Kocaeli Bilim Merkezi

Kocaeli Bilim Merkezi, Türkiye’nin en büyük endüstriyel dönüşüm projesi olan Seka Kağıt Fabrikası’nın restore edilerek bilim ve teknoloji meraklıları için bir bilim merkezi haline getirilmesiyle hayata geçirilmiş bir projedir. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve TÜBİTAK ortaklığıyla gerçekleştirilen bu proje, ziyaretçileri bilimle buluşturarak bilim ve teknolojiyi anlaşılır ve ulaşılır kılmayı hedeflemektedir.

Bilim Merkezi, Kocaeli’nde mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yer. Kocaeli’deki diğer turistik yerler hakkında bilgi almak için Kocaeli’de Gezilecek Yerler yazımızı okuyabilirsiniz.

Kocaeli Bilim Merkezi Neler Var?

Kocaeli Bilim Merkezi Neler Var?

Yaklaşık 250 deney düzeneği ve özel tasarım galerilerin yanı sıra atölyeler, bilimsel gösteri ve söyleşilerin yapıldığı bilim sahnesi, sergi alanları, kütüphane, araştırma ofisleri ve bilim kafe gibi birçok farklı alanı içinde barındırmaktadır. Burada ziyaretçiler, dokunabilecekleri, deneyebilecekleri ve keşfedebilecekleri birçok farklı etkinlikle bilimin ve teknolojinin farklı yönlerini öğrenebilirler.

Video Görüntüleri

Kocaeli Bilim Merkezi Giriş Ücreti

Kocaeli Bilim Merkezi’ne giriş ücretsizdir. Ziyaretçiler burada keyifli ve eğitici vakit geçirebilirler.

Kocaeli Bilim Merkezi Deneyler

Ziyaret Saatleri

Bilim Merkezi, pazartesi hariç her gün 08:30-17:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. Burada yaklaşık 2-3 saat geçirerek bilimle ilgili birçok farklı konuyu keşfedebilirsiniz. Pazartesi günleri ziyarete kapalıdır.

GünAçılış SaatiKapanış Saati
PazartesiKapalıKapalı
Salı08:3017:30
Çarşamba08:3017:30
Perşembe08:3017:30
Cuma08:3017:30
Cumartesi08:3017:30
Pazar08:3017:30

Kocaeli Bilim Merkezi Nerede? Nasıl Gidilir?

Bilim merkezi, Seka Kağıt Fabrikası içinde yer almaktadır. Merkeze ulaşım için şehir merkezinden kalkan birçok toplu taşıma aracı bulunmaktadır. Ayrıca araçla gelmek isteyen ziyaretçiler için otopark imkanı da mevcuttur.

Haritası ve Konumu

İletişim Bilgileri

Adresi : Kozluk Mahallesi Mehmet Ali Kağıtçı Sokak No:77, İzmit/Kocaeli’dir.

İletişim kurmak isteyenler, 0262 325 75 59 numaralı telefondan veya 0262 317 26 37 numaralı fakstan ulaşabilirler. Burada çalışan eğitmen ve uzmanlar, ziyaretçilere bilim ve teknoloji hakkında detaylı bilgiler sunabilirler.

Ayrıca kurumun şu adresteki intagram hesabından detaylı görsellere ulaşabilirsiniz. Kurumun resmi web sitesi ise şurada.

Sizlerde burası hakkında deneyimlerinizi veya sorularınızı, yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz