Uludağ Kayak Merkezi

Uludağ Kayak Merkezi, her yıl çok sayıda yerli ve yabancı kayak severi ağırlıyor. Yazımızda sizlere kayak merkezi nerede, ne zaman gidilir, pistleri, uzunlukları, video tanıtımı ve detaylı resimleriyle ulaşım bilgilerine yer verdik.

Kayak Merkezi, Bursa sınırları içerisinde bulunan Türkiye’nin en büyük kış ve doğa sporları merkezidir. Yüksekliği 2543 m’dir. Marmara Bölgesi’nin en yüksek dağıdır.

Uludağ’ın uzunluğu 40 km’yi bulmaktadır. Genişliği ise 15-20 km arasında değişkenlik göstermektedir. Bu dağ, heybetli ve toplu bir görünüme sahip olmakla birlikte Bursa’ya bakan yamaçlar diğer taraflara göre daha kademelidir. Orhaneli’ne bakan taraflar ise daha düzdür.

Uludağ Kayak Merkezine Ne Zaman Gidilir ?

Bursa Uludağ Kayak Merkezi

Uludağ, gerek iklim şartları gerek yeryüzü şekilleri ile kış turizmi için elverişli olduğundan kış mevsiminde gidilir. Kayak yapmak için en uygun olan dönem kasım ayında başlamaktadır. Şubat ayının sonuna kadar bu dönem devam etmektedir. Özellikle Aralık ve Ocak aylarında Uludağ çok sayıda misafir ağırlamaktadır.

Uludağ kış sezonunun gözdesi olarak bilinir ancak yaz aylarında da trekking, kampçılık gibi imkanları sayesinde yine birçok sporcu ve ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

Uludağ Kayak Merkezi Pistleri

Uludağ Kayak Merkezi Pistleri

Ergün kayak pistinin uzunluğu 800 m’dir. Kuşaklı kayak pisti ise 2750 m uzunluğundadır. Kuşaklıkaya kayak pistinde Kuşaklıkaya Grand telesiyeji bulunmaktadır. Belvü kayak pistinin uzunluğu ise 800 m’dir. Fahri kaya pistinde Fahri telesiyeji bulunmaktadır. Kervansaray Kayak pistinin uzunluğu 1100 m’dir.

Ülkemizde bulunan diğer kayak merkezleri için Türkiye’deki Kayak Merkezleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

Uludağ’da konaklama yapabileceğiniz, kayak merkezine yakın en iyi oteller için En İyi Uludağ Otelleri yazımıza mutlaka göz atın.

Uludağ Kayak Merkezi Nerede ?

Uludağ kayak merkezi, Marmara denizinin güneybatısında ve Bursa ili içerisinde yer alır. Marmara Bölgesi’nin en yüksek dağıdır. Kayak merkezi dışında Uludağ Göller Yöresi de kesinlikle ziyaret edilmelidir.

Nasıl Gidilir ?

Bursa Yenişehir Havaalanı, Uludağ’a 40 km uzaklıkta yer alır. Kent merkezinden düzenli olarak minibüsler kalkmaktadır. Bu minibüsler aracılığıyla Uludağ’a rahatlıkla ulaşılabilir.

Haritası ve Konumu

Sizlerde gezilerinizi ve tecrübelerinizi yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz