Dünyada Kamp Yapılacak En Güzel Yerler

Arkadaşlarınızla toplanıp kamp yapmak, doğanın o muhteşem akışına kendinizi kaptırmak, bol oksijeni ciğerlerinize çekmek kadar keyiflisi var mı? Günlük hayatın tüm yorgunluğunu bu şekilde attığınızı bir canlandırın gözünüzde.

Evde her zamanki gibi ayaklarımızı koltuğa uzatıp miskin miskin pineklemekte çok daha eğlenceli ve dinlendirici olacaktır kesinlikle. Kamp demek, doğayı tanımak demek, kamp demek bir nevi sosyalleşmek demek. Düşünsenize çadırlarınızı kurmuşsunuz kamp yerinde akşam olmuş ateşinizi yakmışsınız ateş başında yenen yemekler, edilen sohbetler, şarkılar, müzikler.

Düşünmek bile rahatlatıyor insanı öyle değil mi? Şimdi sizlerle dünyada kamp yapabileceğiniz en güzel yerleri paylaşacağız.

Dünyadaki En İyi Kamp Yerleri

Dünyadaki en iyi kamp alanları;

Fas Sahra Çölü

Fas, Sahra çölü

Dünyada kamp yapılacak en güzel yerler konusuna Fas Sahra Çölü ile başlayabiliriz. Eğer Fas ziyareti yapacaksak, devesiz olmaz bu iş. Deve ile çöle gidilmeli ve geleneksel bir kamp yerinde kalınmalı. Bu kamp yerlerinin son derece rahat olanları da mevcut basit olanları da. Burada seçmek sizin işiniz.

Yola çıktığınızda yanınızda elbette bir rehber olacak ve yemekler kamp yerlerinde yapılacak. Gizli kalmış kum tepelerinin dibinde olmak, uçsuz bucaksız bir çöl en güzeli de güneşin doğuşunu o sosuz çölün ufuğundan izlemek tabii.

ABD Yellowstone Ulusal Parkı

Yellowstone ABD

Dünyada kamp yapılacak en güzel yerler için bir diğer kamp yeri ise ABD Yellowstone Ulusal Parkı; eğer yürüyüş dağ bisikleti veya kaya tırmanışından hoşlanıyorsanız Yellowstone Ulusal Parkı bunun için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Keşfedilmeyi beklenen kilometrelerce alana sahip. Öyle bir yer ki, kam için gelenlere çadırlarının renginde bir alan bulmaları garanti ediliyor.

Balık dolu nehirler, volkanik dağlar, yüksek rakımlı göller, sınırsız kanyon… Kampınızı kurduktan sonra doğal kaplıcalarda bir yürüyüş yapın yalnız kamp ateşinde pişirdiklerinize dikkat edin çünkü size bu doğa alanında eşlik eden başka vahşi canlılar da olacak.

Yeni Zelanda

Yeni Zellanda Kamp

Sıradaki kamp bölgemiz ise Yeni Zelanda. Kampçıların en sevdiği kamp yapılası ülkelerin başında gelir burası. Çadırınızı kurabileceğiniz öyle fazla alana sahip ki burası dev plajlar, dağlar platolar, gölgelik ormanlar gibi. Bu ülke sahip olduğu olağanüstü doğasıyla herkesi kendine hayran bırakmayı başarmış bir ülke. Ülkede özgür kamp sistemi var.

Hemen hemen her yerde, tüm kamu alanlarında kamp yapmak mümkün, bazı kuralları da riayet etmek şartıyla tabii ki. Her şeyden önce bir kamp tuvaletiniz ve atıklarınızı taşıyacağınız bir ünite gerekli. Kamp alanların ücretleri ise değişkenlik gösteriyor.

Kenya, Masai Mara Ulusal Alan

Kenya Masai Mara
Dünyada kamp yapılacak en güzel yerlere son olarak bir diğer kamp yapılası ülke olan Kenya ve burada bulunan Masai Mara Ulusal Alan. Burada kamp yapmak demek, tam anlamıyla vahşi havyalarla beraber yaşam sürmek anlamına geliyor.

Dünyada en fazla aslan sayısı bu bölgede, iki milyon ceylan, zebra, antilop ve 570 farklı kuş türüne ev sahipliği yapan bir ülke burası. Burada ister düşük bütçeli, isterseniz konforlu kamp alanlarını seçebilirsiniz. Şundan emin olabilirsiniz temanı her daim beş yıldızlı olacak.

Sahale Glacier Camp, Washington

Sahale Glacier Washington

Aurora Borealis – Norveç

Aurora Borealis

Everest Dağı – Nepal

Everest Dağı Nepal

Ağaçta Kamp – Waldseilgarten, Almanya

Waldseilgarten Almanya

McCarthy Buzulu – Alaska

McCarthy buzulu Alaska

Cordillera Huayhuash – Peru

Cordillera Huayhuash Peru

Ülkemizde bulunan en iyi kamp alanları hakkında olan Türkiye’nin En İyi Kamp Yerleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sizlerde beğendiğiniz kamp alanlarını bizlerle yazımıza yorumda bulunarak paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.