İncekum Plajı Muğla

İncekum plajı, Ege’nin harika plajlarından biridir ve plaja vardığınızda masmavi, temiz ve duru bir deniz ile karşılaşacaksınız. Deniz karadan yaklaşık olarak 5 metre sonra kademe kademe derinleşmeye başlamaktadır. Son derece sakin ve temiz bir bölge olduğu için genellik ile aileler tarafından tercih edilmektedir. Denizin maviliği sizleri gerçekten büyüleyecek.

Muğla ve Marmaris gezilerinizde görülecek yerler için Marmaris gezilecek yerler listemize ve Muğla’da gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.

İncekum Plajı Hakkında Bilgiler

Günümüzde bu kadar temiz deniz bulmanın zorlaşmasına rağmen burası adeta bir cennet gibi tertemiz çıkacak karşınıza. Sahile yakın çeşitli otel ve barlar bulunmaktadır. Aynı zamanda restoranlarda da yemeklerinizin keyfini çıkartabilirsiniz. Bölge son derece turistiktir bu sebep ile konaklama gibi konularda asla sorun yaşamazsınız.

Plaja çok yakın konumlarda kamp alanları bulunmaktadır. Karavanlar ve çadırlar ile bu alanlarda kamp kurabilirsiniz. Önünüzün deniz arkanızın ise orman olduğu bu alanda piknik yapmanın tadı ise bir başka olacaktır. Tatil içi seçebileceğiniz bu harika konumda gerçekten hem dinginlik hem eğlence, hem deniz hemde ormanı birlikte yaşayacaksınız. Aynı zamanda plajın etrafındaki muz, greyfurt ve mandalina bahçelerini de gezebilir ve bu meyvelerin tatlarını çıkartabilirsiniz.

Video Görüntüleri

İncekum Plajı Denizi ve Kumu Nasıl?

Plajın denizi son derece duru, temiz ve berraktır. Kademe kademe derinleşen deniz yüzmeyi yeni öğrenen bireyler için son derece idealdir. On metre ilerledikten sonra bile su halen sadece dizinize kadar gelecektir. Bu sebep ile çocuklar için de bu plajın denizi son derece güvenlidir. Deniz gerçekten çok temiz ve mavidir. Plajın kumu ise aynı adı gibi ince kumdur.

İncekum Plajı Denizi ve Kumu
Görsel Kaynak : Cumhur I. / Foursquare.com

Kumlar son derece ince ve yumuşaktır. Herhangi bir çakıllaşma söz konusu değildir. Plajın hemen arkası ormandır. Bu sebep ile kumlar belli bir mesafeden sonra yerlerini toprağa bırakmaktadırlar. Hem güneşlenmek, hem çocukların kumda oynamaları hemde yüzmek için gerçekten çok güzel bir yerdir. Özellikle sakin oluşu ve tıklım tıklım dolmayışı ile ilgi çeker ve daha da değer kazanır.

İncekum Plajı Giriş Ücreti

Plaja giriş ücreti 60 TL‘dir. Şezlong için ayrıca 40 TL ödemeniz gerekiyor. Otoparka aracınızı çektikten sonra traktör römorkları ile plaja ulaşım sağlanıyor.

İncekum Plajı
Görsel Kaynak : Veysel Aydın / Foursquare.com
Marmaris İncekum Plajı Loca
Görsel Kaynak : Mahmut / Foursquare.com

İncekum Plajı Nerede

Plaj, Muğla ilinin Marmaris ilçesine bağlı olan Çamlı köyündedir. Bölgeye ulaşımı hem kendi aracınız ile hem de toplu taşıma ile sağlamanız mümkündür.

Nasıl Gidilir

Marmaris’in otogarından ve merkezinden bölgeye gelen dolmuşlar bulunmaktadır. Çamlı köyünden Marmaris’e giden ilk dolmuş sabah saat 07:30’dadır. Marmaris’den köye gelen son dolmuş ise akşam saat  22:30’dadır. Dolmuş seferleri her saat başı olacak şekilde ayarlanmıştır.

Bölgeye kendi aracınız ile gelmek istiyor iseniz Muğla yönünde Marmaris’den çıktıktan 13 kilometre sonra Çamlı köyü sapağından içeriye girmeniz gerekmektedir. Köy yolunu takip ederek 8 kilometre kadar ilerledikten sonra plaja ulaşmış olursunuz.

Haritası ve Konumu

Plaj için harita ve ulaşım alternatiflerine konum bilgisi kısmından ulaşabilirsiniz.

Sizlerde İncekum Plajı gezilerinizi yazımızın altına yorum yaparak bizlerle ve ziyaretçilerimiz ile paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz