Ormanya Hobbit Evleri

Aile ile konaklanabilecek sıra dışı mekanlardan birisi olan Ormanya Hobbit evleri, Kocaeli il sınırı içerisinde misafirlerine eşsiz bir deneyim sunuyor. Doğa ile iç içe bir gezi imkanı sunmakta olan ve içerisinde bulunan bu minik şirin evler çocuklu aileler için de son çokça ziyaret ediliyor. Yazımızda sizlere Ormanya ve içerisinde yer alan Hobbit Evleri hakkında bilgiler ile konaklama, nerede ve ulaşım bilgileri gibi detaylara yer verdik.

Kartepe bölgesine yapacağınız gezilerde Maşukiye ve Kartepe Kayak Merkezi yazılarımız ile yine bölgede konaklama için önemli olan Sapanca Bungalov Evler yazımıza mutlaka göz atın.

Ormanya Hakkında Bilgiler

Ormanya

Kartepe ilçe sınırında bulunan ve dünyanın 3, Avrupa’nın ise en büyük doğal yaşam alanı olarak kabul edilen Ormanya Doğal Yaşam Parkı ziyaretçilerine eşsiz bir ortam sunuyor. Doğa ile birbirinden farklı mimarileri bir arada bulunduran bu farklı, eşsiz yer, yaklaşık 4000 dönümlük alana sahip. Doğal yaşam parkı içerisinde farklı aktiviteler yapabileceğiniz destinasyonlar bulabilmeniz mümkündür. 

Turistik amaçlı ziyaretlerin yanı sıra aynı zamanda koruma altına alınmış olan bu doğal yaşam parkı içerisinde hayvanat bahçesi, vahşi yaşam alanı, doğa eğlence alanı, Botanik yolu, tatil destinasyonu ve Yaban Hayat rehabilitasyon merkezi olmak üzere farklı bölümler bulmak mümkündür.

Ormanya Hayvanat Bahçesi

Park içerisinde bulunan hayvanat bahçesi bölümü içerisinde 53 farklı türden yaklaşık 655 adet hayvan bulunmaktadır. Hayvanlar ile yakından tanışma ve onlarla iletişime geçme imkanı sunan bu ortamda tüm canlılar veteriner ekipler tarafından daima kontrollü bir şekilde beslenmektedir.

İçerisinde ceylanlar, karacalar ve alageyikler gibi birbirinden eşsiz canlıları barındıran hayvanat bahçesi bölümü ziyaretçilerinin ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

Ormanya Aktiviteler

Ormanya içerisinde ziyaretçilerini etkileyen bir diğer bölümü ise Botanik yolu olmaktadır. Bu yol üzerinde ülkemizin birbirinden farklı doğa harikası bitki çeşitlerine rastlayacaksınız.

İçerisinde orman okulu, macera parkı, karavan kamp alanı, çadır kamp alanı ve bisiklet parkurları gibi ziyaretçilerine birbirinden farklı aktivite imkanları sunan Ormanya macera Parkı’nda eğlenmeniz için her detay düşünülmüş.

Ormanya Hobbit Evleri Konaklama

Ormanya Hobbit Evleri Konaklama

Ormanya içerisinde yer alan Hobbit Evleri görsel amaçlı yapılmış ve içerisinde konaklama yapılmamaktadır. Dışarıdan görebileceğiniz bu evlerin içerisinede girilmiyor.

Hobbit tarzı evlerde konaklama yapmak istiyorsanız Sapanca bölgesinde yer alan Hobbit Evi‘ni terci edebilirsiniz. Bu evlere 0850 304 88 93 nolu numaradan ulaşabilirsiniz. Bir seyahat acentesi tarafından satışları yapılıyor. Gecelik oda fiyatı 700-800 TL arasında değişiyor.

Sapanca bölgesinde bungalov evlerde konaklama yapmayı düşünüyorsanız Sapanca Bungalov Evleri yazımıza mutlaka göz atın. Hobbit evleri ve benzer ahşlap evlerin yer aldığı en iyi tesislere bu listede yer verdik.

Ormanya Giriş Ücreti

Ormanya Hobbit Evleri girişi ücretsizdir.

Ziyaret Saatleri

Yaz Dönemi 09:00 ile 20:00 arasında ziyarete açık. Kış Dönemi 09:00 ile 17:00 arasında ziyaret edebilirsiniz. Bahar aylarında 18:00’a kadar açık. Pazartesi günleri ziyarete kapalıdır.

Ormanya Hobbit Evleri Nerede?

Orman Parkı Hobbit Evleri, Kocaeli ilinde Kartepe ilçesi sınırları içerisinde yer alan Uzuntarla Mahallesi‘nde bulunmaktadır.

Haritası ve Konumu

Ulaşım için harita ve ulaşım alternatiflerine konum bilgisi kısmından ulaşabilirsiniz.

Sizlerde buraya yaptığınız gezileri ve tecrübelerinizi yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz