Antalya'da Ne Yenir

Antalya demek deniz, kum, güneş, tarih ve eğlence demek. Bu yüzden de yerli ve yabancı her yıl milyonları aşan misafir demek. E hal böyle iken Antalya Mutfağı’nın zayıf olduğunu düşünebilmek zor. Belki onlarca kez gittiğiniz Antalya’da hiç farkına varmadığınız o lezzetler nerdeymiş merak ediyorsanız, yazımıza bir göz atın isterseniz.

Antalya gezilerinizde görülmesi gereken en güzel yerler için Antalya’da Gezilecek Yerler yazımıza göz atabilirsiniz.

Antayla’da Nerede Yemek Yenir

Antayla’da yeme içme için öneriler;

7 Mehmet

7 Mehmet Antalya

Antalya’da ne yenir listemizin ilk durağı Antalya’nın ve hatta Türkiye’nin en kaliteli restoranlarından birisi. Yemek yemeyi seven, damağına biraz güvenen herkes 7 Mehmet’ten ayrılırken bir daha ne zaman geleceğinin planını yapmaya başlayacaktır. Gidecek olursanız yemekler konusunda garsonlardan fazlaca yardım alabilirisiniz ve menüdeki her yemeği gönül rahatlığıyla isteyebilirsiniz. Ama tatlı için yer bırakın ve bademli keşkülün tadına bir bakın deriz biz.

Tesisin Instagram adresi için tıklayın.
Tesisin Konumu için tıklayın.
7 Mehmet Telefon Numarası : (0242) 238 5200

Antalya Balık Evi

Antalya Balık Evi

Balık severler için Türkiye’de zor bulunabilecek lezzette balıklara ve mezelere sahip bir restoran. Fiyatları ortalamanın biraz üzerinde gibi görünse de bu çizgide hizmet verebilen balık restoranları düşünüldüğünde fiyatları oldukça makuldür.

Tesisin Instagram adresi için tıklayın.
Tesisin Konumu için tıklayın.
Antalya Balık Evi Telefon numarası : 0 242 323 18 23 yada 0 533 500 18 42

Şişçi Ramazan

Şişçi Ramazan Antalya

Antalya’da ne yenir listemizde sonraki durağımız Şişçi Ramazan.Şişleri, köfteleri ve Antalya usulü tahinli piyazıyla Antalya’nın en gözde lezzet duraklarından birisi. O kadar enfes ve dengeli bir lezzeti vardır ki; aç karnına giderseniz doymak bilmeden sürekli sipariş vermeniz mümkündür.

Tesisin Instagram adresi için tıklayın.
Tesisin Konumu için tıklayın.
Şişçi Ramazan Telefon numarası : (0242) 228 81 00

Akdeniz Dondurma

Akdeniz Dondurma Antalya

Antalyalıların tıpkı Maraşlılar gibi hazır dondurmalara acır gözlerle bakmalarının nedeni. Antalya’nın meşhur yayla dondurmasının en güzel icra edildiği yerlerden birisi burası. Yanık keçi sütü ile yapılan bu dondurmadan külahla değil, kiloyla bile yiyebilirsiniz.

Tesisin Instagram adresi için tıklayın.
Tesisin Konumu için tıklayın.
Akdeniz Dondurma Telefon : 0242 312 47 19

Paçacı Şaban

Paçacı Şaban Antalya

Uzun gecelerin sonunda gidilebilecek tarifsiz lezzet durağı. Menü; kelle, paça, ayak paça ve beyin paça ile sınırlı, fiyatlar ise oldukça uygun. Ancak sadece sabah saat 6 ile 12 arası açık, aman dikkat. Ayrıca Pazar günleri de kapalı.

Tesisin Instagram adresi için tıklayın.
Tesisin Konumu için tıklayın.
Paçacı Şaban Telefon : 0242 247 58 24

Kanatçı Ali Asker

Kanatçı Ali Asker Antalya

Antalya’da ne yenir listemizin sonraki durağı Kanatçı Ali Asker.Formülü sadece kendisinde gizli olan sosla terbiye edilmiş kanatlar, tavuğun sadece lezzetine değil, varlığına bile bakış açınızı tümden değiştirebilir. Gidecek olursanız muhtemelen kendinizi frenleyemeyeceksiniz ama siz yine de elma tatlısına yer bırakmaya çalışın.

Tesisin Instagram adresi için tıklayın.
Tesisin Konumu için tıklayın.
Kanatçı Ali Asker Telefon : 
0242 323 62 67

Börekçi Tevfik

Börekçi Tevfik Antalya

Antalya’ya özgü lezzetlerden birisi olan serpme börek için Antalya’daki en doğru adreslerden birisi. Erken saatlerde Antalya’ya gelmişseniz ve kahvaltı yapmak için bir yer arıyorsanız hiç düşünmeden buraya gelebilirsiniz.

Tesisin Facebook adresi için tıklayın.
Tesisin Instagram‘da yapılan paylaşımları için tıklayın.
Tesisin Konumu için tıklayın.
Börekçi Tevfik Telefon numarası :(0242) 241 58 13

Evren Büfe

Evren Büfe Antalya

İzmir için kumru neyse, Antalya için de yengen odur. Çok vaktiniz yok ve ayak üstü bir atıştırmalık istiyorsanız yengeni deneyebilirsiniz. Bir kere yiyeceğim tadına varayım derseniz de Evren Büfe’ye uğramanızda yarar var.

Tesisin Konumu için tıklayın.
Evren Büfe Telefon numarası : 0242 321 19 75

Parlak Restoran

Parlak Restoran Antalya

Közde kızarmış pilici ve meşhur meyhane pilavı ile sade görünen ama muazzam bir büyüye sahip olan çok özel bir lezzetin tadına bakabilirsiniz.

Tesisin Instagram adresi için tıklayın.
Tesisin Konumu için tıklayın.
Parlak Restoran Telefon : (0242) 241 91 60

Antalya denince akla organik gıda ürünlerinden birçoğu gelecektir. Antalya’nın hareketinden bir nebze sıkıldıysanız da hem biraz nefes almak, hem de bu organik lezzetlerin tadına bakmak için güzel bir kahvaltı yağmaya Ayşegül Hanımın Çiftliğine gidebilirsiniz. Pişiler, közde pişmiş çay ve organik ürünlerle unutamayacağınız bir kahvaltı olabilir sizin için.

Ayşegül Hanımın Çiftliği Adres : Fener mahallesi 1907 sokak No:58 Muratpaşa / Antalya
Ayşegül Hanımın Çiftliği Telefon : (0242) 324 05 32

Antalya’da ne yenir ve nerede yenir yazımızın sonuna geldik.Sizlerde Antalya’da ne, nerede yenir hakkında tecrübelerinizi ve bilgilerinizi bizlerle yazımıza yorum yazarak paylaşabilirsiniz.

7 YORUMLAR

  1. Burada yazılan yerlerden önce çok daha leziz ve çok daha ekonomik yerler var. Kebap32 Salih, Has Burdur Şiş, Doyum Eski Sanayi, Çam Pide Kepez, bunlardan birkaç tanesidir. Yukarıda liste başına 7 Mehmet yazılmış, burası Antalya’nın en pahalı restoranıdır. Cüzdanına güvenen gitsin derim. Börekçi Tevfik Oldukça iyi ve ekonomiktir. Diğerleri ise verdikleri hizmete göre pahalı ve sıradan yerler.

  2. Antalyaya gelipte dönerciler çarşısına uğramadan gitmek olmaz.Ama kepez de bulunan çam pide salonundaki lezzetleri tatmanızı öneririm.

  3. Merhaba, İstanbuldan gelip yerleşeli 1 yılı aştı.İyi bir gurme olduğumu düşünüyorum.
    Sırası ile önereceğim mekanlar… Balık için; Lara Balık Etli ekmek,konya kebabı için; nasreddin konyaaltı Köfte-piyaz için; Özdoyum Müzikli ve iyi et yemek için; çatı ciğer için; bi büyük dondurma için; dondurma dünyası

  4. Bütün yazılanları ve yorumları bir kenara koyun.
    Konyaltında Uğur ocakbaşı Urfalı salih ustanın üzerine Antalyada tanımam. Ciğeri, şişi, tavuk şişi vs vs. tanıyınca ayrılamayacaksınız…

  5. Türkiye’de piyaz derseniz Antalya derim. Eğer Anyalya’da piyaz +şiş derseniz ŞİŞÇİ İBO derim. Konyaaltında Migros’u geşince solda postahane karşısı. Bir kez uğrayın derim.

  6. Herkesin kendine göre bir en iyiler listesi var. Ancak yerel lezzetlerden “köfte piyaz” için en iyi adreslerden biri Aksu Aslım Köfte’dir. Antalya’dan Alanya’ya giderken uğramadan geçmediğimiz yer.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz