerine sunmaktadır. 

Mekanın Kahvaltı Fiyatı 130 TL
Mekanın konumu için tıklayın.
Mekanın Instagram hesabı için tıklayın.

Kapı Ankara

Kapı Ankara

Ankara’nın Çankaya semtinde bulunan bu mekan, yeşilliklerin içinde kahvaltı yapıp, Ankara’nın karmaşasından kaçabileceğiniz son derece huzurlu bir yerdir. Kapı Ankara’nın kahvaltısı son derece çeşitli, doyurucu ve lezzetli olduğu gibi çalışanları da ilgili ve güler yüzlüdür. Özellikle Alaçatı’dan özel olarak getirttikleri reçeller, ballar bu mekanı özel yapan özelliklerden birisidir. Ziyanı ve tasarımıyla Ankara’da Alaçatıymış hissi yaratmayı amaçlayan bu mekanın kahvaltısının fiyatı kişi başı 180 TL’dir.

Mekanın Kahvaltı Fiyatı 180 TL
Mekanın konumu için tıklayın.
Mekanın Instagram hesabı için tıklayın.

Dafne Restaurant

Dafne Restaurant Ankara Kahvaltı

Ankara’nın Aşağı Ayranı semtinde bulunan bu mekan, nezih ve sakin bir ortamda keyifle kahvaltı yapmak isteyenler için birebir. Serpme kahvaltısının 170 TL olduğu Dafne restaurantta Hatay usulü gelen ürünler, mekana ayrı bir hava katmaktadır. Şeflerin ve garsonların müşterilerle yakından ilgilendiği Dafne restaurantta yazın açılan bahçe de müşteriler tarafından çok fazla rağbet görmektedir. Çocuklu ailelerin de rahatlıkla tercih edebileceği sessiz, sakin ve şık bir mekandır.

Mekanın Kahvaltı Fiyatı 170 TL
Mekanın konumu için tıklayın.
Mekanın Instagram hesabı için tıklayın.

Cafemiz

Cafemiz Ankara Kahvaltı

Ankara’nın Gaziosmanpaşa semtinde bulunan bu mekan açık büfe kahvaltısıyla müşterilerini tatmin eden bir yerdir. Hizmet ve yemeklerde kullanılan ürünler üst seviye olup, çalışanlar da son derece ilgili ve güler yüzlüdür. Hem iç mekanda hem dış mekanda oturma alternatifi sağlar ve burada kahvaltının kişi başı ücreti 120 TL’dir. Çeşitleri zengin, kaliteli ve lezzetli olan bu mekana rezervasyon yaptırıp gidilmesi tavsiye edilir. 

Mekanın Kahvaltı Fiyatı 120 TL
Mekanın konumu için tıklayın.
Mekanın Instagram hesabı için tıklayın.

Eylül Kahvaltı Salonu

Eylül Kahvaltı Salonu Ankara

Ankara’nın Çankaya semtinde bulunan bu mekan, serpme kahvaltıda çok çeşit severlerin tercih edebileceği bir kahvaltı mekanıdır.0-6 Yaş arası çocuklardan ücret alınmayan bu mekanda herkes kendi zevkine göre yemek yiyebilir. Van kahvaltısı konseptli Eylül kahvaltı salonunda kişi başı kahvaltı ücreti 150 TL’dir. Son derece doyurucu ve lezzetli kahvaltılıkların bulunduğu bu mekan, farklı ve yöresel kahvaltılık denemek isteyenlerin tercih edebileceği bir mekandır.

Mekanın Kahvaltı Fiyatı 150 TL
Mekanın konumu için tıklayın.
Mekanın Instagram hesabı için tıklayın.

Yeşilçam Turkuaz Bahçe

Yeşilçam Turkuaz Bahçe Ankara

Yeşilçam ambiyansının ve nostaljik fotoğrafların hakim olduğu bu kafe Ankara’nın Hamamönü semtinde bulunmaktadır. İsteyenlerin Hatay usulü kahvaltı seçmelerine de imkan tanıyan bu mekanın yemekleri oldukça lezzetli ve menüler de doyurucudur. Çocuklu ailelerin de gönül rahatlığıyla tercih edebileceği hem iç mekan hem dış mekan seçeneği bulunan bir restauranttır. Kişi başı 90 TL vererek keyif içerisinde kahvaltınızı yapabilir aynı zamanda nostaljik bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Mekanın Kahvaltı Fiyatı 90 TL
Mekanın konumu için tıklayın.
Mekanın foursquare hesabı için tıklayın.

Cafe Bi Kavanoz

Cafe Bi Kavanoz Ankara Kahvaltı

Ankara’nın Ümitköy semtinde bulunan bu mekan, sıcak, nezih ve samimi bir kahvaltı mekanıdır. Çok fazla seçeneğin olduğu, güler yüzlü içten çalışanların olduğu ve hoş müziklerin çaldığı bir mekandır. Hem iç hem dış mekanda oturma alternatifi vardır. Serpme kahvaltısı kişi başı 170 TL’dir bununla beraber kahvaltılar son derece doyurucu ve lezzetlidir.

Mekanın Kahvaltı Fiyatı 170 TL.
Mekanın konumu için tıklayın.
Mekanın Instagram hesabı için tıklayın.

Big Chefs Çankaya

Big Chefs Ankara Kahvaltı Mekanları

Ankara’daki Next Level AVM’nin kafelerinden biri olan Big Chefs, konum olarak Çankaya’dadır. Hem iç hem dış mekanda oturma alternatifi olan bu restaurantın son derece hoş bir ambiyansı vardır. Lezzetli kahvaltılıkları, şık ortamı ve kaliteli servisiyle müşterilerinin beğenisini kazanmayı başarmış bir mekandır. Kahvaltının kişi başı 175 TL olduğu bu mekanda kahvaltılıklar çok çeşitli, kahvaltı içerisine portakal suyu ve Türk kahvesi de dahildir. Çocuklu ailelerin de gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bir yerdir. 

Mekanın Kahvaltı Fiyatı 175 TL.
Mekanın konumu için tıklayın.
Mekanın foursquare hesabı için tıklayın.

Cafe Botanica

Cafe Botanica Ankara Kahvaltı

Ankara’nın Tunalı ilçesinde bulunan Cafe Botanica, kahvaltı denilince akla ilk gelen mekanlardan birisidir. Harika sunumlar eşliğinde gelen kahvaltılıklar, son derece hızlı servis ve çalışanların nazik tutumu sayesinde müşteriler tarafından tam puan almayı başarmış işletmelerden biridir. Ağaçlar içerisinde büyük bir bahçenin ortasında yer alan bir mekandır. Çocuklu aileler için oldukça uygun bir mekan olduğu gibi evcil hayvan da kabul etmektedir. Cafe Botanica’da kişi başı botanik kahvaltı tabağının fiyatı 90 TL olup Tunalı’daki diğer mekanlara göre daha uygun fiyatlıdır.

Mekanın Kahvaltı Fiyatı 90 TL.
Mekanın konumu için tıklayın.
Mekanın Instagram hesabı için tıklayın.

Liva Pastanesi

Liva Pastanesi Ankara Kahvaltı

Ankara’nın Bahçelievler semtinde bulunan Liva pastanesi, Ankaralıların kahvaltı etmek için tercih ettiği mekanlardan birisidir. Kişi başı 165 TL olan kahvaltısı, son derece lezzetli ve servisi de olabildiğince hızlıdır. Fiyat performans açısından bakıldığında oldukça başarılı bir mekandır.Paket servis seçeneğinin de olması Liva pastanesinin tercih edilmesinin sebeplerinden bir tanesidir. 

Mekanın Kahvaltı Fiyatı 165 TL.
Mekanın konumu için tıklayın.

Fige Restaurant

Ankara’nın Yukarı Ayrancı semtinde bulunan bu mekan hoş, romantik bir ambiyansa ve lezzetli kahvaltılıklara sahiptir. Kaliteli zaman geçirip, Pazar kahvaltılarına renk katmak isteyenlerin tercih edebileceği bir yerdir. Kahvaltılıkların çok zengin olduğu, çalışanların müşterileriyle yakından ilgilendiği, son derece hızlı servise sahip bir yerdir. Kahvaltı için kişi başı 180 TL ücreti vardır ve fiyatını hak eden bir mekandır. Genelde kalabalık bir mekan olduğu için öncesinde rezervasyon yaparak gidilmesi gerekir. Arkadaşlarınızla, eşinizle, dostunuzla keyifli bir sohbet eşliğinde kahvaltınızı Fige restaurantta edebilirsiniz. 

Sizlerde Ankara kahvaltı mekanları hakkında bilgi ve tecrübelerinizi yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz