Darıca Hayvanat Bahçesi
Seyahatdergisi Instagram

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı, Kocaeli ilinde yer almaktadır.Hayvanat bahçesi ile botanik park yaklaşık 80 dönümlük bir alan içerisinde yer almaktadır.Çok sayıda bitki ve hayvan türünü barındıran Darıca Hayvanat Bahçesi, İstanbul’a da oldukça yakındır ve bu sebeple İstanbul hayvanat bahçesi için gezi planlarında ilk akla gelen tesis diyebiliriz.

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı  1993 yılından bu yana halka açık bir şekilde hizmet vermekte olan hayvanat bahçesi aslında hem bir botanik park, hem de bir kuş cenneti. İş adamı Faruk Yalçın’ın büyük desteği ile bugünkü halini alan park ilk etapta kuş parkı bölümü ve bir kaç hayvan getirildi.Sonrasında parkın ilgi görmesi ile geliştirilmeye başlandı.Bugünkü halini almasında Faruk Yalçın’ın hem maddi hemde bilgi, tecrübeleri ile parka büyük destek olmuştur.İş adamı 01 Aralık 2008 yılında hayatını kaybetmiştir.

Parka gelen ziyaretçiler hem botanik park sayesinde daha önce görmediği pek çok bitkiyi görme şansını elde ederken bir taraftan da eşsiz ve pek çok farklı türde olan hayvanları görebiliyorlar.Faruk Yalçın Zoo içerisinde 286 hayvan türü ve yaklaşık 3600 üzerinde hayvan bulunuyor.Botanik park kısmında ise 600 çeşit bitki türü ve 8000‘i aşkın bitki yer alıyor.Parkın İstanbul’a yakın olmasıda ziyaretçiler açısından daha çok tercih edilmesine sebep oluyor.

Darıca Hayvanat Bahçesi Park Haritası
Park Haritası

Darıca Hayvanat Bahçesi Giriş Ücreti 2021

Bilet TürüOnline Bilet FiyatıKapı Bilet Fiyatı
Yetişkin79,90 TL89,90 TL
Çocuk (3-15 yaş)59,90 TL69,90 TL
Öğrenci59,90 TL69,90 TL
Engelli29,90 TL39,90 TL
Aile Paketi-1 (1 Yetişkin ve 2 Çocuk)169,90 TL179,90 TL
Aile Paketi-2 (1 Yetişkin ve 3 Çocuk)219,90 TL229,90 TL
Aile Paketi-3 (2 Yetişkin ve 2 Çocuk)249,90 TL259,90 TL
Aile Paketi-4 (2 Yetişkin ve 3 Çocuk)289,90 TL299,90 TL
0-3 YaşÜcretsizÜcretsiz

Darıca Hayvanat Bahçesi Ziyaret Saatleri

AÇILIŞ SAATİKAPANIŞ SAATİ
10:0019:00
* Park, Covid-19 Önlemleri alınarak hizmet vermeye başlamıştır.Bu dönemde park yukarıda yer alan saatlerde açık olacaktır.İçeri girişler 18:00 saatinde son bulmaktadır.

Hayvanlar Resim Galerisi

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı Video 

Darıca Hayvanat Bahçesi Nerede?

Kocaeli ilinin Darıca ilçesinde yer alan hayvanat bahçesi, İstanbul’a olan yakınlığı ile de oldukça fazla ziyaretçi alabilmekte ve bu sebeple İstanbul hayvanat bahçesi olarak da anılıyor.Şahsi aracınızla ulaşımın çok kolay olduğu hayvanat bahçesine İstanbul’dan toplu taşıma ile dahi ulaşmak mümkün.

Nasıl Gidilir?

Şahsi Aracınız ile
TEM’den gelecekseniz Şekerpınar gişe çıkışlarından çıkarak Bayramoğlu tabelalarını takip etmeniz gerekiyor. Girdiğiniz yolda en son bir sapak gelecek ve bir yön Bayramoğlu’nu gösterirken, diğer yön hayvanat bahçesini gösterecektir. Bu tabeladan sonra 100 metre kadar ilerde hayvanat bahçesinin girişini göreceksiniz.

E-5 üzerinden geliyorsanız da Çayırova’yı geçtikten sonra Darıca sapağından sağa dönmeniz gerekiyor. Yine aynı şekilde Bayramoğlu tabelalarını takip ederek hayvanat bahçesine varmanız mümkün.

Minibüsle İstanbul’dan
Üsküdar’dan kalkan Harem-Gebze minibüs hatları ile Çayıroğlu McDonalds’a kadar gelip burada ininiz. Buradan da Darıca’ya giden 501 nolu minibüslere binerek hayvanat bahçesine kadar rahatlıkla gelebilirsiniz.

Otobüsle
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin gelen talepler üzerine Taksim ve Kadıköy’den kalkan otobüslerle de buraya gelmeniz mümkün.

Sabah 10:30’da Taksim’den, saat 11’de de Kadıköy Kumluk’tan kalkan otobüsler, aynı şekilde saat 15:00 ve 16:30’da da İstanbul’a geri dönüyor. Taksim’den binecek olanlar için 3 bilet istenirken, Kadıköy’den binecek olanlarsa 2biletle hayvanat bahçesine ulaşabilirler.

İletişim Bilgileri

İletişim Telefon : (0262) 653 6666
Adres : Tuzla Cad No:15, 41700 Darıca / Kocaeli

Ulaşım Haritası ve Konumu

Hayvanat bahçesi için harita ve ulaşım alternatiflerine konum bilgisi kısmından ulaşabilirsiniz.

Bölgede Gezilecek Yerler

Hayvanat bahçesi dışında yakın bölgede yer alan Ballıkayalar Tabiat Parkı gezilebilir. Ayrıca yine yakınında yer alan ve içerisinde pek çok eğlence ünitesi bulunan ViaSea Tema Park da gezilecek yerler arasında bulunuyor.

İstanbul yakınınlarında yer alan diğer gezilecek yerler için de İstanbul’a yakın tatil yerleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Sizlerde Darıca Hayvanat Bahçesi gezilerinizi ve tecrübelerinizi yazımıza yorum yaparak bizlerle paylaşımda bulunabilirsiniz.

94 YORUMLAR

 1. 10 tl yapin insanlar cocuklari zaman icinde yegenlerini ddedler tornlarila birakin akrabalarıyla misafirini bile getirir ve bir sefer gidemeyen aktivite olsun diye bir çok kez gidillecegine eminim

 2. Yazık ya hayvanmı veriyorsunuz. Doymak bilmiyorsunuz yetiskin 32 cocuk 25 ne buya cocuk enazindan 10 olmalı. Oraya hayvan gormeye gerek yok disarda var zaten

 3. Fiyat çok yüksek 32 tl ne demek bir aile 100 tl fiyatla giriyor fiyatı düşüründe 15 tl falan olsun herkes gelsin herkesi getirsin valla fiyatı duyunca vaz geçtim gelmekten

 4. Giriş çok pahalı zengin kesime hitap edio bu tip yerlerden herkes faydalanabilmeli toplum olarak stres yukluyuz bari butur avantajlardan faydalanıp psikolajimizi rahatlatalim Bu yanlızca özel ihtiyaç deil toplumsal terapidir insanlar maliyet yüzünden kapı dışarı çıkamaz oldu çocuk yetişkin herkesin buna ihtiyacı var lütfen bu konuda duyarlı olun iyi çalışmalar…

 5. Fiyatlar çok yüksek. Bence aileler içinde kişi başı değil tek ve özel bir fiyat olmalı. Öğrenci için olan 25-TL bence yetişkin için bile yüksek bir tutar. Kişi başına vurulunca bir aile gitmek istediğinde yolu ve yemeği çıkarsak 200-TL. civarı sadece giriş ücreti için veriyor. Fiyatlar çooook yüksek.

 6. Kişi 32 mii ? Şaka gibi ya bursada gittim 7₺ kişi. Misafirlerim gelcek şehit dışından 5kişi 1bebek 2tane 6yas cocuk ben eşim benm oglum 300milyonla oraya gitmem lazm bide benziin parası wuh yani balık kuş kaplumbaga alırım kalıcı olur bari kusura bakmayın ama saccma fiyaat listesi yapılmış sabancının cocukları değiliz her bütçeye hitap etmeli gıtmek için zengin olmak lazım !!

 7. Yuh ya 4 kişilik aile 110 insanın gidesivarsada gitmek istemez Gülhane dey ken ne güzeldi herseyi bozuyor yada değiştiriyor lar çocuklar için en azından ücretsiz olsun ya

 8. parası olan gelir diyorlar.parası olmayada gelmesin diyorlar yazik çok yazik.32 tl benim birgünlük calişma param yazikkk insaff bee…..

  • Ucuz olsa sürümden daha çok kazanırsınız. Yaptığınız işin müşteri sayısına oranla bir maliyeti yok zaten. Günlük gideriniz belli Besleme gideri yeşil alan bakım ve çalışan maaşları. Değişmiyor. Daha fazla insan ziyaret edince daha çok maliyetiniz olmuyor. 32 değil 15 olsa 20 değil 60 kişi gelir

 9. Herkezin gidip gormesi gereken guzel bir yer ama fiyati gercekten biraz fazla makul degerlere indirilirse bu firsattan tum cocuklarimizin yararlana bilecegini dusunuyorum. Tum cocuklarimizin hayvan sevgisi icin bu bir baslangic noktasi bu yuzden makul fiyat sart. Saygilar.

 10. Böyle bir fiyat olmaz Ramazan Bayram’ı çocukları gezdirelim dedik iki aile fiyatlara bakınca vazgeçtik bu ne birde yol ve yemeği ekle bitek giriş ücretiyle bitmiyorki insafa gelin birazzzzz insafa. İzmir’deki doğal yaşam parkı ücreti bile 3 tl siz neyin kafasını yaşıyorsunuz acaba

 11. Fiyat çok fazla çocuklar ile gelecektim vazgeçtim 3 cocuk esim ben 140 tl birde yol masrafı resmen soygun oluyo vazgectim

 12. Biz İzmirde Sasalıda 2 liraya giriyoruz.Koyun dizeli 200 liraya gidrr gelirsiniz.Kopruden geçmeyin ama o da ayri bir …Orangutan mı satıyonuz kardeşim.

 13. Yorum yazan arkadaşlar sizlere sesleniyorum pahalı diyorsunuzya fiyata birde şöyle düşünün o hayvanları yurt dışından getiriyorlar bunların yemeleri içmeleri sağlık kontrolleri onlara bakan, eğiten eğitmenlerin giderleri kafes sistemleri botanik bahçesinin giderleri,vergileri daha neler neler var TV de izlediğimiz bu hayvanları bu insanlar ayağımıza bir hizmet olarak sunuyorlar ve bizler hala fiyatı çok görüyoruz

  • İsmail kardeşim Evet yazdıkların doğru hayvanların bakımı ihtiyaçlar şunu derken masrafları çok buna herkez katiliyordur. Fakat sende bir kişiden 32 tl alipta günlük 100 kişinin girmesimi iyi yoksa 10 veya 15 tl alıp günlük 1000 kişinin girmesimi daha çok kazanç sağlar? Insanların çok fazla sayıda girmesi hayvanat bahçesinin giderini arttirmaz ama gelirini yükseltir sonuç olarak fiyatı makul seviyede olsunki hem insanlar bol bol gelsin hem hayvanat bahçesi bol bol kazansın yorumları oku herkes çok doğru yazmış kimisi birden fazla gelmek istiyo kimisi konu komşu es dost akraba gelmek istiyo bence yorum çok haklılar park yönetimi bu yorumları dikkate almalı asgari ücretin 1400 tl olduğu ülkemizde günlük 46 TL’ye çalışan insanın 32 tl vermesi akşama aç kalması demek . Saygılarımla.

   • yani gelen olmayınca bu hayvalara yemek verilmiyormu bunumu demek istiyorsunuz gelenler 32 te vermezse aç kalacak denmesi

  • Türkiye’nin en büyük hayvanat bahçesi Gaziantep’te bak bakalım kaç para giriş. Onlar nerden getiriyor hayvanları..

  • Elbette o para az bile fakat böyle bir hizmeti ülkemize getiren kişilere halk değil devlet gerekli desteği vermeli … Attığımız adımdan vergi alacaklar neredeyse millet ne yapsın?

 14. Gerçekden pahali 4 tane yeğnimi getirmek isdiyorum
  Hemde istanbuldan gelcez oraya vazgecdim gitmicem bu ne ya sadece göz zevkine bu kadar para sanki saferiye çikcaz

 15. 32 lira nedir ya kazmı yoluyosunuz hayatta gtmem girmemde yazık günah 4 kişi 128 50 benzin 100 de yehiç işim olmaz fiyatların makul tutulması gerek tamam belki hayvanların bakımı eğitmeni masraflıdır ama daha uygun olursa daha çok gelen olur ama bizim ülkemizde talep çoğaldıkça fiyatlar daha çok artıyo geçen sene 20 tl idi

 16. Bu ne arkadaş geçen senelerde 1 kişi 20 liraydi ulan benzine bile bu kadar zam gelmiyor be biraz indirim lütfen sırada bekleyen 15 kişi var oraya gelmek isteyen

 17. Bizde Bayram’da çocuklarla beraber gidelim dedik iyiki giriş ücretlerine baktık çok pahalı gidiş geliş yakıtla yemek hariç 160 tl ögrenci 10 tl büyüklere 15 tl makul Fiat neyse biz vazgeçtik

 18. 32 lira gayet uygun 4 bira parası veya yarım kilo et fiyatı lan aq siz hangi ülkede yaşıyorsunuz bilmiyorum, pahalıysa gitmezsiniz. asgari ücretinize zam yaptırın gidersiniz. darbede tankın altına yattım deyin belki beleş alırlar, son olarak hüloğğ. Yeteri kadar ziyaretçi alamasaydı fiyat düşerdi fakat böyle bir durum yok yani sürümden kazanırlardı falan diye ağlamayın.

 19. Arkadas bu ne ya beskisilik bi aile 150 tl bide yol parası bide çocukların yemesi içmesi ee aksam eve nasıl döneceğiz zengin kesim diyorsunuz ama şunu bilin ki zenginler gelmez yine halka muhtacsiniz indirim yapının 10tl neyinize yetmiyor

 20. Ayıp kardeşim bu kadar paraya Ne gerek var biraz daha insani düşünürseniz herkes faydalanir bahçenin içindekiler gibi düşünmeyiniz indirim yapin biraz çoluk çocuk herkes faydalansin.

 21. Gerçekten Fiyat çok pahalı fiyat bence 15 tl den fazla olmamalı ki insanlar rahatça çocuklarıyla beraber gelebilsinler.

 22. Allah ın hayvanlarini gostermeye bukadar para verilirmi ya el-insaf gariban nasil girsin baksin hep zenginlermi girsin yazik asgari ucretli maasinin 2/10 unu birakir oraya

 23. Ücret çok uçuk insan gelmek istese de fiyatı duyunca vaz geçiyor bence biraz indirimi hakediyor bu kadarı çok bence 3 kişilil bir aile 100 liraya geliyor

 24. Fiyatlar gayet uygun bence 🙂 yani sonuçta her zaman gidilen bi yer değil gideceğin ömründe bir veya ikidir yani ona da pahalı diyorsan hiç gitme .

 25. Zengin gezsin yaşasın fakir nefes alsın yeter sistemi burada da devreye girmiş. Az insaf türkiyede yaşıyoruz gelir ne kadar ki fiyatlar böyle uçuk Allah gözünüzü doyursun

 26. Bende ailemle gelmek istedim ama araştırayım dedim iyi ki bakmışım ne buya gezmeye mi grlecez hayvanları satunmı alacaz

 27. Yaw hepiniz bırakın bu işleri! Fiyat çok pahalı diye yazıyorsunuz, asgari ücretten dem vurup, günlük kazancın 46 tl olduğundan bahsediyor ve 32 tl verirsem ben ne yiycem hesabındasınız… Eminim o asgari ücretten dem vuran arkadaşların hepsi maaşlarının minimum 2-3 katı fiyatta ki akıllı cep telefonlarını kredi kartına 12 taksit ya da 24 ay kontratlı olarak alırken hiç böyle düşünmüyorlardır. Hepinizi Apple, Sony, Samsung, LG vs gibi firmalara boykota davet ediyorum. Fiyatlarını 100 tl ye indirip sürümden kazansınlar… Bırakın bu işleri!

 28. Net bir şekilde ziyaretçi kabul etmiyoruz desinler bu nedir arkadaş el insaf günde kaç ziyaretçi gidiyor merak ettim ?

 29. Gaziantep hayvanat bahçesi girişi 12 tl darıca hayvanat bahçesi giriş 40 tl ailecek gel gir nasıl girilirse 40 tl nedir yazık bari 20 yapın da herkes girsin fiyatı yuzunden girmiyor kimse

 30. 4 yaşındaki çoçuğunu gezdirmek için giderim dedim. Fakat fiyatı duyunca vazgeçtim. Ben 40 tl vereceğim, çocuk 30 tl ve ulaşımda 30 tl.. boşuna 100 tl niye çıksın cebimden.. gezilerimizde vs hayvanat bahçesi dek gelince uygun fiyattan gezdiririm. Yakında hayvanat bahçesi olupta pahalı olması manidar. Dinazor beklentimiz var sanki de 40 tl ye fiyat çıkmış..

 31. Bunlar firsatci bende gidecekdem aylece 40 tl bir kisi yani 230 tl yapiyor gitmeyecem vazgectim serefsizlik bu kimse gitmesin yoksa hep fiyatlar artar

 32. hayvanat bahçesi mi hayvan mı satıyorsunuz anlamış değilim. biz 4 kişilik aileyiz 2 yetişkin 2 çocuk 150 tl yapıyor yol masrafı ve yeme içme hariç. ayıptır günahtır kazıktan başka bişey değil ne insafınız var nede vicdanınız.

 33. yetkililer biraz ilgilenin cevap verin ücret pahalı vazgeçtik gelmekten. çocuklarımıza hayvan sevgisi aşılamak için güzel bir ortam ama pahalı. devlet el atmalı böyle yerlere……..

 34. Çıkarken bir tane hayvan mi hediye ediyorlar bu nedir ya 32 tl bu fiyata zaten ancak Faruk yalçın ın kendisi gider .

 35. Ücret çok fazla bizi aşar. eğer ücret makul olsa bir çok kişi bir çok kez gelmek çocuklarını gezdirmek ister. sürümden kazanılırdı. Gelmeyi çok istemiştik ama bu fiyata gidilmez

 36. Fiyatı görünce ben de vazgeçtim. Sanki safari yaptiriyorsunuz. Indirim yapın hem siz kazanın hem de millet mutlu olsun. Alacağınız dua da cabası …

 37. gelip görmek istediğm ve cocuklar icin iyi etkinlik olduguna inandıgım güzel bi yer.. bana mesafesi 56 km velakin hersey bi yana giris ücretleri çok yüksek.. 5 kisi yiz 3 cocuk 2 ebeveyin 170 tl ee ordan ac kalmıcamıza göre 300 tl benzini saymıyorumm..

 38. Ist,dan cocukları dışarıçikarayim dedim, giris fiyati 4kisi 180lira yol masrafi yemesi icmesi, otur evinde o parayla faturalarini öde.

 39. Fiyatları kontrol ettikten sonra bizde vazgeçtik.Bu ne pahalılık.Ayıptır.Gitmek isteyen ve fiyatı bilmeyen arkadaşlara da ileteyim de sonra zor durumda kalmasınlar.

 40. 8 kişilik bir aileyiz ama fiyata bakınca vaz geçtim bu kardeşim 3 saatlik bir gezinti için yemek tir yoldur vs 700 buluyor en i,yisi alırım etimi giderim mangala daha iyi

 41. Ulan 7 kardeşiz anne baba toplam 9 kişiyiz. Giriş, yol ve yemek toplam 700 e mâl oluyorsa. Çıkarım İstanbul dan, 700 e Antep’e gider gelirim giriş ücret tam 7 TL. En azından antepi de görmüş olurum.Sizin amacınız ne?

 42. Yuh be arkadaş gaziantep hayvanat bahcesinde sivil 7 tl öğrenci 3.5 tl bunlar bu ülkede yaşamıyor mu 55 tl nedir 10 tl yap gelen insanlar bir daha gelsin bizim toplulumuzda demokratik tepki verme olmadığı sürece bunlar düzelmez kimse gitmesin bakalım kac tl yapacaklar

 43. gerçekten çok çok pahalı insanlar zaten madur stresliler gidip bi kafa dağıtmak istiyorlar o fiyatı duyduğunda daha çok strese girer insan

 44. Türkiyenin en büyük hayvanat bahçesi Gaziantep’te ve çok güzel çok büyük. Ayrıca botanik parkı var mevcut. Orası bile girişte 7 tl alıyorsa, kusura bakmayın da 55 tl nedir yaaaa.

 45. 55 tl çok yüksek bir fiyat gerçekten bu tür yerlerde toplumun tüm kesminin ödeyebileceği rakkamlar olmalı bir müze ziyareti gibi düşünülmeli misal 4 kişilik bir aile 220 tl verecek günümüzde herkesin verebileceği bir rakkam değilki sadece bununla kalmıyor yol vs ücretlerde dahil ederseniz insanlar bu tutarla piknik organize edip et mangal partisi yapar :))

 46. Komşum gitmiş çok övdü ama komşum öğretmen bir arkadaş ücretsizmiş eşide indirimden yararlanmış kızına ücret ödendi mi bilmiyorum 10 yaşında bir de 9 aylık bebeği var yemek yemişler köfte 18 TL kızı bişeyler istemiş oyun için o da 15 TL eşi çalışmayan bir öğretmen için fazla haaa bu arada eşim ve ben emekliyiz ben öğretmen emeklisiyim sanırım bana indirim yok öğrenicem ama saçma emekli olunca benim gelirim azaldı fazlalaşmadı ki ne yani emekli olmam devlete yıllarca hizmet ettiğim gerçeğini değiştirmez neyse gelin adayım da anne çok pahalı dedi sanırım vazgeçildi hevesim kaçtı FİYATTA İNDİRİM ŞART

 47. 55 TL AŞIRI PAHALI. herkes çok pahalı diye yorum yapmış ama yetkililerin umrunda bile deyil yapılan yorumları hiç okumuyorlar herhalde yada beğenmeyen gelmesin diyorlar. GELMİYORUZ ZATEN

 48. Bu duruma getiren insanlarımız insanlar arasındaki eşitsizlik gelir eşitsizliği biz burdan ne kadar ücretin fahiş rakamlarda olduğunu haykırsakta öbür taraftan bizınıns insanlar giriş yapıyor ekonomi kısmı sosyal yaşamın herşeyinden muaf çünki aldığı para geçimine yetmiyor allah yardımcımız olsun

 49. bu nasıl bir fiyat yahuu hayvan almayamı gidiyoruz yok ziyaretemi yokmu yetkili kimse şu fiyatları biraz düşürün 55tl fiyatmı olur yazık yazık

 50. Yazık günah insan saten günlük olarak 55 TL çalışıyor birde çocuğunu hayvan at bahçesine götürmek istese gerçekten pes valla vijdaniniz kuruşun hicmi sizlamiyor
  Düşün ki 4 kişilik aile iki çocuk iki yetişkin gezmeye gelmişler birde burada birşeyler te iç vay aile çalışanın haline en az 5 gun luk yevmiye gitti yazık bu insanlara sosyal hayat bile yok
  Yetkililerde zam üstüne zam yapıp dursunlar hepsine yazık

 51. Yarin gidecem 180tl sadece giris icin verecem. Yazik gunah sadece soz verdigimden gidecem. Yazik günah vicadaninizla basbasa bırakıyorum bu fiyatlari yapanı

 52. 4 kişi ziyaret edicektik araştırdık 2 yetişkin 2çocuk sadece giriş parası 180₺ vazgeçtik. Biraz insaf yeme içme yol parası 300 400₺ yı geçiyor sabit maaşla geçinen bir aile için çok büyük para .mantıklı bir fiyat belirleyin herkes gelsin.

 53. İnsanların sadece gezip çıkacakları, bilet parasına dahil olarak her hangi bir tüketime sebep olmayacakları ortamda 30 35 tl gibi fiyatların günümüz şartlarında ne kadar yüksek olduğu aşikar. Halbuki 10 TL gibi uygun bir rakam olsa insanlar daha fazla ziyaret eder, gelen misafirini götürür çok daha fazla sürüm olacağını düşünüyorum.

 54. 4 yaş 35 lira nedir insaf heryerde 0 6 yas ücretsiz siz 4 yaşındaki çocuğa 35 lira aliyosunuz yetişkin 55 de fazla ama ufacık cocuk dan para almak nedir

 55. Soygundan başka birşey değil hayvanat bahçesi yetkilileri siz ne kullanıyorsunuz ya sizin kafanız iyimi lan fiyatı duyan gelecegi varsada vazgeçiyor ha gerçi kimse gelmesin diye bu kadar yüksek tutulmuş fiyatlar heralde karnı tok gözü aç insanlar resmen 4 kişilik aile 220 tl şaka gibi ya yazık yazık

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.