Kartepe Kayak Merkezi

Kartepe Kayak Merkezi, Türkiye’deki diğer kayak merkezlerine oranla daha yenidir. Özellikle Sapanca Gölü ve doğal güzelliği sayesinde her yıl birçok ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Yazımızda sizlere Kartepe kayak merkezi pistleri, ne zaman gidilir, oteller ve konaklama bilgileri ile nerde ve ulaşım alternatiflerine detaylıca yer verdik.

Türkiye’de bulunan kayak merkezleri listesi için Kayak Merkezleri yazımıza göz atabilirsiniz. Alternatif olarak Kartalkaya Kayak Merkezi yada Uludağ Kayak Merkezi yazılarımızı da inceleyebilirsiniz.

Kocaeli belediyesinin yapmış olduğu tuzlama işlemleri sayesinde yollar çoğu zaman açık tutulmaktadır. Bu da Kartepe ulaşımı açısından büyük önem taşımaktadır. Tesisin İstanbul’a yakın olması sebebiylede çokça tercih ediliyor.

Kartepe Kayak Merkezi Ne Zaman Gidilir?

Kartepe kayak merkezinde kayak yapmak için en uygun olan zaman aralık ayı ile mart ayı arasıdır. Karın yükselliği, normal kış koşulları içerisinde 3 metreye kadar çıkabilmektedir. Mevsimin başlarında toz ve mevsimin sonlarında ise ıslak karlara rastlanılır.

Kayak merkezi hava durumu için Meteoroloji Genel Müdürlüğü‘nün şu sayfasından faydalanabilirsiniz.

Kartepe Kayak Merkezi Pistleri

Kartepe Kayak Merkezi Pistleri

Kartepe pistleri çeşit açısından oldukça zengindir diyebiliriz. Pistlerde her türlü zorluk derecesine uygun olan bölgeler bulunmaktadır. Böylelikle Kartepe kayak merkezi her türlü kayakçıyı rahatlıkla ağırlayabilmektedir. Bu kadar çok çeşitliliği bir arada sunabilen ender yerler arasında yer almıştır. Kartepe kayak merkezinin zirvesinde hizmet veren Greenpark Kartepe, diğer kayak merkezlerinden farklı olarak toplam 4 ayrı lift çıkışının hepsine ait olan tek bir skipass ile faydalanma fırsatı sunuyor. Bu da kayak yaparken hem farklılıkları deneyimlemenize, hem de her türlü zorluk derecesini görebilmenize olanak tanıyor.

Kartepe telesiyeji zor da dahil olmak üzere tüm dereceleri ağırlayabiliyor. Geyik alanında kolay ve orta, Karlıktepe’de orta, Kadıkonağı’nda ise çok kolay kayak dereceleri bulunmaktadır. Kartepe kayak merkezinde 4 liftin 3’ü telesiyejidir. Bu da kayakçılara önemli bir rahatlık sağlamaktadır.

Kartepe Kayak Merkezi Otelleri

Kartepe Kayak Merkezi Otelleri

Kartepe kayak merkezinde Greenpark’ta her yıl birçok ziyaretçi ağırlayan beş yıldızlı bir otel bulunmaktadır. Otel 12 ay boyunca hizmet vermektedir. Greenpark Otel’deki kat sayısı 14’tür.

Kartepe kayak merkezinde Geyikalanı’nda bulunan restoran ve Kadıkonağı toplanma alanında yer alan fast food dışında tüm outletler aynı binada yer alır. Greenpark Otel’de yer alan 250 odadan 219 tanesi standart oda özelliklerine sahiptir. 29 adet oda french bed odadan oluşmaktadır. Ayrıca Greenpark Oteli’nde 500 kişiye hizmet verebilen bir de restaurant bulunmaktadır. Balo salonları, klüpler, barlar ve toplantı odaları da bulunmaktadır. Kayak kaydıktan sonra dilerseniz Greenpark otelde bulunan havuzda dinlenebilirsiniz. Sauna, Fitness, Bilardo gibi birçok aktiviteden de faydalanabilirsiniz. Ayrıca kayak merkezinde kayak araçları kiralanabiliyor ve kayak hocaları bulunuyor. Dilerseniz hocalardan ders alabiliyorsunuz.

Kartepe Kayak Merkezi

Kartepe Kayak Merkezi Nerede ?

Kartepe kayak merkezinin İstanbul’a 1 saatlik uzaklıkta olması onun cazip noktalarından birisini oluşturur. Ayrıca zirveye çıkış arabayla sadece 20 dk. sürmektedir. Kartepe, Kocaeli sınırları içerisinde Maşukiye belde merkezine 16 km uzaklıkta bulunmaktadır. Kartepe Turizm A.Ş.’ye 49 yıllığına tesis edilmiştir.

Nasıl Gidilir ?

Kayak merkezi, Maşukiye’ye 15 km uzaklıkta bulunmaktadır. Ayrıca İzmit’e uzaklığı da 25 km’dir. İstanbul’dan otobüs ile kartepeye hafta içi ve hafta sonları turlar düzenlenmektedir. Ayrıca İstanbul’dan Kartepeye her gün kesin kalkışlı servisler bulunmaktadır.

Haritası ve Konumu

Kayak merkezi için harita ve ulaşım alternatiflerine konum bilgisi kısmından ulaşabilirsiniz.

Sizlerde gezilerinizi ve tecrübelerinizi yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz