Galata Kulesi Nerede

Galata kulesi hakkında detaylı ulaşım bilgileri yer alan yazımızda, Galata Kulesi nerede, hangi semtte ve nasıl gidilir gibi sorularınıza detaylıca yanıt veriyoruz.

Galata Kulesi Nerede?

İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde, Galata semtinde ve Bereketzade Mahallesinde yer almaktadır. Şişhane ve Karaköy arasında kalan tarihi kule, ulaşım yönünden pek çok alternatife sahiptir. Galata kulesi nerede ve hangi semtte olduğunu öğrendik. Şimdi nasıl gidilir, bu soruyu cevaplayalım.

Galata Kulesi’ne gitmeden önce kulenin tarihi, hikayesi, giriş ücreti gibi bilgilerine Galata Kulesi yazımızdan ulaşabilirsiniz. Gitmeden önce mutlaka yazımızı inceleyin. Ayrıca Galata ve çevresinde görülecek yerlere İstanbul’da gezilecek yerler yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Galata Kulesi’ne Nasıl Gidilir?

Galata Kulesi Nasıl Gidilir

Merkezi bir yerde olması ile ulaşım oldukça kolay ancak özel aracınızla gelmeniz trafik nedeniyle biraz sorun yaşatabilir. 

Aracınızla gelirken Tarlabaşı’ndan Taksim’e çıkan yolda Galata Kulesi levhalarını kullanıp kuleye ulaşabilirsiniz

Otobüs ya da tramvay ile Karaköy’e kadar gelip oradan yürüyerek ya da Tünel’den füniküler ile yukarıya çıkabilirsiniz. Taksim’e kadar gelip, metro ile Şişhane’ye geçebilir ve birkaç dakika yürüyerek yine kuleye ulaşabilirsiniz.

Anadolu yakasından gelecek olursanız da vapurla Eminönü ya da Karaköy’e gelerek yine buradan yürüyerek kuleye ulaşabilirsiniz.

Galata Kulesi Hangi Semtte

Anadolu Yakasından Nasıl Gidilir?

Galata Kulesi’ne Anadolu yakasından gelmeyi düşünenler, Kadıköy veya Üsküdar’dan vapura binebilir ve indikten sonra kısa bir yürüyüş ile tarihi kuleye ulaşabilirler.

Ümraniye, Kartal, Pendik, Tuzla ve Maltepe’den kuleye gitmek isteyenler, metro ile Kadıköy’e gelebilir. Sonra buradan Karaköy vapurunu kullanıp, indikten sonra da kısa bir yürüyüş ile ulaşabilirler. 

Avrupa Yakasından Nasıl Gidilir?

Silivri tarafından gelecekler, öncelikle Büyükçekmece metrobüs durağına ulaşmaları gerekiyor. BeylikdüzüAvcılar, Küçükçekmece, Bahçelievler veya Bakırköy’den gelmeyi düşünenler Metrobüs’ebinebilir, Cevizlibağ’da inip Kabataş tarafına giden tramvaya binip Karaköy durağında inebilirler.

Diğer ilçelerden ise Kabataş yönüne giden tramvaylara ulaşıp, Karaköy durağında inip yürüyebilirler. Metro ve tramvay duraklarına şu adresten bakabilirsiniz.

Taksim’e ulaşıp buradan gitmek isteyenlerde yürüyerek tarihi kuleye ulaşabilirler.

Haritası ve Konumu

Tarihi kuleye ulaşım için üstte yer alan haritayı navigasyon olarak kullanabilir ve yol tarifi alabilirsiniz.

Haritayı Google Maps üzerinden görüntülemek istiyorsanız şu adrese tıklamanız yeterli.

Yandex kullanıcısı iseniz şu adrese tıklayarak yandex haritalar üzerinden adresi görüntüleyebilirsiniz.

Silerde ulaşım ile ilgili bilgilerinizi ve sorularınızı yazımıza yorumda bulunarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz