İstanbul’a Yakın Tatil Yerleri

Hafta sonu tatilini dolu dolu geçirmek isteyen İstanbullular, şehir merkezine yakın noktaları tercih ediyor. İstanbullular bu konuda çok şanslı ve günübirlik veya hafta sonu İstanbul’a yakın tatil yerleri için keşfedecekleri çok sayıda adres olduğunu da belirtmek gerekiyor.

İstanbul’a yakın bir yerde doğa ile iç içe bir tatil yapmayı düşünenler için hazırladığımız İstanbul’a yakın bungalov evler yazımıza mutlaka göz atın.

İstanbul’a Yakın Tatil Yerleri Listesi

Bahsettiğiniz yerler bana çok uzak, daha kısa mesafe ve günübirlik bir seyahat planlıyorum diyorsanız eğer az sonra bahsedeceğimiz yerleri keşfetmeye hazır olun.

İstanbul’a yakın tatil yerlerini hep birlikte keşfedelim ve bu konuda sizleri de bilgilendirmiş olalım.

Mudanya

Mudanya İstanbul'a yakın tatil yerleri

Feribot seferleri sayesinde Mudanya’ya maksimum 2 saat gibi kısa bir sürede erişim sağlayabiliyorsunuz. Trafik çilesi çekmeden adım atabileceğiniz Mudanya, ahşap evleri ile birlikte eşsiz bir görüntü sunuyor. Mudanya sahili de mutlaka keşfetmeniz gereken noktalardan bir tanesidir ve özellikle yaz aylarında bu bölgenin çok daha dikkat çekici olduğunu söyleyebiliriz. Mudanya’da meşhur lezzetlerin tadına bakabilir ve özellikle köfte yiyebilirsiniz. Sahilde konumlanmış olan Mütareke Müzesi Evi de yine keşfetmeniz gereken adreslerden bir tanesidir.

Mudanya, İstanbul arası 165 km uzaklıktadır. Özel aracınız ile 2 – 2,5 saat içerisinde varabilirsiniz.

Kandıra

Kandıra İstanbul'a Yakın Tatil Yerleri

Kocaeli il sınırları içerisinde yer alan Kandıra’da yine kısa mesafede İstanbul’a yakın tatil yerleri arasında olan adreslerden bir tanesi olarak karşınıza çıkıyor. Kandıra ilçesi, özellikle kamp tutkunlarının en çok tercih ettiği noktalardan bir tanesidir ve işletmelerin yanı sıra ücretsiz kamp yapma fırsatına da sahip olacaksınız. İstanbul’a yakın denize girilecek yerler arasında bulunan Kandıra’nın plajlarıda tatilciler tarafından tercih ediliyor.

Mudanya, İstanbul arası 145 km uzaklıktadır. Özel aracınız ile 2 saat içerisinde varabilirsiniz.

Acarlar Longozu – Karasu

Acarlar Longozu İstanbul'a Yakın Gezilecek Yer

Sakarya, Karasu’da bulunan Acarlar Longozu, yakın mesafede ziyaret edip keşfedebileceğiniz güzelliklerden bir diğeridir. 7.5 km’lik bir alana yayılan bu doğal güzellik, özellikle sonbahar ve kış aylarında muhteşem bir renk cümbüşüne ev sahipliği yapıyor. Detaylar Acarlar Longozu yazımızda.

Karasu, İstanbul arası 190 km uzaklıktadır. Özel aracınız ile 2,5 saat içerisinde varabilirsiniz.

İğneada

İğneada İstanbul'a Yakın Tatil Yerleri

199 km’lik bir mesafe, sizleri Kırklareli İğneada’ya ulaştıracaktır. Tarihi ve doğal güzelliklere ev sahipliği yapan bölge, Avcılar Köyü’ndeki Şelale ile de ziyaretçilerine görsel bir şölen sunuyor. Detaylar İğneada yazımızda.

İğneada, İstanbul arası 235 km uzaklıktadır. Özel aracınız ile 3 – 3,5 saat içerisinde varabilirsiniz.

Cumalıkızık Köyü

Cumalıkızık Köyü İstanbul'a Yakın Tatil Yerleri

Hafta sonu İstanbul’a yakın gezilecek veya tatil yapılacak yerler arasında Cumalıkızık köyüde bulunuyor. Lezzetli yemeklerinin tadına bakabilir, tarihi ve dar sokaklarında bir gezintiye çıkabilirsiniz. Detaylar Cumalıkızık Köyü yazımızda.

Cumalıkızık Köyü, İstanbul arası 170 km uzaklıktadır. Özel aracınız ile 2 – 2,5 saat içerisinde varabilirsiniz.

Trilye

Trilye İstanbul'a Yakın Tatil Yerleri

Hafta sonu gezilecek yerler arsında Bursa’da yer alan Trilye, listemizde yer alıyor. Rum evleri ile tarihi sokakları ve samimi insanları ile sizlere şehrin stresinden uzak hoş bir hafta sonu sunuyor. Detaylar Trilye yazımızda.

Trilye, İstanbul arası 175 km uzaklıktadır. Özel aracınız ile 2 – 2,5 saat içerisinde varabilirsiniz.

Gölyazı Köyü

Gölyazı Köyü İstanbul'a Yakın Tatil Yerleri

Tarihi Roma dönemine kadar uzanan Gölyazı Köyü, sizlere içerisinde tarihi evler, antik bir kent ve güzel bir manzara sunuyor. Detaylar Gölyazı Köyü yazımızda.

Gölyazı Köyü, İstanbul arası 190 km uzaklıktadır. Özel aracınız ile 2,5 – 3 saat içerisinde varabilirsiniz.

Gökçetepe

Gökçetepe İstanbul'a Yakın Tatil Yerleri

Edirne il sınırları içerisinde yer alan Keşan ilçesine bağlı Gökçetepe, kamp tutkunlarına ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Yakın mesafede ziyaret edebileceğiniz bölgelerden bir tanesi ve yaz aylarında çok daha kalabalık bir görüntü sergiliyor.

Gökçetepe, İstanbul arası 255 km uzaklıktadır. Özel aracınız ile 3 – 3,5 saat içerisinde varabilirsiniz.

Yalova

Yalova İstanbul'a Yakın Tatil Yerleri

Feribot seferleri ile birlikte mesafenin daha yakın hale geldiğini belirtmek gerekiyor. Eğer kaplıca tatili gibi bir planınız varsa Yalova en doğru adreslerden biri olacaktır. Termal otel ve kaplıcaların sayısı bir hayli fazladır.

Yalova, İstanbul arası 95 km uzaklıktadır. Özel aracınız ile 2 saat içerisinde varabilirsiniz.

Misi Köyü

Misi Köyü İstanbul'a Yakın Tatil Yerleri

Bursa sınırları içerisinde yer alan Misi Köyü, Bursa’ya bağlı Nilüfer ilçesine bağlı bir köydür. Renkli ve ahşap evleri ile keşfedilmeyi bekleyen bu eşsiz köy, son dönemde turist akınına uğruyor. Dere kenarına uğradığınızda sizi çok sayıda işletme karşılayacaktır ve manzaraya karşı çayınızı yudumlama fırsatı elde edeceksiniz.

Yalova, İstanbul arası 160 km uzaklıktadır. Özel aracınız ile 2 – 2,5 saat içerisinde varabilirsiniz.

Abant Gölü Tabiat Parkı

Abant Bolu İstanbul'a Yakın Tatil Yerleri
Türkiye’de Doğa Tatili Abant Bolu

Abant, İstanbul’a yaklaşık 260 km uzaklıkta ve eşsiz doğal güzelliği ile hafta sonu İstanbul’a yakın tatil yerleri arasında öne çıkıyor. At binebilir ve doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Burada yer alan tesislerde konaklama yapabilirsiniz. Detaylar Abant Gölü yazımızda.

Abant, İstanbul arası 270 km uzaklıktadır. Özel aracınız ile 3 – 3,5 saat içerisinde varabilirsiniz.

Yedigöller

Yedi Göller Milli Parkı

Yedigöller Milli Parkı, zengin bitki örtüsü ve eşsiz doğal güzelliği ile İstanbul’a yakın tatil yerler arasında bulunuyor. Harika doğa manzarasının tadını dilerseniz hafta sonu bungalovlarda konaklayarak yaşayabilirsiniz. Detaylar Yedigöller Milli Parkı yazımızda.

Yedigöller, İstanbul arası 300 km uzaklıktadır. Özel aracınız ile 3 – 3,5 saat içerisinde varabilirsiniz.

Gönen

Gönen İlçesi

Kışın hafta sonu İstanbul’a yakın tatil yerleri arasında olan ve termal suları ile ünlü Balıkesir ilçesi olan Gönen. Kaplıcaları çok sayıda hastalığa iyi gelirken insan vücuduna da oldukça faydalı. Detaylar Gönen yazımızda.

Gönen, İstanbul arası 300 km uzaklıktadır. Özel aracınız ile 3 – 3,5 saat içerisinde varabilirsiniz.

Şarköy

Şarköy İstanbul'a Yakın Gezilecek Yer

Tekirdağ’a bağlı Şarköy de yine günübirlik ziyaretçilerin en uğrak noktalarından bir tanesidir. Doğal güzelliklere ev sahipliği yapan Şarköy, aynı zamanda kampçıların da en sık ziyaret ettiği bölgelerden bir tanesidir.

Şarköy, İstanbul arası 228 km uzaklıktadır. Özel aracınız ile 2,5 – 3 saat içerisinde varabilirsiniz.

Akçakoca

Akçakoca Düzce

Harika koyları ile yazın İstanbul’a yakın tatil yerleri arasında Akçakoca’da yer alıyor. Konaklama açısından yıldızlı otelleri veya pansiyon seçenekleri bulunan Akçakoca, Karadeniz severler için İstanbul’a yakın denize girebileceğiniz en güzel yerler arasında. Detaylar Akçakoca yazımızda.

Akçakoca, İstanbul arası 230 km uzaklıktadır. Özel aracınız ile 2,5 – 3 saat içerisinde varabilirsiniz.

Erikli Yaylası

Erikli Yaylası İstanbul'a Yakın Tatil Yerleri

Feribotları kullanarak kısa sürede ulaşabileceğiniz Erikli Yaylası, Yalova sınırları içerisinde yer alıyor. eşsiz bir doğal güzelliği misafirleri ile buluşturan Yayla, yaz aylarında çok daha ihtişamlı bir görüntü sergiliyor.

Erikli Yaylası, İstanbul arası 125 km uzaklıktadır. Özel aracınız ile 2 saat içerisinde varabilirsiniz.

Ballıkayalar Tabiat Parkı

Ballıkayalar Kocaeli

Gebze Tavşanlı Köyü sınırları içerisinde yer alan Ballı Kayalar, hafta sonunu piknik yaparak geçirmek isteyen ziyaretçilerin favori mekanlarından bir tanesidir. Bu noktada piknik yapmak mümkün ve dere kenarında güzel bir yer tutarak sizler de mangal keyfini kusursuz bir şekilde yaşayabilirsiniz. Bununla birlikte kaya tırmanışı için de gayet uygun bir bölge ve profesyonel sporcuların da bölgeyi sık sık ziyaret ettiklerini belirtmekte fayda var diye düşünüyoruz. Detaylar Ballıkayalar Tabiat Parkı yazımızda.

Ballıkayalar Tabiat Parkı, İstanbul arası 70 km uzaklıktadır. Özel aracınız ile 1,5 saat içerisinde varabilirsiniz.

Yuvacık Aytepe

Yuvacık Aytepe

Ballıkayalar tabiat parkının hemen yakınında yer alan Yuvacık, yine doğa severler için harika bir yer. Burada alabalık yiyebilir, ATV kiralayabilir veya doğa yürüşlerine çıkabilirsiniz. İstanbul’a yaklaşık 2 saat uzaklıkta. Detaylar Yuvacık Aytepe yazımızda.

Yuvacık, İstanbul arası 120 km uzaklıktadır. Özel aracınız ile 1,5 – 2 saat içerisinde varabilirsiniz.

Maşukiye

Maşukiye İstanbul'a Yakın Günübirlik Gezilecek Yer

İstanbul’a yakın tatil yerler arasında bulunan Maşukiye, günübirlik veya konaklamalı olarak tercih edilebilir. Harika doğası ile aygır deresinin şırıltısı eşliğinde lezzetli bir alabalık yiyebilirsiniz. Dilerseniz ATV kiralayabilir veya bir tura katılabilirsiniz. Detaylar Maşukiye yazımızda.

Maşukiye, İstanbul arası 130 km uzaklıktadır. Özel aracınız ile 1,5 – 2 saat içerisinde varabilirsiniz.

Sapanca Gölü

Sapanca Gölü İstanbul'a Yakın Günübirlik Gezilecek Yer

İstanbul’un stresinden biraz uzaklaşmak isteyenler için yakın bölgede yer alan Sapanca, harika bir alternatif. Sapanca gölü etrafında harika bir kahvaltı yapabilir ve ardından kahvenizi gölün manzarasına karşı yudumlayabilirsiniz. Detaylar Sapanca Gölü yazımızda.

Kartepe Kayak Merkezi

Kartepe Kayak Merkezi İstanbula Yakın Yerler

Kayak severler için kışın İstanbul’a yakın tatil yerler arasında bulunan Kartepe, kayak için en uygun yerlerden birisi olacaktır. Hem şehre yakınlığı hemde tesisleri açısından tercih edebileceğiniz bir kayak merkezi. Detaylar Kartepe Kayak Merkezi yazımızda.

Darıca Hayvanat Bahçesi

Darıca Hayvanat Bahçesi

İstanbul’un hemen yakınında yer alan hayvanat bahçesi, Kocaeli sınırında olup yakın bölge gezilecek yerler arasında bulunuyor. 286 hayvan türü ve 3600 üzerinde hayvanı barındıran tesis Ataşehir’e 35 dk uzaklıkta. Detaylar Darıca Hayvanat Bahçesi yazımızda.

Şehirden ayırlamadan gezilecek yerler için İstanbul’da gezilecek yerler listemize göz atabilirsiniz.

İstanbul’a yakın tatil yerleri listemizin sonuna geldik.Sizlerde gezilerinizi ve tecrübelerinizi yazımıza yorum yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz