Antalya Kamp Alanları

Tatil seyahatlerinin en önemli kısmını keyifli ve konforlu bir konaklama oluşturur. Konaklama için oteller, tatil köyleri, misafirhaneler, butik oteller, yayla evleri, pansiyonlar veya kamp alanları tercih edilebilir. Özellikle daha özgür bir ruh ile ve aynı zamanda daha ekonomik bir konaklama için Antalya kamp alanları gibi kamp yerleri daha sık seçilmektedir.

Antalya’da konaklama düşünüyorsanız Antalya Bungalov Evleri yazımız ile Antalya’nın En İyi Otelleri listemize mutlaka göz atmalısınız.

Antalya’nın görülmesi gereken en güzel yerleri için ise Antalya’da Gezilecek Yerler yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kamp, çadır veya karavanda konaklama sağlanması ile ormanlık alanlar, deniz kenarları veya dağlık alanlarda yapılabilir. Bu açıdan Antalya kenti, Akdeniz kıyısında ve yemyeşil bir doğal yapıya sahip olarak, özellikle ücretsiz kamp alanları için en çok seçilen şehirler arasındadır. Bu anlamda da hazırladığımız liste içerik sayesinde Antalya’da seçebileceğiniz 16 farklı kamp alanını en önemli özellikleri ve imkanları ile görebilirsiniz.

Konyaaltı, Doyran Göleti Kamp Alanı

Antalya Kamp Alanları Doyran Göleti
Konyaaltı Doyran Göleti

Doyran Göleti, Konyaaltı ilçesinde Akdamlar Mahallesi sınırlarında bulunurken, ilçeye 25 kilometre mesafede yer almaktadır. Gölet kıyısında yemyeşil bir doğa içerisinde hem yüzme hem balık tutma hem de kamp keyfi yaşamak için seçilebilir. Kamp alanında çeşme bulunsa da tuvalet ve duş imkanı yer almıyor. Bölgede kampçılar için herhangi bir tesis veya işletme bulunmadığı için yiyecek ve içeceği yanınızda bulundurabilir ve kamp sırasında rahatlıkla telefonunuzu kullanabilirsiniz. Konumu için tıklayın.

Kumluca, Korsan Camping

Antalya Kamp Alanları Korsan Camping
Kumluca Korsan Camping
Antalya Kamp Alanları Korsan Camping
Antalya Kamp Alanları Korsan Camping
Korsan Camping Çadır

Kumluca ilçesinde bulunan Korsan Camping, Likya yoluna devam ederken karşınıza çıkacaktır. Kamp alanında hem otantik bungalov evler yer alırken hem de Antalya çadır kamp alanları içerisinde yer aldığından bahsedilebilir. Bölge doğa fotoğrafçılarının da ilgisini çekmekle birlikte muz ağaçlarının yanındaki çadır kamp alanı, alan içerisindeki restoran ve plaj değerlendirilebilir. Çadır kiralama hizmeti de verilirken; duş, ücretsiz şarj istasyonu, tuvaletler, internet bağlantısı, yürüyüş parkuru, otopark ve karavan alanı da yer alıyor.

Tesisin Instagram adresi için tıklayın.
Tesisin Telefon numarası 0542 734 37 00 – 0539 890 97 07
Tesisin Konumu için tıklayın.

Kaş, Patara Medusa Camping Kamp Alanı

Antalya Kamp Alanları Medusa Camping
Antalya Kamp Alanları Medusa Camping
Kaş Patara Medusa Camping

Antalya’nın meşhur Kaş ilçesinin Patara bölgesinde yer alan Medusa Camping, hemen tarihi bölgenin kıyısında ve muhteşem Patara plajlarının yanı başında yer alıyor. Hem Antalya çadır kamp alanları arasında hem karavan kamp noktaları arasında yer alarak, geniş bir bahçe, ücretli giriş, sıcak su, tuvalet, duş, elektrik, internet ve mutfak alanları yer alıyor. Ayrıca ortak kullanım için buzdolabı ve çamaşır makineleri de bulunurken, hayvan dostlarınızı da kamp alanına getirebiliyorsunuz.

Tesisin Instagram adresi için tıklayın.
Tesisin Telefon numarası 0 537 734 53 60
Tesisin Konumu için tıklayın.

Alanya, İncekum Orman Kampı

Antalya Kamp Alanları İncekum Orman Kampı
Alanya İncekum Orman Kampı
Antalya Kamp Alanları İncekum Orman Kampı
Çadır Kampı
Antalya Kamp Alanları İncekum Orman Kampı
Plaj

Antalya’nın en güzel sahil ilçelerinden biri olan Alanya’daki İncekum Orman Kampında karavan ve çadır kampı yapılabiliyor. Kampta elektrik, sıcak su, duş ve tuvalet imkanı yer alırken, ücretli giriş ile birlikte kamptan genellikle aileler yararlanıyor. Sessiz, sakin ve deniz kıyısında olması da keyifli bir kamp imkanı sunuyor. Çadır yeri 90₺ ve çadırınız yoksa ikisi birlikte 150₺ gecelik ücret alınıyor. Bu fiyat 4 kişi için geçerli.

Tesisin Instagram adresi için tıklayın.
Tesisin Telefon numarası (0 242) 517 16 11
Tesisin Konumu için tıklayın.

Kaş, Olympos Camping

Antalya Kamp Alanları Olympos Camping
Kaş Olympos Camping
Antalya Kamp Alanları Olympos Camping

Kaş ilçesindeki bir diğer kamp olarak Olympos Camping, Kaş-Kalkan yolunun 3 kilometrelik bir mesafesinde yer alıyor. Denize çok yakın olan kamp alanında çadır ve karavan konaklama için ayrı ücretler talep edilirken, ayrıca bungalov evler de yer alıyor. Kamp alanında tuvalet, duş, elektrik, ortak mutfaklar, çamaşırhane, plaj, internet bağlantısı, masa ve sandalyeler ile ücretli kahvaltı servisi yer alıyor.

Tesisin Instagram adresi için tıklayın.
Tesisin Telefon numarası 0242 836 2252 – 0544 236 0329
Tesisin Konumu için tıklayın.

Kemer, Alacasu Cennet Koyu Kamp Alanı

Akdeniz kıyısının en turistik ilçelerinden biri olan Kemer’de Çamyuva sınırlarındaki Cennet Koyu Kamp Alanı, Antalya şehir merkezine yaklaşık 60 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Kumsal ile birlikte yeşilin kıyısındaki bu kamp alanında çadır veya karavan tercih edilerek temiz su ve tuvalet imkanlarından yararlanarak kamp yapabilirsiniz. Kamp için önceden yiyecek ve içeceklerinizi yanınıza getirmeniz de fayda sağlayacaktır. Konumu için tıklayın.

Muratpaşa, Lara Karavan Park

Merkezi bir ilçe olan Muratpaşa’da yer alan Lara Karavan Park, aynı zamanda çadır kampı için de seçilebilecek bir alan oluşturuyor. Cennet gibi bir doğa içerisinde bulunan ve 24 saat izlenen güvenlik sağlanan kamp alanında plajdan yararlanmanız için sadece 5 dakika yürümeniz gerekiyor. Kamp yeri içerisinde çadır kiralama, buzdolabı kullanımı, tuvalet, duş, elektrik ve ormanlık alan imkanları yer alıyor. Konumu için tıklayın.

Gündoğmuş, Eğrigöl Yaylası

Antalya Kamp Alanları Eğrigöl Yaylası
Gündoğmuş Eğrigöl Yaylası

Eğer deniz kenarında değil de Antalya’nın yaylalarında Toros Dağlarında kamp yapmak istiyorsanız, Eğrigöl Yaylası Gündoğmuş ilçe sınırlarındaki en keyifli tercihlerden biri olabilir. Geyik Dağlarının eteklerindeki bu kamp alanında Söbüçimen Yaylası olarak da bilinen yaylada doğa ile iç içe ve temiz havaya doyacak bir kamp yapabilirsiniz. Özellikle ücretsiz kamp alanları arasındaki bu noktada telefon çekmese de çeşme yer alırken, tesis bulunmadığı için tüm ihtiyaçlarınızı önceden temin ederek gelebilirsiniz. Konumu için tıklayın.

Manavgat, Belediye Kamp Alanı

Antalya Kamp Alanları Manavgat Belediye
Manavgat Belediye Kamp Alanı

Antalya’da belediye kamp alanları açısından da Manavgat belediyesinin sunduğu bu kamp alanı değerlendirilerek, Çeltikçi Köyünde kamp yapılabilir. Kamp alanı için çok uygun fiyatlar talep edilirken, rezervasyon yaptırarak tatil sürenizi önceden belirleyebilirsiniz. Her misafir için maksimum konaklama süresi ile hizmet verilmeye çalışılırken, misafirlerin birçoğu olumlu yorumlar sunuyor. 24 saat güvenlikli kamp alanında 5 dakikalık bir mesafede denize ulaşmak mümkün olurken tuvalet, banyo, sosyal imkanlar, çamaşır yıkama ve özel güvenlik bulunuyor. Konumu için tıklayın.

Kemer, Çıralı Camping

Antalya Kamp Alanları Çıralı Camping
Kemer Çıralı Camping

Kemer ilçesindeki bir diğer kamp alanı olarak neredeyse 30 yılı aşkındır hizmet veren Çıralı Camping’de her yıl yoğun bir müşteri kitlesi bulunuyor. Denize 5 dakikalık mesafesi, sakin konumu, yerleşimi, kampçılık geleneği ayrı bir keyif sağlıyor. Ayrıca kamp tuvalet, duş, kablosuz internet, buzdolabı, temiz su, elektrik ve kamp eşyaları imkanları ile hem çadır hem karavan kampları için tercih edilebilir.

Tesisin Instagram adresi için tıklayın.
Tesisin Telefon numarası 0532 627 77 80 – 0242 825 71 86
Tesisin Konumu için tıklayın.

Kemer’de kamp düşünenler, en iyi kamp yerleri için Kemer Kamp Alanları listemize göz atabilirler.

Döşemealtı, Ekşili Göleti

Yine Antalya ücretsiz kamp alanları açısından Döşemealtı ilçesinde bulunan Ekşili Göleti ilçenin Hatipler Mevki Ekşili Köyü sınırlarında yer alıyor. Aslında halen keşfedilmemiş bakir bir alan olarak kamp için gölet kıyısında çadır kurma imkanınız veya karavan kullanma imkanınız bulunuyor. Zemin ve çevre yemyeşil olmakla birlikte göletin kıyısında kamp yapmak, piknik, yüzme ve olta balıkçılığı imkanı yer alırken çevrede hiçbir tesis bulunmadığı için önceden alışveriş yapabilirsiniz. Göl sayesinde su kaynağı zengin olsa da tuvalet bulunmuyor. Ama telefon çektiği için rahatlıkla iletişim kurulabiliyor. Konumu için tıklayın.

Muratpaşa, Örnekköy Plajı

Yine Muratpaşa ilçesindeki Örnekköy Plajı Kamp Alanı da sabahları plajda sakin denizin keyfini çıkarmak için tercih edilebilir. Konaklama için ücretsiz kamp alanları arasında yer alarak, çadır veya karavan için seçilen bu alanda plaj etrafında birçok işletme yer aldığı için kolaylıkla her ihtiyacınızı temin edebilirsiniz. Yine ücretli olarak plaj işletme veya diğer işletmelerdeki tuvalet, duş ya da diğer imkanları kullanabilir ve merkeze de kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Konumu için tıklayın.

Akseki, Dipsiz Göl

Konya-Antalya arasında bulunan Akseki ilçesinde de denizden epeyce uzak ve Toros Dağları’nın 1702 metre gibi yüksek bir rakımında bulunan Dipsiz Göl kıyısında kamp yapma imkanı yer almaktadır. Dört mevsim su seviyesini neredeyse hiç kaybetmeyen bu gölün kıyısında berrak suların muhteşem görselliği ile özellikle çadır kamp yapılabilir. Göl etrafında yerleşim yerleri de bulunurken fotoğrafçılar için mükemmel bir mekan oluşturan kamp alanında tüm ihtiyaçlarınızı önceden temin ederek kampı keyifli bir hale getirebilirsiniz. Konumu için tıklayın.

Alanya, Mutlu Camping

Antalya Kamp Alanları Mutlu Camping
Alanya Mutlu Camping

Alanya’da yer alan Mutlu Camping de İncekum sahillerinin yanı başında yer alırken, çam ağaçları içerisinde konumlandırılmış. Denize sıfır manzarası ile şehir gürültüsünden uzak bu kamp alanında evcil hayvanınız ile özellikle Antalya çadır kamp alanları dahilinde iyi bir seçim yapma şansınız bulunuyor. Üstelik kamp alanında elektrik, tuvalet, sıcak su, duş, internet, ortak mutfak, büfe, restoran, yürüyüş parkuru, bisiklet parkuru ve ateş yakma alanları yer alıyor.

Tesisin Instagram adresi için tıklayın.
Tesisin Telefon numarası 0542 420 07 77
Tesisin Konumu için tıklayın.

Manavgat, Gökçesu Camping

Antalya Kamp Alanları Gökçesu Camping
Manavgat Gökçesu Camping

1994 yılından bu yana hizmete devam eden Gökçesu Camping, Manavgat ilçesinde yer alıyor. Konum olarak Köprülü Kanyon Mevkii Karabük Köyünde yer alan kamp alanı, yabancı turistler tarafından da tercih edilirken, çadır konaklama, karavan konaklama veya çadır kiralama için değişen ücretler talep ediliyor. Ormanlık bir alan içerisindeki kamp alanında tuvalet, duş, aydınlatma, ateş yakma alanı, hamak, otopark, internet bağlantısı, piknik masaları, şarj üniteleri ve özel elektrik bağlantısı imkanı bulunuyor.

Tesisin Instagram adresi için tıklayın.
Tesisin Telefon numarası 0242 765 3384 – 0533 522 3205
Tesisin Konumu için tıklayın.

Konyaaltı, Rido Camping

Antalya Kamp Alanları Rido Camping
Konyaaltı Rido Camping

Konyaaltı ilçesinde Geyikbayırı mevkiindeki bir diğer kamp alanı olarak Rido Camping doğa içerisinde ve dağ manzarası ile keyifli bir tercih sağlıyor. Özellikle tırmanma sporcuları için çok sık seçilen bu kamp yeri, 15 dönüm alanı ile Antalya’nın en büyük kampları arasında da yer alıyor. Konaklama için isterseniz çadır kurabilir, isterseniz çadır kiralayabilir, isterseniz bungalov evleri seçebilir, isterseniz karavan kullanabilirsiniz. Kamp işletmesi sizlere buzdolabı, çamaşırhane, klima, duş, tuvalet, sıcak su, ortak mutfak, otopark internet bağlantısı, restoran ve bar gibi birçok farklı imkan ile hizmet veriyor. 

Tesisin Instagram adresi için tıklayın.
Tesisin Telefon numarası 0541 687 42 31
Tesisin Konumu için tıklayın.

Sizlerde Antalya kamp alanları hakkında deneyimlerinizi ve tecrübelerinizi yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Emekli olmama az kaldığı için araştırma yapıyorum. Aslında istediğim sırtıma çadırımı alıp gitmek. Bilgi alabileceğim oldukça detaylı çalışmalarınız var. Elinize sağlık…

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz