Kış tatili planlayanlar için kışı en güzel yaşayabileceğiniz yerlerden oluşan kışın gidilecek yerler listesi hazırladık. Yurt içi kışın gidilecek tatil yerlerinden oluşan listemizde farklı bölgelerden en güzel yerleri seçtik.

Kışın ailece veya bir arkadaşınızla gidebileceğiniz kayak merkezleri, termal tatil yerleri ve doğa ile iç içe olabileceğiniz doğal yerler listemizde bulunuyor.

Kışın Gezilecek Yerler

Bu mevsim için elverişli ve memnun kalacağınız yerleri bulmak ülkemiz de dahil hiçbir yerde imkansız değil. Özellikle ülkemizde dünya çapında ünlü pistlere sahip olan kayak otelleri bulunuyor ve bu sayede dünyanın birçok farklı yerinden ziyaretçiler kış turizmi için Türkiye’yi tercih ediyor. Kışın gezilecek yerlerle ilgili olarak dünya üzerinde birçok yer sayılabilecekken biz sizlere şimdilik ülkemizin en güzel yerlerinden söz etmekle başlayalım. Tercihleriniz arasına alabileceğiniz yerleri sizlere sunalım.Kışın gidilecek en iyi tatil yerleri;

Zigana Gümüşhane

Zigana

Bir diğer tatil yeri olan Zigana geçidi kışın gidilebilecek en iyi tatil yerlerindendir.Trabzon ile Gümüşhane arasında bulunan geçit Gümüşhane iline aittir. Yılın beş ayı karlar ile kaplı olan tatil yerinde sık ormanlar ile panoramik görüntüler yakalamanız mümkündür. Doğal güzelliklerinin 10 numara olduğu bölgede konaklamak için birçok tesis bulunmaktadır. Kendin pişir kendin ye tesislerinin de yaygın olduğu bölgede meşhur Hamsiköy sütlacı yemeği unutmayın.Bölgede yer alan kayak merkezi için detaylar Zigana Kayak Merkezi yazımızda.

Uludağ Bursa

Uludağ

Ülkemizde kışın gidilecek en iyi tatil yerlerinden bir tanesi Bursa şehrinin sınırları içerisindeki Uludağ’dır. Birçok Türk filmine de konu olan bu yer İstanbul’a yakınlığı ile her yıl yüzlerce kayak ve doğa tutkununu bulundurmaktadır.

Uludağ Türkiye’nin en iyi kayak pistlerinden bir tanesine sahiptir. Tutyeli pistinin genişliği ve uzunluğu ile Aralık ve Mart aylarında elverişli olarak kayak yapılmaktadır. Bursa şehrinden 2250 metre yükseklik de olan Uludağ’da konaklamak için birçok otel ve tesis bulunmaktadır. Doğal güzellikleri ve karlarla kaplı görüntüsü ile ülkemizde kışın gidilebilecek en iyi tatil yerlerinin başındadır Uludağ.Kayak merkezi hakkında detaylar ise Uludağ Kayak Merkezi yazımızda yer alıyor.

Palandöken Erzurum

Palandöken

Bursa Uludağ’dan biraz uzaklaşıp ülkenin doğusuna gidecek olursak kışın gidilebilecek en iyi tatil yerlerine örnek olacak bir tesis bizleri karşılamaktadır. Erzurum şehrinin sınırları içerisinde kalan Palandöken kayak tesisleri kar yüksekliği ve verimliliği bakımından son yıllarda en çok tercih edilen kayak merkezlerinden olmaktadır. Bu merkezin zirvesi 3185 metreyi bulmaktadır. Kar yağışı olarak ülkenin en çok kar yağan bölgelerinin başında gelmektedir palandöken. Kayak pistinin kayak yapımına elverişli olan kar seviyesinin yüksekliğinden dolayı çok iyidir. Geniş bir piste sahip olan bölgede çok kaliteli lüks oteller bulunmaktadır.Daha düşük gelirli kişiler için orta çaplı otellerde bulunmaktadır.

Manzara ve doğanın içinde olunması insanları ayrı bir heyecana sokmaktadır. Yakılan şöminelerdeki meşe odunları ile ısınıp günün ilk ışıkları ile kendinizi kar sporlarına bırakabilirsiniz. Kayak, snowboard, kar motorları ile eğlenceli dakikalar geçireceğiniz bir yerdir.Kayak merkezi hakkında detaylar ise Palandöken Kayak Merkezi yazımızda yer alıyor.

Abant Gölü Bolu

Abant Gölü Kış

Kışın gidilebilecek en iyi tatil yerlerine bir başka örnek ise Bolu Abant gölü diyebiliriz. Her kişinin hayatta görmesi gereken muhteşem bir doğa içerisinde yüksek çam ağaçları ile çevrilmiş bir göl ve yağan kar ile kart postal gibi görüntüler sizleri beklemektedir. Konaklama için birçok kaliteli tesisin olduğu Abant bölgesinde kışın yapılacak doğa yürüyüşleri çok keyifli olmaktadır.

Fotoğraf tutkunlarının mutlaka ziyaret etmesi gereken bu bölge ülkenin kış aylarındaki incisi olmaktadır.Romantik bir zaman geçirmek isteyenler için kışın harika manzarası ve doğası ile Abant gölü tercih edebileceğiniz en yerlerden birisi. Bolu’da yer alan Abant hakkında detaylar Abant Gölü yazımızda yer alıyor.

Uzungöl Trabzon

Uzungöl

Doğa yürüyüşü yapmaktan keyif alıyorsanız sizlere bir diğer önerimiz ise Trabzon sınırları içerisinde kalan Uzungöl bölgesidir. Haldizen deresinin önünün kapanmasıyla biriken su ile Uzungöl’ü oluşturmuştur. Göl civarındaki ormanların karlar ile kaplanması muhteşem bir görsel şölen sunmaktadır.

Yılın 5 ayı karlar ile kaplı bölgeye her sene yerli ve yabancı turistlerin akınına uğramaktadır. Kışın gidilebilecek en iyi tatil yerleri arasında gösterilen Uzungöl’de bulunan bungalov tipi evler kiralanarak doğal bir yaşam sunmaktadır. Trekking ve botanik turların yapıldığı bölgede dilerseniz yaylalara yapılan turlara katılabilirsiniz. Cennetten bir köşe olan Uzungöl görülmesi gereken yerlerden biridir.

Trabzon gezileriniz için Trabzon’da gezilecek yerler yazısını ve Uzungöl gezileriniz için ise Uzungöl yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sapanca Gölü Sakarya

Kışın gidilecek yerler Sapanca Gölü

Sakarya’da yer alan Sapanca kışın gidilecek yerler arasında bulunuyor.Sapanca çevresi ve Sapanca gölü sizlere harika doğası ile kış ayında tatil yapmayı sevenler için huzur dolu bir tatil ve gezi sunabilir.

Sapanca hakkında detaylara Sapanca gezilecek yerler yazımız ile ulaşabilirsini ve ayrıca Sapanca Gölü yazımız ile göle hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ilgaz Kastamonu

Kışın gidilecek yerler Ilgaz

Karadeniz tarafında kışın gidilecek yerler arasında Ilgaz bulunuyor.Ilgaz otellerinde konaklayabilir ve kayak merkezi ile hoş vakit geçirebilirsiniz. Detaylar Ilgaz Kayak Merkezi yazımızda yer alıyor.

Ayder Yaylası Rize

Kışın gidilecek yerler Ayder Yaylası

Ayder yaylası kışında gözde bir yer.Kış tatili için karın keyfini çıkartmak isteyenler için gözde bir yer oluyor. Ayder gezisi için detaylı Ayder Yaylası yazımıza göz atabilirsiniz.

Sarıkamış Kars

Kışın gidilecek yerler Sarıkamış

Doğu tarafında ise Sarıkamış ormanları kışın gidilecek en iyi tatil yerleri arasında bulunuyor.Kayak merkezi ve tesislerinde kışın tatilinizi bu bölgede geçirebilirsiniz. Detaylar Sarıkamış Kayak Merkezi yazımızda yer alıyor.

Yedigöller Milli Parkı Bolu

Kışın gidilecek yerler Yedigöller

Bolu doğal güzellikleri ile kışın tercih edebileceğiniz bir şehir.Yedigöller milli parkı ile kışı yaşamak ayrı bir deneyim.Masalsı bir görünüme bürünen Yedigöller’de yürüyüş yapabilir ve manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Yedigöller için bir seyahat planlamak isterseniz Yedigöller Milli Parkı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kartepe Kocaeli

Kışın gidilecek yerler Kartepe

İstanbul’a yakın olması nedeniyle tercih edilen Kartepe, kış tatili ve kayak severler için tercih edilebilecek yerler arasında.Bölgede yer alan tesislerde konaklayabilir, kış manzarasının ve kayak merkezinin tadını çıkarabilirsiniz. Detaylar Kartepe Kayak Merkezi yazımızda yer alıyor.

Kapadokya Nevşehir

Kışın gidilecek yerler Kapadokya

Her mevsim tercih edilen ve turizm açısında en ünlü yerlerimizden biri olan Kapadokya, dünyada pek çok kişiyi büyülüyor.Kışın harika manzarasında yürüyüş yapabilir ve yemekleri ile tesislerin güzel ortamında keyfinize bakabilirsiniz. Nevşehir gezisi düşünüyorsanız Nevşehir gezilecek yerler yazımızı inceleyebilir ve Kapadokya gezisi planlıyorsanız da Kapadokya gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.

Termal Tatil

Kışın termal oteller ile sağlığınız için ve kendinizi yenilemeniz için ülkemizde harika tesisler bulunuyor.Her suyun ayrı bir faydası bulunurken ülkemizin farklı bölgelerinde birçok kaliteli tesis yer almakta.Kışın gidilecek tatil yerleri arasında termal bölgeleri ve otellerini tercih edebilirsiniz. Termal oteller için hazırladığımız En iyi termal oteller yazımıza göz atabilirsiniz.

Kızılcahamam

Kızılcahamam, kışın gidilecek yerler arasında popüler bölgelerden birisi. Özellikle şifalı suları, termal tesisleri ile kış tatili için tercih edebilirsiniz. Detaylar Kızılcahamam yazımızda.

Gönen

Yine termal suları ile ünlü olan Gönen bölgesi kış tatili ve termal tatil için tercih edebileceğiniz yerlerden birisi. Bölgede yer alan termal otellerde konaklama yapabilirsiniz. Detaylar Gönen yazımızda.

Sandıklı

Termal suları ve çamuru ile ünlü olan Sandıklı, Afyon ilinde bulunuyor. İçerisinde beş yıldızlı tesislerinde yer aldığı Sandıklı, şifalı suları ve çamuru ile tercih edilen kış tatili yerleri arasında. Detaylar Sandıklı yazımızda.

Kışın tatil yapmayı severler için ülkemizin farklı bölgelerinden kışın en iyi tatil yerlerini ve tesislerini sizler için listeledik.Sizlerde kışın gidilecek tatil yerleri hakkında bilgilerinizi ve tecrübelerinizi bizlerle yazımıza yorumda bulunarak paylaşabilirsiniz.

Kışın evlenenler için hazırladığımız Kışın Evlenenlere Balayı Önerileri yazımızı inceleyebilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Turkıyenın dort mevsim yasadıgı kesin bunlar arasında kısın karyagması tatilciler İcin mukemmel gozukuyor kısın tatil yapılacak sehırlerde yapılan kıs sporlarıtatılcıler İcin iyi bir secim mukemmel dogrusu

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.