KidZania
Seyahatdergisi Instagram

KidZania İstanbul, çocukların farklı meslek gruplarını tecrübe ettiği ve çocuklara göre tasarlanmış olan bir çocuk şehri. Bu şehirde çocuklar dilediği meslek grubunu tecrübe edebiliyor, KidZania parası kazanıp harcayabiliyorlar. Detaylı bilgilerin yer aldığı yazımızda hangi meslekler var, kurum hakkında bilgiler, giriş ücreti ve ziyaret saatleri ile nerede ve ulaşım haritasına yazımızda yer verdik.

KidZania Nedir 

2009 Yılında Meksika’da kurulan ve teknoloji ile değişen yaşam sonrası yeni nesillere eğitimi eğlendirerek vermeyi amaçlayan bir şirket. Dünyada 14 ülke ve 17 şehirde bulunuyor.

KidZania Hemşire

4 ve 14 yaş aralığındaki çocukların gerçek hayatta yetişkinlerin üstlendikleri rolleri alarak geleceğe şimdiden hazırlanıyorlar.60 dan fazla birimde 90 dan fazla rol bulunmakta.Çocuklar istedikleri ve kendilerine en uygun rolleri seçebilmekteler.

Firma, çocukların bu rolleri alarak geleceğe eğlenerek ve öğrenerek hazırlandıklarını söylüyor.Çocuklara KidZania’da aldıkları roller hakkında bilgiler uzman gözlemciler tarafından veriliyor.

Resmi para birimi KidZoz ve dünyadaki tüm şubelerinde bu para birimini kullanıyorlar.Çocuklar gerçek marka ve kurumların birimlerinde rol alarak tecrübe kazanıyorlar.

Çok sayıda birime sahip olan KidZania’da Hastane, İtfaiye, Tiyatro, Arkeoloji Müzesi, Diş Sağlığı Merkezi, Banka, Stadyum,Havacılık Akademisi gibi çok sayıda birim bulunmakta.

KidZania Meslekleri

KidZania Meslekler

Paramedik, Arkeolog, Manken, Diş Hekimi, Hemşire, Pilot, İnşaat Ustası, Emniyet Memuru, Gazete muhabiri, Optisyen, İtfaiyeci, Otomobil Tasarımcısı, Parfümör, Şef Aşçı, Kasiyer, Gıda Mühendisi gibi 90’dan fazla rol bulunuyor.

Alternatif olarak İstanbul’da bir diğer çocuk şehri için KidzMondo İstanbul yazımıza göz atabilirsiniz.

Resim Galerisi

Video Tanıtımı

Firma tarafından tanıtım için hazırlanmış olan video görüntüleri;

KidZania Giriş Ücreti

Bilet TürüFiyat
3-14 Yaş155 TL
Yetişkinler55 TL
0-2 YaşÜcretsiz

Bilet fiyatları ve ziyaretçi bilgileri hakkında güncel bilgilere kurumun internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

KidZania Giriş Saatleri

GünlerAçılış SaatiKapanış Saati
PazartesiKAPALIKAPALI
Salı11:0019:00
Çarşamba11:0019:00
Perşembe11:0019:00
Cuma11:0019:00
Cumartesi11:0019:00
Pazar11:0019:00

KidZania Nerede 

İstanbul ilinin Üsküdar ilçesinde yer almaktadır. Adres ve iletişim bilgileri ise şu şekilde;

Adres : Acıbadem, Çeçen Sokağı No:25, 34660 Üsküdar/İstanbul
Telefon : 0850 200 54 39

İstanbul’da yer alan tema park ve lunaparklara İstanbul’da eğlence merkezleri yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Ulaşım Haritası

Aranızda İstanbul veya dünyada ki diğer şubelerine daha önce gidenler varsa yazımıza yorum yaparak tecrübelerini ve yorumlarını bizlerle paylaşabilirler.

15 YORUMLAR

  1. 17 aralık 2015 tarihinde çocuğumuzu eğlenmesi maksadıyla kidzania ya götürmek gibi bir hata yaptım..içeride okulların gruplarının olduğu yaklaşık 200 çocuk vardı..her aktivetede ise 20 kişi sırada bekliyordu.2 saate yakın bir aktiviteye katılmak için sıra bekledik.sonunda sıra geldi ve görevli bize 7 yaşın altı buraya giremez dedi..çocuğum ağlayarak kidzania dan çıktık.kesinlikle tavsiye etmiyorum.sırf para kazanma amaçlı okul gruplarının gittiği bir yer.ben hayatımda böyle garip bir yer görmedim.aktiveteler öğretici güzel fakat sistem para kazanma amaçlı olunca 90 tl verip baktık ve çıktık.reklamlara falan kanmayın başka yerlere bakın tek kelimeyle berbat 10 üzerinden 2..çok bile…

  2. amaç çocukları eğlendirmek biraz uygun olsa bizde götürmek isterdik yarı yıl tatilinde biraz indirim yaparsanız bizde memnun oluruz çocuklarda sevinir

  3. Çok pahalı pahalı olmassa gidicektim 2 kisiyiz bide yemek parası ile bi maaş gidiuo oraya tekde gidilmez çokkk pahalı phalınolmassa gidicektim bare 40- yada 30 yapın pls

  4. Normalde 60tl ama okullarda indirimli 40tl bence 40tl fazla bir para dgl 60tl pahalı ama bence değer hem orda parasız yemek yiyon

  5. Çok pahalı. Engelli çocuklar için indiriminiz varmı? Onlar için çok eğitici ve faydalı bir alan rehabilitasyon merkezlerinle bu bağlamda bir çalışma yapmalısınız bence

    • Güncel fiyatlar yazıda Giriş Ücreti kısmında yer alıyor. (4-14 yaş : 75,00 TL, Yetişkinler : 30,00 TL, 2-3 yaş : 35,00 TL, 0-2 yaş Bedava)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.