Minopolis

Minopolis kapandı. İstanbul’da yer alan Minopolis artık hizmet vermiyor. Firmanın ilerki zamanlarda yeniden hizmet vermeye başlaması durumunda yazımız üzerinden sizleri tekrar bilgilendireceğiz.

Yazımız hizmet verdiğim dönemdeki bilgileri içermektedir. Arşiv olarak yazımız yayında kalmaya devam edecektir.

Marmara Forum’da hayat bulan Minopolis, içerisinde yetişkinlerin olmadığı bir çocuk şehri. Şehrin içerisinde itfaiyesinden bankasına kadar tam 32 istasyonda yüzden fazla görev bulunan şehrin tüm idaresi kısaca çocukların elinde.

4-14 yaş aralığındaki çocukların gün boyu yoğun şekilde eğlenip oldukça verimli saatler geçirebilmesinin yanında, aileler de aktiviteler esnasında çocuklarını ortamın dışında, pencereden izleme ve gözlem yapma şansı bulabilirler. Ancak 4 yaşından küçük çocukların ebeveynleri ile birlikte şehre girmeleri gerekiyor; istasyonlarda yer alan meslek grupların rol alabilmek içinse 3 yaşından büyük olmak gerekiyor. 3 yaşından küçük çocuklarsa Küçük Yaş Çocuk Kulübü’ne katılabilirler.

Minopolis’de Hangi Meslekler Var

32 farklı istasyon’da diş hekimi, kuaför, bankacı, itfaiyeci, polis, bilim adamı, aşçı, çiftçi, kepçe operatörü, kargocu gibi bir çok meslek grubu ve 100 farklı görev var. Bunların yanında trafikte ve depremde yapılması gerekenler gibi farklı eğitimler de mevcut.

Minopolis Resimleri

Minopolis Video Görüntüleri

Minopolis Bilet Fiyatları

*BİLGİLENDİRME: Minopolis Kapanmıştır ve şuan için hizmet vermemektedir !

Minopolis alternetifi olarak bir diğer çocuk şehri olan KidzMondo İstanbul yazımızı inceleyebilirsiniz.

Minopolis Hafta İçi Bilet Fiyatları

Hafta içinde 0-2 yaş ücretsiz, 2-4 yaş arası ve yetişkinler 30 TL, 4-14 yaş arası ise 50 TL ücretle bu serüvene katılabilir.

Minopolis Hafta Sonu Bilet Fiyatları

Hafta sonunda ise 0-2 yaş ücretsiz, 2-4 yaş arası 30 TL, yetişkinler 30 TL, 4-14 yaş arası ise 55 TL bilet ücreti bulunmakta.

Minopolis Açılış ve Kapanış Saatleri

*BİLGİLENDİRME: Minopolis Kapanmıştır ve şuan için hizmet vermemektedir!

Minopolis alternatifi olarak gezebileceğiniz bir başka öneri için KidZania yazımızı inceleyebilirsiniz.

Hafta içi 10:00-17:00 saatleri arasında ziyaretçilerini ağırlayan Minopolis, Cuma günü ve hafta sonları saat 20:00’ye kadar hizmet veriyor.

Hafta sonları ise normalden farklı olarak seans uygulaması mevcut ve seans aralıkları şu şekilde;

1. Seans: 10:00-14:30
2. Seans: 15:30-20:00

Minopolis Nerede

Marmara Forum Alışveriş Merkezi -1 Bahçe Katı’nda, Media Markt’ın hemen yanında hizmet vermekte olan Minopolis, İstanbul’un her yerinden oldukça kolay ulaşılabilecek bir konumda.

Minopolis’e Nasıl Gidilir

Özel aracı ile Anadolu’dan ya da Mecidiyeköy tarafından gelecek olanlar, E5 (metrobüs yolu) üzerinden geldikten sonra, Merter’de yan yola girip Veliefendi-Osmaniye-Zeytinburnu-Sahilyolu yönünden gelirlerse Marmara Forum tabelaları ile karşılaşacaklardır.

Atatürk Havalimanı / Edirne yönünden gelecek olanlarsa yine E5 (metrobüs yolu) üzerinden gelirken, Bakırköy Bahçelievler köprüsünden sonra yan yoldan Osmaniye-Veliefendi-Sahilyolu yönüne saptıklarında tabelalar karşılarına çıkacaktır.

Metrobüs ile gelecek olanlarsa Zeytinburnu durağında inip tabelaları takip ederek 10 dakikalık bir yürüyüş sonunda Marmara Forum’a ulaşabilirler.

Metro ile gelecek olanlar da Bakırköy Metro Durağı’ndan sonra İsmail Araz Bulvarı üzerinden tabelaları takip ederek kısa bir yürüyüşle Marmara Forum’a ulaşabilirler.

Minopolis Ulaşım Haritası

Minopolis İletişim Bilgileri

Adres : Osmaniye Mahallesi Çobançeşme Koşuyolu Bulvarı No:3  Marmara Forum Alışveriş Merkezi -1 Bahçe Katı Bakırköy, İstanbul
Telefon : (0850) 850 25 25

Sizlerde gezilerinizi ve tecrübelerinizi yazımıza yorum yaparak bizlerle paylaşımda bulunabilirsiniz.

6 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz