İzmir’de Ne Yenir

İzmir’e ilk defa gidecek olanlar arasında gittiği yerin mutfağını da tanımadan dönmek istemeyenler olacaktır. Biz de İzmir’in hangi yemeği meşhur? İzmir’de nerelerde yemek yenir ve İzmir’de ne yenir, konusunda bir liste oluşturduk.

İzmir’de Nerede Yenir ?

İzmir’de ne yenir listemiz ile şehrin lezzet duraklarını birlikte keyfedelim

Kırçiçeği

İzmir Kırçiçeği

Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ndeki enfes pideci. İstanbul’dan da aşina olunan restoranın asıl merkezi burası. Gitmişken kesinlikle tadına bakılması gereken yemeği ise Manisa Kebabı.

Sevinç Pastanesi

İzmir Sevinç Pastanesi

İzmir için en bilindik buluşma mekanlarından birisi. Tabi İzmir’e gidip de buraya gidip bir şeyler yemeden dönmek olmaz. Pastanenin spesiyali ise kupları.

Kumrucu Şevki

İzmir Kumrucu Şevki

İzmir’e gidip kumru yemeden dönülmez. Bir kere gidip de kumruyu doya doya yemek isterseniz de Kumrucu Şevki en doğru adreslerden birisi.

Midyeli

İzmir Midyeli

Türkiye’nin kendine has özellikleri olan nadir restoranlarından birisi. Burada neredeyse her şey midyeli. Avrupa’nın midye ile olan bağlarını Anadolu mutfağı ile birleştirmeye çalışan ilginç bir restoran ve bunda da oldukça başarılılar.

Söğüşçü Hüseyin Usta

İzmir Söğüşçü Hüseyin Usta

İzmir’in meşhur kelle söğüşünü en temiz ve en usta ellerden yemek isterseniz Hüseyin Usta’yı ziyaret edebilirsiniz. Ancak yine de lezzetin Adana ve doğu illerindeki kadar iyi olmadığı açık. Ama yine de İzmir’in en iyilerinden birisi.

Yudumla Şerbeti

İzmir Yudumla Şerbeti

Kemeraltı Çarşısı’nda geziyorsanız ve sıcaktan bunalmışsanız “Yudumla Şerbeti nerede?” diye sormanız yeterli. Buz gibi karadut şerbeti hem hararetinizi alacak, hem de tattığınız nadir tatlardan biri olarak hafızanıza kazınacaktır.

Löplöp Kokoreç

İzmir Löplöp Kokoreç

İzmir’de kumru kadar kokoreç de önemli ve bunun için de vereceğimiz adres yine Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ndeki Löplöp. Burada kokoreç yemeden daha önce tattığınız kokoreçler ile ne kadar farklı olabileceğini anlamanız çok güç.

Topçu Çöp Şiş

İzmir Topçu Çöp Şiş

Gece gezmelerinin son durağı olarak bilinen Topçu Çöp Şiş, çöp şişleri ile 60 yıldan bu yana hizmet veriyor. Restoranda menü çok geniş ve özellikle et seçenekleri oldukça lezzetli. Ama tabi buraya ilk defa gidecekseniz ilk istemeniz gereken şey çöp şiş.

Köfteci Mehmet

Köfteci Mehmet

Son adresimiz ise meşhur İzmir Köftesi ile nam salan Köfteci Mehmet. Kemeraltı Çarşısı’nda bulunan lokantası ekonomik fiyatları ile de ilgi çektiği için yer bulmanız oldukça zor olabilir.

İzmir seyahatiniz için İzmir’de Gezilecek Yerler yazımıza göz atabilirsiniz.

Sizlerde İzmir’de nerede ne yemeli konusunda tecrübelerinizi ve bilgilerinizi yazımıza yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz