Maşukiye ve Sapanca Kahvaltı Yerleri

Kocaeli’de Sapanca Gölü’ne oldukça yakın mesafede yer alan Maşukiye, yerli ve yabancı turistlerin her daim ilgisini çeken, çok özel bir köy. Ülkemizin en ünlü köylerinden biri olan Maşukiye; yöresel lezzetleri, dereleri, bahçeleri ve şırıl şırıl akan şelaleleriyle meşhur. Ormanlık alanın içine kurulu olan ve toplamda iki şirin mahallesi bulunan köyün en güzel tarafı da harika kahvaltı mekanlarını bünyesinde barındırması. Bu sebeple Maşukiye kahvaltı ve Alabalık konusunda çok sayıda ziyaretçi ağırlıyor.

Maşukiye’ye ailenizle ve sevdiklerinizle beraber gelerek köy kahvaltısının tadı çıkarabilirsiniz. İstanbul’a yakınlığından ötürü  özellikle haftasonları insanlar deyim yerindeyse köye akın ediyor.  Maşukiye’deki kahvaltı kültürü öylesine geniş bir hal aldı ki bu yoğun talebi karşılamak adına her sene yepyeni kahvaltı mekanları açıldı. Aynı şekilde konaklama konusundaki taleplere cevap verebilmek adına da yepyeni otel ve pansiyonlar inşa edildi. Kocaeli’nin el değmemiş güzelliğinde kahvaltı yapmak istiyorsanız, öncelikle bu rehber yazımızı okumalısınız.

Maşukiye’de ne tarz kahvaltı mekanları bulunuyor, kahvaltı menüleri nasıl, en iyi mekanlar hangilerdir? Tüm bu soruların cevapları yazımızın devamında saklı.

Maşukiye Kahvaltı

Maşukiye’de doğanın içinde temiz havayı içinize çekerek krallar gibi kahvaltı edebilirsiniz. Açık havada kahvaltı etmekten hoşlanıyorsanız, emin olun ki kilometrelerce yol yapıp Maşukiye’ye gelmenize değecektir. Buraya geldiğinizde kahvaltı sonrası köy içinde uzun uzun vakit geçirebilir, temiz havanın tadını dilediğiniz kadar çıkarabilirsiniz. Zaten Maşukiye’de yapılacaklar sadece kahvaltı mekanlarıyla sınırlı değil. Köyü baştan başa dolaşmak ve uzun yürüyüş turları yapmak da size iyi gelecektir. Bütün bunları yapmak için önce iyi bir kahvaltı yapmanız gerekiyor. Son dönemde kahvaltı mekanları şehirlerde moda olmaya başladı. Fakat bu mekanlar genelde köy ortamında ya da açık havada yer almadıkları için daima bir yapaylık içeriyor. Oysa Maşukiye gibi doğal bir atmosferde kahvaltı etmek, deyim yerindeyse size müthiş bir enerji katacaktır. Kahvaltı mekanlarının çok büyük bir çoğunluğu Maşukiye’de yer alsa da Kartepe ya da Sapanca Gölü yakınlarında da alternatif kahvaltı mekanlarına ulaşmak mümkündür.

Maşukiye Kahvaltı Fiyatları

Maşukiye’de yer alan kahvaltı mekanları fiyat açısından oldukça uygun. Menü açısından ne kadar zengin olduklarını düşünürsek, fiyat standartlarının çok ideal olduğunu söyleyebiliriz. Onlarca çeşit ve sınırsız çay içme olanağı sunan pek çok mekanda fiyatlar kişi başına 30-60 TL arasında değişiyor. Kimi mekanlarda, örneğin sucuk, mantar ve benzeri lezzetler için ekstra ücret ödeyebilirsiniz.  Özellikle eritme peyniri, kavurma gibi lezzetler Maşukiye kahvaltı mekanları arasında öne çıkıyor. Maşukiye kahvaltı fiyatlarının uygun olması, bölgeye olan ilginin en önemli nedenlerinden biri durumunda.

Maşukiye Kahvaltı Yerleri

Maşukiye’de kahvaltı konusunda ciddi bir rekabetten söz edebiliriz. Mekan sayısının fazlalığı seçim yapmakta sizi zorlayabiliriz. Maşukiye’de kahvaltı yerleri arasında tercih yapmadan önce dilerseniz bu listemize göz atın. Listemizde Maşukiye, Kartepe ve Sapanca kahvaltı yerleri bulunuyor.

Beta Home Gölevi

Beta Home Gölevi Sapanca Kahvaltı

Burası normalde bir butik otel olarak hizmet veriyor ancak haftasonları bölgeye gelenlere yönelik olarak kahvaltı hizmeti söz konusu. Otelin müşterisi olmasanız bile en azından kahvaltı için tercihinizi haftasonlarında buradan yana kullanabilirsiniz. Burayı bu kadar özel kılan unsur, gölün tam kıyısında yer alması ve harika bir manzara sunması.

Natürköy

Natürköy Sapanca Kahvaltı Yerleri

Sapanca’da Arifiye çıkışına çok yakın bir konumda yer alan Natürköy’de geniş bir serpme kahvaltı menüsü sizi bekliyor. Serpme Kahvaltı fiyatı kişi başı ücret 60 TL. Mekan hakkında detaylar Natürköy yazımızda.

Akasya Restaurant

Akasya Restaurant Maşukiye Kahvaltı Yerleri

Dilerseniz suyun üzerinde kurulan masalarda kahvaltınızı yapabilir yada ağaçların arasında, akan suyun şırıltısı ve güzel manzarası eşliğinde güzel bir kahvaltı veya alabalık keyfi yapabilirsiniz. Serpme kahvaltı fiyatı kişi başı 40 TL.

Vadi Restoran

Vadi Restoran Maşukiye Kahvaltı

Maşukiye’nin en iddialı kahvaltı mekanlarından biri olan Vadi Restoran, şelale ve balık havuzuna son derece yakın bir konumda.Üstelik kişi başı ücret sadece 40 TL.

Saklı Vadi Kartepe

Saklı Vadi Kartepe Kahvaltı Yeri

Güzel manzarası eşliğinde açık büfe bir kahvaltı yapabilirsiniz. Sadece kahvaltı değil güzel manzarası eşliğinde kuyu kebabıda yiyebilirsiniz. Serpme kahvaltı ücreti kişi başı 50 TL. 0-5 Yaş ücretsiz ike 6-12 yaşta %50 indirimli ücretlendiriliyor. Kahvaltının içeriğine ise şu adresten ulaşabilirsiniz.

Maşukiye Köy Evi Kahvaltısı

Maşukiye Köy Evi Kahvaltısı

Adından da anlaşılacağı üzere burası köy kahvaltısı konusunda rakipsiz bir yer. Çeşit sayısına rağmen uygun fiyatlarıyla dikkat çeken Maşukiye Köy Evi Kahvaltısı’nda, manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Bölgede Gezilecek Yerler

Bölgede gezilecek yerlerle ilgili olarak Kartepe, Maşukiye, Sapanca Gölü ve Sapanca’da gezilecek yerler yazımızda göz atabilirsiniz. Ayrıca İstanbul’a yakın tatil yerleri yazımız da ilginizi çekebilir.

Sizlerde gezilerinizi, tecrübelerinizi ve mekan önerilerinizi yazımıza yorum yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.