PAYLAŞ

Özellikle çocuklu ailelerin yıllık tatil planları arasında sömestr tatilini de değerlendirmek var. Ancak sömestr tatili yapan bir çok kişinin atladığı önemli bir detay var, o da; özellikle bu dönemde yurtiçinde artan konaklama fiyatları göz önüne alındığında, bu fiyatlara yurtdışında da tatil yapılabileceği. Biz de bütün bu detayları ve farklı bütçeleri de göz önüne alarak sömestr tatiline özel farklı seyahat tavsiyeleri hazırladık.

15 Tatilde Gezilecek Yerler

Kayakla tanışmak için güzel bir fırsat

Kayak Merkezi

Ocak ve şubat ayları neredeyse bütün kayak pistlerinde en çok kar kalınlığına sahip olunan zamanlar. Uludağ ve Kartalkaya gibi merkezlerde bu zamanlarda yer bulmak oldukça güç ancak hem daha ekonomik, hem de daha kolay yer bulunabilecek farklı alternatifler de var;

Palandöken-Erzurum, Zigana-Gümüşhane, Kartepe-Kocaeli, Bozdağ-İzmir, Sarıkamış-Kars ya da Erciyes-Kayseri kayak tatili yapmak isteyenlerin kesinlikle göz ardı etmemesi gereken merkezler.

Kayak Rehberi yazımızı inceleyerek, kayak merkezleri, kayak malzemeleri ve en iyi kayak otelleri hakkındaki yazılarımıza ulaşabilirsiniz.

Farklı bir kültür Dubai

Dubai

Hem kışın soğuğundan kaçmak, hem biraz alışveriş, hem de farklı bir kültürle tanışmak için Dubai’yi değerlendirebilirsiniz. Sahil kenarında bir otelde kalacak olursanız da çocukların bizden bile daha iyi imkanlara sahip olabileceklerini de söylemek gerekir. Ancak günlük hayat bize göre biraz daha pahalı; bunu göz önüne almakta fayda var.

Tatili biraz uzatırsanız Rio Karnavalına katılabilirsiniz

Rio karnavalı

Brezilya’nın Dünyaca ünlü karnavalına katılıp, Brezilya’da yılın en sıcak zamanları olan Şubat ayını terleyerek geçirebilirsiniz. Ancak özellikle karnaval zamanında ciddi şekilde artan bilet ve konaklama ücretlerini göz önünde bulundurmak gerek.

Termal kaplıcalarda yorgunluk atabilirsiniz

termal havuz

Fazla hareket istemiyorsanız Uzungöl, Pamukkale ve Afyon gibi termal kaplıcaların olduğu yerlerde tatilinizi değerlendirip hem bir dinlenme imkanı bulabilir, hem de vücudunuza bir yenilenme şansı verebilirsiniz.

Termal kaplıcalar hakkında olan Termal Nedir ? Faydaları Nelerdir ? ve otel seçiminizde size faydalı olabilecek Türkiye’nin En İyi Termal Otelleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

Avrupa’da en sıcak yer İspanya

Toldeo, İspanya

Tatilinizi bir Avrupa ülkesinde değerlendirmek isterseniz ve soğuktan bir nebze de olsa uzak durmak isterseniz tercihiniz İspanya olabilir.

Cennete yolculuk için Tayland

tayland adaları

Sıcacık bir havada, masmavi bir denizde yüzmek isterseniz Tayland adası olan Koh Samui, vize istememesi nedeniyle tercih edilebilir. Bambudan yapılmış bir havaalanına indiğiniz anda elinize hemen bir pipetle Hindistan cevizi alıp tatilin keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz. Fiyatlar oldukça makul ancak tek sorun uçak bileti fiyatları.

Taylan hakkında sitemizdeki Pattaya’da Neler Yapılır yazımız ile Pattaya’yı keşfedebilir, Tayland’ın Cenneti Phuket ile Phuket hakkında bilgi alabilirsiniz ve Tayland’ın En Güzel Adaları foto galeri ile Tayland resimlerini görüntüleyebilirsiniz.

Kıbrıs’ı tanımak için büyük bir fırsat

Kıbrıs Tatili

Çocuklarla beraber bir yurtdışı tatili zahmetli geliyorsa, Kıbrıs hem ülkemize nazaran daha sıcak havası ve farklı ortamı ile güzel bir seçim olabilir. Ancak yine de sezonun denize girmeye müsait olmadığını bilmenizde yarar var.

Kıbrıs’ta otel seçmenizde size yardımcı olabilecek En İyi Kıbrıs Otelleri yazımızı inceleyin.

Kafa dinlemek için Alaçatı ya da Çeşme

Alaçatı Sokakları

Yazın belki de milyonları ağırlaması nedeniyle o kalabalık arasında güzelliğinin farkına varılamayan Çeşme ve Alaçatı hem daha ılıman, hem de çok sakin haliyle kafa dinlemek için birebir. Hem konaklamanın daha ucuz olması, hem de karayolu ile de ulaşılabilmesi tercihinizi etkileyebilir.

Alaçatıya gitmeden önce Alaçatı Rehberi yazımızı inceleyebilirsiniz.Ayrıca Kışın Gidilebilecek En İyi Tatil Yerleri yazımız ile kışın tatil yapabileceğiniz yerleri keşfedebilirsiniz.

Mistik bir yolculuk; Fas

Fas Tatili

Soğuklardan kaçmak ve mistik bir yolculuğa çıkmak isteyenler için Fas da alternatifler arasında değerlendirilebilir. Kültürü, yemekleri, tarihi dokusu ve misafirperverlikleri sayesinde Fas turunuz hiç unutamayacağınız bir tatil olabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here