PAYLAŞ
Düden Şelalesi

Antalya’nın enfes güzelliklerinden birisi Düden Şelaleleri. “Şelaleleri” dedik zira kaynağını Kepez Hidroelektrik Santralinden alan Düden Çayı, iki kola ayrılır ve bu iki koldaki şelaleler de Akdeniz’e dökülür. Aşağı Düden ve Yukarı Düden Şelalesi olarak bilinen şelalelerden Yukarı Düden Şelalesi şu an için ayrıca piknik yeri ve mesire alanı olarak da kullanılmaktadır.

Şelalenin ve eşsiz denebilecek güzellikteki doğanın içerisinde iken kendinizi Antalya’nın o bunaltıcı havasından çok uzakta, sanki bir gizli cennetteymiş gibi hissedebilirsiniz. Mesire alanında restoranlar, hediyelik eşya satan dükkanlar, kafeteryalar ve tuvaletler de bulunduğu için bir gününüzü burada huzur içerisinde geçirebilirsiniz.

Düden Şelalesi’ne Nerede ve Nasıl Gidilir ?

Varsak’a 1 kilometre mesafedeki şelale, Antalya Merkez’e de yalnızca 10 kilometrelik bir uzaklıktadır. Şahsi aracı ile gidecek olanlar Varsak Yolu’ndan gelerek şelaleye ulaşabilirler.

Otobüsle gitmek için;
Otobüsle Düden Şelalesi’ne gitmek isteyenler VC30, CV17, CV17A, VC30, VL62, VF66, VC69, 524 ve 524A nolu belediye otobüslerini kullanabilirler.

Minibüsle gitmek için;
Antalya Merkez’den Varsak minibüslerine binerek de şelaleye gelmeniz mümkündür.

Antalya’da bir diğer ünlü şelale olan Manavgat Şelalesi yazısına göz atın.

Düden Şelalesi Resimleri

Düden Şelalesi Ziyaret Saatleri ve Günleri

Saat 08:00’da ziyaretçiler için kapılarını aralayan mesire alanı için yaz saati uygulamasında kapanış 19:30. Kışın ise bu bir ya da bir buçuk saat kadar öne çekiliyor.

Düden Şelalesi Giriş Ücreti

Şelale Kepez Mesire Alanı’nın içerisinde yer alıyor ve alana giriş için sembolik olarak kişi başı 3 TL gibi bir ücret talep ediliyor ancak ziyaretler için Müze Kart maalesef geçerli değil.

Antayla gezileriniz için hazırlanan Antalya’da gezilecek yerler yazımıza göz atın.

Düden Şelalesi Haritası

Antalya gezilerinizde bir başka gezi durağı önerisi Antalya Hayvanat Bahçesi

Sizlerde gezilerinizi ve tecrübelerinizi yazımıza yorum yaparak bizlerle paylaşımda bulunabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Saat 9:00’da ziyaretçiler için kapılarını aralayan mesire alanı için yaz saati uygulamasında kapanış 19:30. Kışın ise bu bir ya da bir buçuk saat kadar öne çekiliyor.

    düzeltme yapayım sabah açılış (open) 08:00 kapalıs (close) 20:00 dir.

    kişin ise açılış 08:00 kapanış 17:30 18:00 19:00 arası değişmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here