PAYLAŞ
Aqua Vega Akvaryum

Yaklaşık 98 metre uzunlukta bir alanı kapsayan Aqua Vega Akvaryum günümüzde 12.000 farklı deniz canlısına ev sahipliği yapmaktadır. Kendinizi bir anda su altı dünyasının büyülü canlıları arasında bulabileceğiniz bu akvaryum Avrupa’nın ikinci, Türkiye’nin ise en büyük tünel akvaryumu olarak bilinmektedir. Yapımı yaklaşık olarak bir yıl süren bu akvaryum toplamda 24 farklı bölümden oluşmaktadır.

Akvaryum 23 Nisan 2012 tarihinde ziyaretçilerin ilk defa kapılarını açmıştır. Akvaryumun içerisinde tatlı ve tuzlu suda yaşayan deniz canlılarının yanı sıra 30 farklı tür de sürüngen yer almaktadır. Akvaryumun içerisindeki çeşitli hayvanların yanı sıra Çankırı bölgesindeki bir tuz mağarasından esinlenerek yapılmış bir yapay tuz mağarası da yer almakta ve ziyaret edilebilmektedir. Akvaryum yaklaşık olarak 5.000 metre karelik bir alana kurulmuş olup aynı zamana da bir outlet alışveriş merkezinin içerisinde yer almaktadır.

Göz At : Mogan Parkı

Akvaryumun içerisinde yer alan su miktarı yaklaşık olarak 5.5 milyon litre olarak belirlenmiştir. Akvaryum toplamda iki kattan oluşmaktadır ve içerisinde dalış okulu, tuz mağarası, sürüngen ve balık çeşitleri, hediyelik eşya bölümü, deniz kabukları müzesi, restoran, pet shop, cafe, dokunma havuzu gibi alanlar yer almaktadır. Akvaryumda yer alan balıkların büyük çoğunluğu oraya akvaryum işletmecisi vasıtası ile Edremit’ten özel olarak getirilmiştir.

Aynı zamanda akvaryumun içerisinde yer alan en büyük tanklardan birinde özel dalış eğitimleri de verilmektedir. Akvaryumun içerisinde yer alan dalış okuluna giden on dört yaşını geçmiş ve herhangi bir salık sorunu olmayan her birey dalış kurslarına katılarak akvaryumun içerisindeki en büyük tankta dalışın keyfine varabilir ve tüm o balıkların içinde yüzebilir. Ayrıca Koi balıklarının yer aldığı bölüme giderek orada bu balıkları besleme imkanı da ziyaretçilere sunulmaktadır.

Akvaryum, ziyaretçilerine özel günlerde içerisinde bulunan cafe bölümünü hazırlamanın yanı sıra özel ve romantik evlilik teklifleri içinde bireylere kapısını açmaktadır.

Göz At : Ankara Harikalar Diyarı

Aqua Vega Akvaryum Nerede ve Nasıl Gidilir? 

Aqua Vega Akvaryum, Ankara ilinin Mamak ilçesinde bulunan Nata Vega Outlet adlı alışveriş merkezinin içerisinde yer almaktadır. Bölgeye aranız ile ulaşarak alışveriş merkezine ait olan otoparkı kullanabilirsiniz. Akvaryuma toplu taşıma ile ulaşmak isteyen ziyaretçiler ise EGO 351, EGO 340, EGO 334, EGO 337 ve EGO 347 numaralı toplu taşıma araçlarını kullanabilirler. Bölgeden geçen birçok toplu taşıma aracı vardır. Evinize en yakın olan toplu taşıma aracı eşliğinde akvaryuma kolaylık ile ulaşmanız mümkündür.

Aqua Vega Akvaryum Resimleri

Aqua Vega Akvaryum Giriş Ücreti

Aqua Vega Akvaryum giriş ücreti çocuklar için 12 ve yetişkinler için 18 TL olarak belirlenmiştir. İndirim kuponu veren firmalar  ile çeşitli tarihlerde akvaryum için indirim kuponu vermektedirler. Bu gibi firmalardan alacağınız indirim kuponları akvaryuma yaklaşık olarak %50 oranında daha uygun bir fiyat ödemenizi sağlayabilmektedir.

Göz At : Ankara’da gezilecek yerler

Aqua Vega Akvaryum Ziyaret Saatleri

Akvaryumu ziyaret etmek isteyenler için kapılar hafta içi saat 10:00 ile 20:00 arasında açık tutuluyor. Hafta sonu ise akvaryum 11:00′ da açılıyor ve 21:00’da kapılarını ziyaretçilerine kapatıyor.

Aqua Vega Akvaryum Harita

Sizlerde Aqua Vega Akvaryum gezilerinizi yazımızın altına yorum yaparak bizlerle ve ziyaretçilerimiz ile paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here