Sonbaharda gezilecek yerler

Sonbahar ile doğaya gelen renk cümbüşü içerisinde huzur dolu bir tatil arayanlar veya şehre yakınlığı ile günübirlik düşünenler için Sonbaharda gezilecek yerler listesi hazırladık.Ülkemizde sonbaharda gidilecek yerler için oldukça fazla alternatif bulunuyor.Bu alternatifler içerisinden en güzel yerleri sizler için seçtik.Özellikle yeni okul sisteminde kasım ayında yapılan 9 günlük tatil ile Sonbahar’da gidilecek yerler ayrıca önem kazandı diyebiliriz.

Sonbaharda Gidilecek Yerler

Yazın kalabalığı ve gürültüsünden uzak bir tatile ne dersiniz? Sonbahar tatili yapabileceğiniz dilerseniz günü birlik veya kasım ayında yapılan okul tatilini geçirebileceğiniz harika seçeneklere göz atalım. Sonbaharda gezilecek yerler listemiz;

Abant

Sonbaharda muhteşem bir tatil yeri olan Abant Gölü, harika doğası ve manzarası ile tüm stresinizden arınabileceğiniz bir tatil yeri.Sıcak bir kahve eşliğinde gölün kenarında elinize bir kitap alarak vakit geçirebilir veya bir fayton gezisi yapabilirsiniz.Şehrin karmaşasından kurtulun ve Abant’ın harika doğasıyla güzel bir gün geçirin.

Bozcaada

Bozcaada Sonbaharda Gezilecek Yerler

Bozcaada, Eski adıyla Tenedos olan bu adada yaklaşık 2 bin kışı yaşıyor.Çanakkale’ye yaklaşık 12 km uzaklıkta bulunuyor.Ada üzüm bağları ve çam ormanlarıyla kaplı.

Adada koyları rahat gezebilmeniz için araç kiralayabilirsiniz yada minibüslerle de ulaşımı sağlayabilirsiniz.Gün batımını izlemek için Polente Feneri’ne uğramalı ve adanın koylarını gezmelisiniz.Ayazma plajı da görülmesi gereken yerler arasında.Burada ister butik otellerde ister pansiyonlarda kalabilirsiniz.Doğal köy hayatı yaşamak isteyenler içinse güzel çiftlik evleri mevcut, Ataol Çiftliği örnek olabilir.Koyları gezmeli (Habbele ve Ayazma plajları en iyi koyları) şirin ve güzel restoranlarında yemekleri tatmalı havada müsait olursa sakin koylarda denize girmeli ve güzel bir ada turu yapmalı.Sonbaharda gezilecek yerlerden biri Bozcaada.

Ağva

Ağva sonbaharda gezilecek yerler

Bir yanınızda akan Yeşilçay ve Göksü dereleri diğer yanınızda harika bir doğa ile yeşillikler içerisindeki Ağva.Doğa ile iç içe olan Ağva’da harika bir tatil yapabilirsiniz.Tamamen sessiz ve sakin bir ortam.İster hafta sonu şehrin gürültüsü ve stresinden kaçmak, ister Yeşilçay’ın yanında romantik bir tatil yapın.Ağva, İstanbul’a olan yakınlığı ile tercih edebileceğiniz yerler arasında.Sonbaharda buradaki birbirinden güzel otellerde kalabilirsiniz.Tekne turuna katılabilir, Gelin Kayasını gezebilir, bitki türlerine ilginiz varsa gezintiye çıkabilir veya bir bisiklet kiralayabilirsiniz.

Alaçatı

Alaçatı sonbaharda gezilecek yerler

İzmir, Çeşme’de bir belde olan Alaçatı, dünyanın rüzgar sörfü için en elverişli plajları arasında.Tarihi dokusu, taş binaları ve yolları ile yazın popüler yerlerden biri olan Alaçatı, sonbaharda ise sakin bir tatil bölgesi.Ege yemekleri, tarihi dokusu, güzel şirin sokakları ile sonbaharda güzel bir tatil yeri.

Kapadokya

Kapadokya Sonbahar

Sonbaharda Kapadokya gidebileceğiniz yerlerden.Peri bacaları gezilebilir, harika manzaranın tadını bir balon turu ile çıkarabilirsiniz.Asmalı Konak dizisinin çekildiği taş evleri görebilir Kızıl Çukur’da yürüyüş yapabilirsiniz.

Safranbolu

Safranbolu Sonbahar'da Gezilecek Yerler

Dünya Mirası listesinde yer alan adını bölgede yetişen bir bitki olan safrandan alan tarihi Safranbolu.Mimarisi, tarihi ve elbette meşhur kapı tokmakları.Seyahat noktaları arasında ilk sıralarda yer alan Safranbolu, sonbaharda gezilecek yerler listemizde de yerini alıyor.

Yedigöller

Yedigöller Sonbahar

Sonbaharda gezilecek yerler arasında doğa harikası Yedigöller’de bulunuyor.Karadeniz bölgesinde bulunan Yedigöller bir Milli Park.Sonbaharın gelmesiyle oluşan renk cümbüşünü burada yaşayabilirisiniz.

Acarlar Longozu

Acarlar Longozu Sonbahar

Sakarya ilinde yer alan ve ülkemizin en büyük longozlarından birisi olan Acarlar Longozu yine Sonbahar’da gidilebilecek yerler arasında.

Maşukiye

Maşukiye Sonbahar

Sonbaharda harika bir renge bürünen ve İstanbul’a yakın tatil yerleri arasında bulunan Maşukiye, dilerseniz hafta sonu bir kahvaltı kaçamağı veya huzur dolu bir kaç gün geçirebileceğiniz tatil yeri olarak seçebilirsiniz.

Belgrad Ormanı

Belgrad Ormanı Sonbahar

İstanbul’da sonbaharda gezilecek yerler arasında bulunan Belgrad ormanı, bu mevsimde hafta sonu güzel bir yürüyüş veya küçük bir piknik için harika bir seçenek.

Sonbaharda gezilecek yerler listemizin sonuna geliyoruz.Sizlerde önerilerinizi ve tecrübelerinizi yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

1 Yorum

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz