Bolu'da ne yenir

Bolulu Aşçılar denince bir durup düşünmek lazım. Ülke mutfağının en özel yemeklerini yeniden yorumlayabilecek, onlara yeniden hayat verebilecek ya da kendine has lezzetler yaratabilecek aşçıların memleketi Bolu.

Bolu’da Nerede Yemek Yenir

Bolu’da uzun süre kalacak olanlar her yemek için farklı bir aşçının kapısını çalacaktır ama biz daha çok kısa süreli ziyaretler için birkaç adres tavsiyesi verelim istedik.

Kardeşim Mantı

Bolu Kardeşim Mantı

Bolu Mantısı için tartışmasız ilk durak. Buraya kadar gelemeyecek olanlar, işletmenin İstanbul Emirgan’daki şubesine de gönül rahatlığıyla gidebilirler ancak burada sadece lezzet değil, bir de inanılmaz bir manzara karşılar sizi.

Adres: Aktaş Mah., Gölcük Bulv./nazlı Sok. No:50 D:2, İhsaniye/gölyüzü/Bolu
Telefon: (0374) 218 1768

Kubbealtı

Bolu Kubbealtı

Hemen hemen her köşe başında karşılaşılan gözlemecilerden sonra maalesef en güzel lezzetlerimizden birisi olan gözlemenin pek bir kıymeti kalmadı. Tabi bir kere Kubbealtı’na gidip de buradaki gözlemelerin tadına bakarsanız sizin için durum hepten değişecektir.

Adres: Büyükcami Mh., İzzet Baysal Cd No:108, 14100 Bolu
Telefon: (0374) 217 4860

Et Evi

Bolu Et Evi

Kasap reyonundan kendi seçmiş olduğunuz taze etleri pişirip servis eden enfes bir lezzet durağı. Lezzetlerinin yanında sunumları ve ilgileri ile de kalbinizi çalacaklardır.

Adres: Hürriyet Caddesi 16/a Karayolları Yanı, 14100 Sümer Mahallesi / Bolu
Telefon: (0374) 220 7070

Yurdaer Mutfak Sanatı Merkezi

Bolu Yurdaer Mutfak Sanatı Merkezi

Yurdaer Kalaycı tarafından ülkemize kazandırılan çok çok önemli bir hediye. Hem Bolu Mutfağı’ndan, hem de ülke mutfağından oldukça fazla yemeği tadabilirsiniz. Hatta ve hatta işletmeyi bünyesine almış olan Emniyet Hotel’de bir oda kiralarsanız sizin için gelmiş geçmiş en özel lezzet turlarından birisi Bolu olabilir.

Adres: Paşaköy Mah. D-100 Karayolu Cad. No:80 – BOLU
Telefon: 444 9 836

Berceste Bolu Dağı Tesisleri

Berceste Bolu Dağı Tesisleri

Uzun yolculuklar sonunda kahvaltı için bir durak arıyorsanız hemen direksiyonu buraya kırabilirsiniz. Açık büfe kahvaltının en güzel olduğu yerlerden birisidir ancak bazen kalabalıktan çok fazla nasibini almış olabilir.

Adres: Kaynaşlı, 81900 Düzce
Telefon: (0380) 546 6600

Göynük Lalezar Restaurant

Bolu Göynük Lalezar Restaurant

Tarihi dokusuyla ve harika yemekleri ile seyahat severlerin uğrak noktası olan Göynük Lalezar Restaurant Bolu ilinin Göynük ilçesinde bulunuyor.Yolu buraya düşenler kahvaltı ve yemek molası için bu mekana uğrayabilirler.

Adres : Yenice Mahallesi Selim Çapar Caddesi No: 9/A (Ziraat Bankası Karşısı) Göynük / Bolu
Telefon : (0374) 451 22 36

Aramzar Cafe Restaurant

Hızlı bir atıştırmalık ya da tatlı isteyenler için de bir adres verelim istedik. Kızarmış dondurmaları ve kaşarlı köfteleri ile Aramzar, Bolu’da sık uğradığınız yerlerden birisi olabilir.

Adres: Karaçayır Mh., 14200 Bolu

Bolu gezilerinizde görülmesi gereken yerler listesi olan Bolu gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.

Bolu’da ne yenir ve nerede yenir yazımızın sonuna geliyoruz.Sizlerde Bolu yolu üzerinde veya Bolu merkezinde nerede, ne yenir konusunda tecrübelerinizi yazımıza yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.