PAYLAŞ
Sömestr Tatili

Özellikle çocuklu ailelerin yıllık tatil planları arasında sömestr tatilini de değerlendirmek var. Ancak sömestr tatili yapan bir çok kişinin atladığı önemli bir detay var, o da; özellikle bu dönemde yurtiçinde artan konaklama fiyatları göz önüne alındığında, bu fiyatlara yurtdışında da tatil yapılabileceği. Biz de bütün bu detayları ve farklı bütçeleri de göz önüne alarak sömestr tatiline özel farklı seyahat tavsiyeleri hazırladık.

15 Tatilde Gezilecek Yerler

Sömestr yani 15 tatilde nereye gidilir ve tatil seçenekleri listemiz;

Kayakla tanışmak için güzel bir fırsat

Kayak Merkezi

Ocak ve şubat ayları neredeyse bütün kayak pistlerinde en çok kar kalınlığına sahip olunan zamanlar. Uludağ ve Kartalkaya gibi merkezlerde bu zamanlarda yer bulmak oldukça güç ancak hem daha ekonomik, hem de daha kolay yer bulunabilecek farklı alternatifler de var;

Palandöken-Erzurum, Zigana-Gümüşhane, Kartepe-Kocaeli, Bozdağ-İzmir, Sarıkamış-Kars ya da Erciyes-Kayseri kayak tatili yapmak isteyenlerin kesinlikle göz ardı etmemesi gereken merkezler.Kayak merkezleri listesi için Türkiye’de ki kayak merkezleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Ülkemizde yer alan kayak otelleri hakkında en iyi kayak otelleri yazımız ile bilgi alabilirsiniz.

Farklı bir kültür Dubai

Dubai

Hem kışın soğuğundan kaçmak, hem biraz alışveriş, hem de farklı bir kültürle tanışmak için Dubai’yi değerlendirebilirsiniz. Sahil kenarında bir otelde kalacak olursanız da çocukların bizden bile daha iyi imkanlara sahip olabileceklerini de söylemek gerekir. Ancak günlük hayat bize göre biraz daha pahalı; bunu göz önüne almakta fayda var.Dubai vizesi hakkında bilgiler için Dubai Vizesi yazımıza göz atabilirsiniz.

Tatili biraz uzatırsanız Rio Karnavalına katılabilirsiniz

Rio karnavalı

Brezilya’nın Dünyaca ünlü karnavalına katılıp, Brezilya’da yılın en sıcak zamanları olan Şubat ayını terleyerek geçirebilirsiniz. Ancak özellikle karnaval zamanında ciddi şekilde artan bilet ve konaklama ücretlerini göz önünde bulundurmak gerek.

Termal kaplıcalarda yorgunluk atabilirsiniz

termal havuz

Fazla hareket istemiyorsanız Uzungöl, Pamukkale ve Afyon gibi termal kaplıcaların olduğu yerlerde tatilinizi değerlendirip hem bir dinlenme imkanı bulabilir, hem de vücudunuza bir yenilenme şansı verebilirsiniz.Termal kaplıcalar hakkında olan Termal Nedir ? Faydaları Nelerdir ? yazımıza göz atabilirsiniz.

Termal otel seçiminizde size faydalı olabilecek En İyi Termal Oteller yazımızı inceleyebilirsiniz.

Avrupa’da en sıcak yer İspanya

Toldeo, İspanya

Sömestr tatilinizi bir Avrupa ülkesinde değerlendirmek isterseniz ve soğuktan bir nebze de olsa uzak durmak isterseniz tercihiniz İspanya olabilir.

Cennete yolculuk için Tayland

tayland adaları

Sömestr tatili için bir diğer yurt dışı alternatifi ise Tayland.Sıcacık bir havada, masmavi bir denizde yüzmek isterseniz Tayland adası olan Koh Samui, vize istememesi nedeniyle tercih edilebilir. Bambudan yapılmış bir havaalanına indiğiniz anda elinize hemen bir pipetle Hindistan cevizi alıp tatilin keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz. Fiyatlar oldukça makul ancak tek sorun uçak bileti fiyatları.Taylan hakkında sitemizdeki Pattaya’da Neler Yapılır yazımız ile Pattaya’yı keşfedebilir, Tayland’ın Cenneti Phuket ile Phuket hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kıbrıs’ı tanımak için büyük bir fırsat

Kıbrıs Tatili

Çocuklarla beraber bir yurtdışı tatili zahmetli geliyorsa, Kıbrıs hem ülkemize nazaran daha sıcak havası ve farklı ortamı ile güzel bir seçim olabilir. Ancak yine de sezonun denize girmeye müsait olmadığını bilmenizde yarar var.Kıbrıs’ta otel seçmenizde size yardımcı olabilecek En İyi Kıbrıs Otelleri yazımızı inceleyin.

Kafa dinlemek için Alaçatı ya da Çeşme

Alaçatı Sokakları

Yazın belki de milyonları ağırlaması nedeniyle o kalabalık arasında güzelliğinin farkına varılamayan Çeşme ve Alaçatı hem daha ılıman, hem de çok sakin haliyle kafa dinlemek için birebir. Hem konaklamanın daha ucuz olması, hem de karayolu ile de ulaşılabilmesi tercihinizi etkileyebilir.Alaçatıya gitmeden önce Alaçatı Rehberi yazımızı inceleyebilirsiniz.

Mistik bir yolculuk; Fas

Fas Tatili

Soğuklardan kaçmak ve mistik bir yolculuğa çıkmak isteyenler için Fas da alternatifler arasında değerlendirilebilir. Kültürü, yemekleri, tarihi dokusu ve misafirperverlikleri sayesinde Fas turunuz hiç unutamayacağınız bir tatil olabilir.

Kış tatili ve gezilecek yerler için Kışın En İyi Tatil Yerleri yazımız ile kışın tatil yapabileceğiniz yerleri keşfedebilirsiniz.

Sizlerde önerilerinizi yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here