Uludağ Kayak Merkezi

Uludağ Kayak Merkezi, Bursa sınırları içerisinde bulunan Türkiye’nin en büyük kış ve doğa sporları merkezidir. Yüksekliği 2543 m’dir. Marmara Bölgesi’nin en yüksek dağıdır. Uludağ’ın uzunluğu 40 km’yi bulmaktadır. Genişliği ise 15-20 km arasında değişkenlik göstermektedir. Bu dağ, heybetli ve toplu bir görünüme sahip olmakla birlikte Bursa’ya bakan yamaçlar diğer taraflara göre daha kademelidir. Orhaneli’ne bakan taraflar ise daha düzdür.

Uludağ Kayak Merkezine Ne Zaman Gidilir ?

Uludağ, gerek iklim şartları gerek yeryüzü şekilleri ile kış turizmi için elverişli olduğundan kış mevsiminde gidilir. Kayak yapmak için en uygun olan dönem kasım ayında başlamaktadır. Şubat ayının sonuna kadar bu dönem devam etmektedir. Özellikle Aralık ve Ocak aylarında Uludağ çok sayıda misafir ağırlamaktadır. Uludağ kış sezonunun gözdesi olarak bilinir ancak yaz aylarında da trekking, kampçılık gibi imkanları sayesinde yine birçok sporcu ve ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

Uludağ Kayak Merkezi Pistleri

Ergün kayak pistinin uzunluğu 800 m’dir. Kuşaklı kayak pisti ise 2750 m uzunluğundadır. Kuşaklıkaya kayak pistinde Kuşaklıkaya Grand telesiyeji bulunmaktadır. Belvü kayak pistinin uzunluğu ise 800 m’dir. Fahri kaya pistinde Fahri telesiyeji bulunmaktadır. Kervansaray Kayak pistinin uzunluğu 1100 m’dir.

Uludağ Kayak Merkezi Resimleri

Uludağ Kayak Merkezi Otel Tavsiyeleri

Uludağ’da konaklama için farklı alternatifler bulunmaktadır.Ülkemizde yer alan en iyi kayak otelleri arasında Uludağ’da bulunan kaliteli tesisler yer almaktadır.Bölgede bulunan oteller hakkında kısa bilgiler ve rezervasyon ile fiyat bilgileri;

Ağaoğlu My Mountain Uludağ

Ağaoğlu My Mountain Uludağ

Uludağ’da en çok beğenilen otellerden birisi Ağaoğlu My Mountain Uludağ’dır. Tesis, Bursa’ya 36 km uzaklıkta bulunmaktadır. Sabah, öğle, akşam ücretsiz olarak açık büfe yemek servisi bulunmaktadır. Tesisin belirlediği markalarla birlikte bazı yerli alkollü ve alkolsüz içecekler 07.30-22.00 saatleri arasında ücretsiz olarak verilmektedir. Tesis odalarına giriş 14.00da başlamaktadır.

Kervansaray Uludağ

Kervansaray Uludağ

Beğenilen ve tercih edilen bir diğer otel de Kervansaray Uludağ’dır. Bursa şehir merkezine 34 km uzaklıkta bulunan otel, 10.000 metrekare alan üzerine kurulmuştur. 2014 yılında tamamen yenilenmiştir. Yaz sezonunda hizmet verilmemektedir. Tesisin 163 adet odası bulunmaktadır.

Grand Yazıcı Uludağ

Grand Yazıcı Uludağ

Grand Yazıcı Uludağ da yine en çok beğenilen oteller arasında yer almaktadır. Bursa şehir merkezine 35 km uzaklıkta bulunmaktadır. Kış sezonunun en gözde otelleri arasında adını duyuran otel, 235 adet odaya sahiptir.

Monte Baia Uludağ

Monte Baia Uludağ

Monte Baia Uludağ, ikinci bölgede bulunan Bursa şehir merkezine uzaklığı 35 km olan bir tesistir. Sabiha Gökçen Havalimanına 169 km uzaklıkta yer alır. Şehir oteli lüksünü ve dağ havasını müşterilerine sunan bu otel, vermiş olduğu kaliteli hizmetle tercih edilmeye devam ediyor. Tesis yaz aylarında hizmet vermemektedir. Odalara giriş 14.00da başlar çıkışlar ise en geç 12.00da olmalıdır. Bu tesiste evcil hayvan kabul edilmemektedir.

Uludağ Kayak Merkezi Nerede ?

Uludağ kayak merkezi, Marmara denizinin güneybatısında ve Bursa ili içerisinde yer alır. Marmara Bölgesi’nin en yüksek dağıdır. Uludağ kayak merkezi dışında Uludağ Göller Yöresi de kesinlikle ziyaret edilmelidir.

Uludağ Kayak Merkezi Nasıl Gidilir ?

Bursa Yenişehir Havaalanı, Uludağ’a 40 km uzaklıkta yer alır. Kent merkezinden düzenli olarak minibüsler kalkmaktadır. Bu minibüsler aracılığıyla Uludağ’a rahatlıkla ulaşılabilir.

Uludağ Kayak Merkezi Haritası ve Konumu

Ülkemizde bulunan diğer kayak merkezleri için Türkiye’deki Kayak Merkezleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sizlerde Uludağ Kayak Merkezi gezilerinizi ve tecrübelerinizi yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.