En iyi termal oteller

Tıbbi ilaçlardan fayda bulamayan binlerce insan şifayı doğal yollardan aramakta. Eski çağlarda baş ağrısı, kas ağrısı, psikolojik hastalıklar daha azken; yaşam stresinin artmasıyla çekilen hastalık düzeyi de oldukça artış gösterdi. Bu tür stres kaynaklı ağrı ve hastalıkların da çözümü ilaçlarla pek mümkün olamıyor. Daha mental, stresi atabileceğiniz kaynaklı doğal yollar da çözüm çok daha efektif oluyor.Bu çözümlerden birisi termal tesislerdir. Ülkemiz termal tesis açısından çok zengin bir coğrafyadadır.En iyi termal oteller listesi ile onlarca şehrimizde bu mucizevi doğal alanları bulmak mümkün.

Yatırımcılarda bu alanlara Türkiye’nin en iyi termal otellerini kurmuşlar.Dünyanın dört bir yanından ülkemize termal oteller için gelen turistler var. Neredeyse her ilimizde de kendi çapında müşteri kitlesi olan termal otellerimiz var. Özellikle Bursa, İzmir, Afyon illerimiz bu işin merkezi. Hem lüks otelleri hem de sularının şifalarıyla.

En İyi Termal Oteller

Ülkemiz termal turizm açısından da oldukça önemli tesislere sahip.Özellikle Afyon, Yolova, Bursa gibi şehirlerimizde yer alan termal oteller ve tesisler dikkat çekiyor.Listemizde ülkemizin pek çok farklı noktasında yer alan tesisler yer alırken, Kaplıca otelleri arasında en çok tercih edilen ve yüksek puana sahip otelleri listeledik.Türkiye’de yer alan en iyi termal oteller listesi;

Kervansaray Termal Otel – Bursa

Kervansaray termal otel En iyi termal oteller

Bursa’da, Bursa’nın simgesi haline gelen Kervansaray Termal Otel bulunmaktadır. Kraliçe Thedora’nın bu suya çok şey borçlu olduğunu iddia ettikleri sloganlarıyla oldukça dikkat çekiyor. Hem lüks mimarisi hem de tarihi kokusuyla gitmekten pişman olmayacaksınız.

Kaya Termal Otel – İzmir

Kaya Termal Otel En iyi termal oteller

Bir başka en iyi termal oteller arasında olan İzmir’de Kaya Termal Otel de özellikle devlet adamlarımızın konaklamayı seçtiği bir kuruluş. Yoğun iş temposunda 1-2 gün konaklayıp dinlenmek için tercih ettikleri Kaya Termal Otel, Balçova ilçesinin dağ yamacında bulunmaktadır. Bu termal oteller genellikle çift havuz bulunduruyor. Birisi kapalı, birisi açık olmak üzere. İki su sıcaklığı da sabit bir derecede tutuluyor. Kış ayında dışarıda suya girseniz dahi üşümüyor sıcak suda rahatlık yaşıyorsunuz.

Oruçoğlu Termal Otel – Afyon

orucoglu termal otel

Afyon’da Oruçoğlu Termal Otel ilk akla gelenlerden. Çünkü kendisi yeniliklerin öncüsü olarak biliniyor. Genelde oteller ortak havuzlarla termal hizmet sağlarken, Oruçoğlu yeni bir akım yaratmış bu suları tek tek odalara ulaştırmış. Bunu ilk yapan otel olarak, çok fazla tercih edilip zamanla 5 yıldız ayarına da ulaşmış mükemmel bir tesis.

Korel Thermal Resort Otel – Afyon

korel termal otel

Afyon’un en iyi otellerinden olan Korel Termal Oteli, kaliteli hizmeti ile ön plana çıkan otellerden.Tesisin kapalı havuzları, açık havuzları, aile havuzları bulunuyor.Sigortalılara da hizmet veren bir klinikleri bulunuyor ve burada ozon gibi bir çok tedavi uygulanabiliyor.

Güral Afyon Termal Hotel – Afyon

Güral Afyon termal otel

Afyon’un en yeni otellerinden olan Güral Afyon Termal, güzel mimarisi ve tesisleriyle Afyonun en iyi otellerinden ve hatta en iyisi olmaya aday diyebiliriz.

Güral Afyon Otel Lobi

Kapalı ve açık havuzları, kaydırakları, spa alanları, spor salonları, çocuk restoranı, harika yemekleri ile sizlere mükemmel bir tatil keyfi sunacaktır.Özellikle bayanlara özel üstü açılabilen kapalı havuzu ile yaz kış havuzun keyfini çıkarabilirsiniz.

Sandıklı Termal Park

Sandıklı Termal Park Otel

Afyon termal oteller bölgesi yakınlarında yer alan çamuru ile ünlü bir bölge olan Sandıklı, termal oteller içinde oldukça ünlü bir ilçe.Sandıklı Termal Park ilk girişte oldukça sıcak bir ortamda hissedeceğiniz bir lobi ile karşılaşıyorsunuz.Sıcak ikramların yapıldığı diğer lobi ise yine aynı sıcaklıkta dekore edilmiş.Otelin bay ve bayan ayrı havuzları bulunuyor.Karışık havuzda kaydıraklar mevcut.Ayrıca kaplıca havuzları ve diğer spa hizmetleri mevcut.Otel yemekleri afyon otelleri derecesinde olmasada Sandıklı Termal Park oteli fiyat performans için oldukça iyi bir seçenek.

Limak Thermal Boutique Otel – Yalova

Limak Thermal Boutique otel

En iyi termal oteller listemizde bir diğer otelimiz Limak Thermal Boutique Yalova’da ayrıca termal konusunda ön planda bir kentimiz. Özellikle Limak Thermal Boutique otel süit ve normal odalarıyla çok özel bir hizmet sunuyor müşterilerine. Onların da sloganları önderimiz M.Kemal. Atatürk’e açılışta hizmet verdikleri üzerine. Bu otelinde her odasında termal suya girebileceğiniz jakuziler yapılmış. Mükemmel bir rahatlığa otel odanızda kavuşmanız mümkün.

Çam Termal Otel Kızılcahamam

Çam Termal Otel Kızılcahamam

Termal tatil severlerin en popüler adreslerinden birisi olan Kızılcahamam’da 5 yıldızlı ve eşsiz hizmetiyle ziyaretçilerini ağırlayan Çam Termal Otel, her bütçeye uygun oda tipi ile ziyaretçilerini ağırlamaya hazır. 2017 yılının en çok ziyaret edilen milli parkı olan Soğuksu Milli Parkı’nın tüm güzelliklerine, Ankara ve Kızılcahamam’ın ilk ve tek lisanslı termal suyuna sahip olan Çam Termal Otel farkı ile tanık olabilirsiniz. 256 odaya sahip ferah otelde ziyaretçilerin tadını çıkarabileceği hamam, buhar odası, sauna, tuz odası gibi rahatlatıcı seçenekler sunuluyor. Aynı zamanda Kızılcahamam Çam Termal Otel’de her damak tadına uygun çeşitli restoranlar, spor sahaları, güzellik merkezi ve her yaştan ziyaretçinin farklı aktiviteler yapabileceği MaceraPark yer alıyor.

Gönen Kaplıcaları

Gönen kaplicalari

Gönen Kaplıcaları da bir diğer ülkemizin en nadide parçalarından.Bölgede bulunan oteller arasında Gönen Yıldız Otel en çok tercih edilen otellerin başında geliyor.

Türkiye’deki güzellikleri saymakla bitmez. En iyi termal oteller listemizde bahsettiğimiz bunca otelimiz bir elin parmağını geçmez. Bunların yanında İkbal Termal, The Sheraton, Oylat Kaplıcaları gibi kendini dünya çapında ispatlamış termal otellerimiz var.

Termal tedavi için şanslısınız, çünkü ülkemizin bolca faydalı termal suları bulunuyor. Ayrıca sadece tedavi değil tamamen keyif amaçlı da Türkiye’nin en iyi termal otellerinde kısa süreli de olsa yapacağınız tatiller sizi iş ve sosyal hayatınızda çok daha güçlü bir konuma getirecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.