Bayrampaşa Sea Life Akvaryum

2009 yılında Bayrampaşa’da, Forum İstanbul’da, Turkuazoo ismiyle hayat bulan ve Türkiye’de bu alanda bir çok ilke ev sahipliği yapan akvaryum, Dünya’nın en büyük akvaryum markası olan Sea Life bünyesine geçti ve sürekli artan bir ilgiyle halen ziyaretçilerini ağırlamakta.

Akvaryum’da 15 binden fazla canlı var ancak burada yapılabilecekler ve görülecek olanlar sadece balıklardan ibaret değil. Eğer beslenme saatine denk gelirseniz köpekbalıklarının beslenmelerini izleyebilir, su altı dünyasına özel küçük bir alışveriş yapabilir, dalgıçların su altında yapmış oldukları gösterileri izleyebilir ya da köpekbalıkları ile dalabilirsiniz.

Bayrampaşa Sea Life Akvaryum Ziyaret Saatleri ve Günleri

Akvaryum haftanın her günü saat 10:00 ile 20:00 arasında misafirlerini ağırlıyor.Cuma ve Cumartesi günleri ise kapanış saati 21:00 olarak belirlenmiş.

Bayrampaşa Akvaryum Köpekbalığı

Bayrampaşa Sea Life Akvaryum Giriş Ücreti

Sea Life Akvaryum bilet ücretleri yıllık üyelik ve aile paketi gibi imkanlar göz önüne alınacak olursa çok cazip ancak günübirlik gelmek isteyenler için fiyatlar şu şekilde;

  • Yetişkin : 60 TL
  • Öğrenci : 44 TL
  • 0-3 Yaş: Ücretsiz

Ayrıca biletleri online olarak akvaryumun resmi sitesinden alacak olursanız da %20 daha uzuca alma şansınız var. Legoland ve Balmumu müzesi biletini ortak bilet olarak alarak daha ucuza giriş yapabilirsiniz.

Bayrampaşa Sea Life Akvaryum Nerede ve Nasıl Gidilir

Forum İstanbul içerisinde yer alan akvaryuma ulaşmak için oldukça fazla seçenek söz konusu.

32, 32A, 32M ve 32T nolu otobüs hatları ile Eminönü, Beyazıt, Mecidiyeköy ya da Taksim’den tek vasıta ile gelebilirsiniz.
Metrobüsle gelmeniz gerekiyorsa Merter’de inip, Havaalanı-Yenikapı Metrosu’na geçiş yapıp Kocatepe Durağı’nda indiğinizde, Forum İstanbul’un kapısına kadar gelmiş olursunuz.

Marmaray’ı kullanacaksanız da yine Havaalanı-Yenikapı Metrosu’na geçiş yapmanız gerekecek. Bunun için de Marmaray’dan Yenikapı Durağı’nda inip metroya geçiş yapabilirsiniz.

Şahsi aracınızla gelecekseniz de E5’ten Hal-Otogar çıkışını kullanarak E5’ten çıkın ve Otogar güzergahını takip edin.

Bayrampaşa Sea Life Akvaryum Resimleri

Haritası ve Konumu

Akvaryum için harita ve ulaşım alternatiflerine konum bilgisi kısmından ulaşabilirsiniz.

İletişim Bilgileri

Adres : Kocatepe Mah. P Paşa Cad.34045, Bayrampaşa / İstanbul
Telefon : (0212) 640 2740

İstanbul’da yer alan bir diğer akvaryum Florya İstanbul Akvaryum yazımıza göz atın.İstanbul’da yer alan akvaryum ve tema parklar için İstanbul’da Lunaparklar yazımıza göz atın.

Sizlerde gezilerinizi ve tecrübelerinizi yazımıza yorum yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

6 YORUMLAR

  1. Akvaryum ziyareti neden bu kadar ucuz.+ asgari ücretlise bide 4 çocuklu ise bu insan oraları nasıl gezecek hâaaa doğru ya o insanın gezme gibi bi luxu yok

  2. Sayın yetkililer hiçmi Allah tan kormazsiniz Allahın verdiği bu canlıları bukadar pahalıya gosteriyorsunuz bizim gibi insanların hiçmi hakiyok kardeşim ben nasıl geleyim 4kişiyiz yazık çocuklar çok istiyor ama benim biçen buna verirsem açık veriyor sonrası topalarlamam1yılına maal oluyor hesabıma göre el insaf okula giden çocuklara 10 lira veliler e 15lira olsun surumden kazanın şimdiden anlayışınız için teşekkürler ederim

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.