İstanbul Lunapark Eğlence Merkezleri

İstanbul lunapark yazımız ile şehirde yer alan ve çocuğunuz ile gidebileceğiniz en iyi lunaparkları, eğlence merkezlerini ve tema parklarını listeledik. Tüm mekanları detaylarıyla keşfedebilir, fiyat ve konum gibi bilgilerine ulaşabilirsiniz.

İstanbul’da yer alan lunaparklar, tema parklar, akvaryum ve diğer eğlence merkezleri hakkında fiyat, konum ve diğer detaylar yer alırken ayrıca detay sayfasına giderek tesisler hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. İstanbul’da çocuklar için gezilecek en güzel yerler şu şekilde;

Viaport Marina Aquapark

Marina Aquapark İstanbul

Marina Aquapark, Viaport bünyesinde açılmıştır. Şu anda şehrin en yüksek kapasiteli su parklarından biri olarak öne çıkan mekan, bilhassa yaz aylarında müthiş ilgi görür. Burası, kavurucu yaz aylarında serinlemek isteyenler için oldukça ideal bir alandır. Marina Aquapark 15 bin metrekarelik bir alanı kaplar ve denizin kıyısında konumlanır.

Giriş Ücreti : Yetişkin 299 Çocuk 239
Instagram adresi için tıklayın.
Konumu için tıklayın.
Web sitesi için https://www.viaportmarina.com/

Viaport Lunapark

Viaport İstanbul Lunapark

Her yaştan bireyin eğlenebileceği lunaparkın içerisindeki çeşitli oyun alanları vardır. Viaport Avm ve Lunapark ile Çarpışan arabalarda çocuklarınız eğlenirken Roket’te sizde kendi limitlerinizi zorlayabilirsiniz. Detaylar Viaport Lunapark yazımızda.

Instagram adresi için tıklayın.
Konumu için tıklayın.

Vialand Tema Park (İsfanbul)

İsfanbul Tema Park İstanbul Lunapark

Yaklaşık olarak 100 futbol sahası büyüklüğünde bir alana kurulu olan Vialand, içerisinde hem oyun alanı hem alışveriş alanlarını içerisinde bulunduruyor. Bu muhteşem alanın içerisinde aynı zamanda çeşitli göletler, gösteri ve konser alanları da yer alıyor. Park 2013 yılında Recep Tayip Erdoğan tarafından resmen açılmış olup çok ciddi oranda ilgi görmüştür. İstanbul’da Eyüp bölgesinde yer alan parkı ziyaret ederek çok hoş zaman geçirebileceğinizi düşünüyoruz.

İsfanbul hakkında tüm detaylar Vialand Tema Park yazımızda.

Giriş Ücreti : Yetişkin 449 Çocuk 449
Instagram adresi için tıklayın.
Konumu için tıklayın.
Web sitesi için tıklayın.

Miniatürk

Miniatürk İstanbul

Türkiye’nin mini parkı olan Miniatürk’ün içerisinde ülkemizde yer alan önemli yapıların tümün görebilirsiniz. Bu alana yayılan tüm yapıt maketleri ufak boyutlarda fakat aslına tam anlamı ile uygundur. Park özellik ile çocuklara ülkenin önemli yapıtlarını göstermek adına da sık sık ziyaret edilmektedir. Miniatürk, Sütlüce’de Haliç kıyısında yer almaktadır.

Miniatürk hakkında tüm detaylar Miniatürk yazımızda.

Giriş Ücreti : Yetişkin 55 Öğrenci 22
Instagram adresi için tıklayın.
Konumu için tıklayın.
Web sitesi için tıklayın.

KidZania

KidZania İstanbul Mini Çocuk Şehri

Gerçek dünyadan bir gün yaşatabilirsiniz çocuğunuza. Gerek mesleği ile gerek sosyal aktiviteleri ile tüm hayatı bu parkta çocuğunuza öğretebilirsiniz. Adeta gerçek bir şehri andıran ve meksikalı bir yatırımcı tarafından 14 farklı ülkede açılan bu park çocuklara çeşitli meslek deneyimleri kazandırırken aynı zamanda da oyun alanı sunuyor. Çocuklar KidZania ile parka girip bir meslek seçiyor ve bütün gün yapay şehir içerisinde bu meslek ile alakalı çalışmalar yapıyorlar.

KidZania hakkında tüm detaylar KidZania yazımızda.

Giriş Ücreti : Yetişkin 150 Çocuk 495
Çalışma Saatleri : Salı-Çarşamba: 10.00-16.00 Perşembe-Pazar: 10.00-20.00
Instagram adresi için tıklayın.
Konumu için tıklayın.

İstabul Akvaryum

İstanbul Akvaryum

İstanbul Akvaryum ile su altı dünyasında bir gün geçirmeye ne dersiniz? Çocuğunuz balıklara hayransa onu bu akvaryuma getirebilir ve güzel bir gün geçirmesini sağlayabilirsiniz. Akvaryum, İstanbul Florya’da yer almaktadır ve hafta içi ile hafta sonu her gün ziyaretçilerine açıktır.

İstanbul Akvaryum hakkında tüm detaylar İstanbul Akvaryum yazımızda.

Giriş Ücreti : Yetişkin 250₺ Çocuk 220
Çalışma Saatleri : Hafta içi : 10:00-19:00 Hafta sonu : 10:00-20:00
Instagram adresi için tıklayın.
Konumu için tıklayın.
Web sitesi için tıklayın.

Bayrampaşa Sea Life Akvaryum

İstanbul Sea Life Akvaryum

Forum İstanbul içerisinde yer alan Bayrampaşa Sea Life Akvaryum içerisinde 15.000’in üzerinde deniz canlısı yer almaktadır. Dalgıçlar zaman zaman çeşitli gösteriler yapmakta ve ziyaretçilerine ufak bir alışveriş yapma imkanı sunmaktadır.

Sea Life Akvaryum hakkında tüm detaylar Sea Life Akvaryum yazımızda.

Giriş Ücreti : Yetişkin 176₺ veya çocuk 176₺ (Online alımda).
Çalışma Saatleri : 10:00 ile 20:00 arasında.
Instagram adresi için tıklayın.
Konumu için tıklayın.
Web sitesi için tıklayın.

Emaar Akvaryum

Emaar Akvaryum İstanbul

İstanbul’da bilhassa da hafta sonlarını değerlendirmek isteyenlerin öncelikli tercihleri arasında olan Emaar Akvaryum, yoğun bir ilgiyle karşılaşmaktadır. Emaar Square Mall içinde yer alan bu özel mekanda sizi 20 bin civarında sualtı canlısı bekliyor. Akvaryum içinde toplamda 48 adet tank yer alır. Burada su altı canlılarına 45 metrelik bir tünelin içinde yürürken tanıklık etmek oldukça ilginç bir deneyim sunar.

Giriş Ücreti : Yetişkin 190₺, çocuk 175 (Online alımda).
Çalışma Saatleri : 10:00 ile 22:00 arasında.
Instagram adresi için tıklayın.
Konumu için tıklayın.
Web sitesi için tıklayın.

Korsan Adası (Viasea Tema Park)

İstanbul Korsan Adası Lunapark

Anadolu yakasında bulunan Korsan Adası, İstanbul’da hızlı trenin keyfini çıkarabileceğiniz başka bir tema park.Avrupa’nın en hızlı trenleri arasında yer alan Red Fire ile eğlenceyi dorukta yaşayacaksınız.Detaylar Korsan Adası yazımızda.

İstanbul Dolphinarium

İstanbul Dolphinarium Gösteri Merkezi

Dolphinarium yani Yunus Gösteri Merkezi sizlere denizde yaşayan memeli hayvanların eşsiz yaşantısını görme ve tanıma imkanı sunmakta olan harika bir deniz ülkesi de denebilir. Dolphinarium, 2008 yılının sonlarına doğru ziyaretçilerine kapısını açmıştır.Detaylar İstanbul Dolphinarium yazımızda.

BaBaLu Eğlence Parkı

babalu

Bu parkta çocuklarınız ile harika vakit geçirebilirsiniz.BaBaLu Eğlence Parkı ile Çocukların enerjilerini harcamaları ve güzel arkadaşlıklar edinmeleri için kurulan bu harika park çeşitli oyun alanları ile çocuğunuz muhteşem bir gün geçirebilir.Detaylar BaBaLu Eğlence Parkı yazımızda.

Moi Park

MoiPark İstanbul Lunapark

Avrupanın en büyük kapalı eğlence merkezi Moi Park ile eğlence sınır tanımıyor.Detaylar Moi Park yazımızda.

Legoland İstanbul

Legoland İstanbul

Lego dünyasına hoşgeldiniz.Herkesin çocukluğunda büyük zevk alarak oynadığı legolar artık çok daha fazlası ile Legoland’da.Detaylar Legoland İstanbul yazımızda.

Forestanbul Macera Park

Forestanbul Macera Park İstanbul

Ülkemizin en kapsamlı macera ve aktivite alanı olan Forestanbuli tabiat güzelliklerinin ortasında müthiş bir eğlence vadediyor. 2014 senesinden bu yana hizmet veren Macera Park, yakın zaman önce Çekmeköy’e taşındı. Burada Taşdelen Mesire Alanı içinde Forestanbul’un eğlenceli dünyasıyla tanışabilirsiniz. Burada 25 bin metrekarelik bir alan içinde, sevdiklerinizle beraber oynayacağınız oyunlarla stresten olabildiğince uzaklaşabilirsiniz.

Silivrikapı Buz Pisti

Silivrikapı Buz Pisti İstanbul

İstanbul’un eğlence alanındaki en özel mekanlarından biri olan Silivrikapı Buz Pisti, olimpik tipi bir buz pistine ev sahipliği yapıyor. Amatör kullanıcıların yoğun ilgi gösterdiği pist, kendinizi buz pisti üzerinde geliştirmeniz için önemli bir fırsat sunuyor. Buz pistinin toplam kapasitesi 900’dür. Burada zaman zaman profesyonellere tanık olmanız da mümkündür. Aynı zamanda hokey, jimnastik, karate gibi özel hobi saatleri söz konusudur. Ücretli şekilde fitness hizmetleri de mekan içinde sunulur.

Snowpark Torium Avm

Snowpark Torium Avm İstanbul

İstanbul’un eğlence mekanları denildiği zaman akla gelen ilk yerlerden biri olan Torium AVM, bünyesinde çok önemli bir snowpark barındırır. Bu alan sene boyunca kar keyfini yaşamanızı sağlar. Buranın tasarımını gerçekleştiren firma aynı zamanda Dubai Mall’da da rol almıştır. Snowpark Torium AVM’de tamamen gerçek kar kullanılmaktadır. 

Aqua Dolphin

Aqua Dolphin İstanbul

Aqua Dolphin farklı tip ve büyüklerde yer alan havuzlar ile kaydıraklardan oluşan eğlenceli bir yerdir. Çocuklu ailelerin öncelikli tercihleri arasında bulunan Aqua Dolphin’de toplamda on kaydırak yer alır. Parkta yetişkin ve çocuk havuzları dışında bir de dalga havuzu bulunur. Burası için özel olarak hareket eden ücretsiz servisler söz konusudur. 

Tema park ve eğlence merkezileri yazımızın sonuna gelirken listede yer alan tema park, akvaryum ve aktivite merkezleri dışında İstanbul gezileriniz için gezilecek yerler listemiz olan İstanbul’da gezilecek yerler yazımıza göz atın.

Bonus olarak sizlere gezebileceğiniz bir hayvanat bahçesi önerisi verelim.İstanbul ili sınırları dışında bulunuyor ancak İstanbul’a çok yakın bir konumda olan Darıca hayvanat bahçesi yazımıza da göz atabilirsiniz.

Sizlerde İstabul’da gittiğiniz lunapark, tema park ve eğlence merkezilerini yazımıza yorum yaparak tecrübelerinizi ve deneyimlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz