Göcek Nerede

Göcek, hayatın tüm stresinden kurtulmanıza olanak sağlayacak, eşsiz güzelliği olan muhteşem güzellikte bir köydür. Göçek’in mavi sularında yapılacak olan yolculuğu, dünyanın başka hiçbir yerinde bulmanız mümkün değil. Göcek hem kusursuz doğasıyla hem de kişilere sağladığı muhteşem huzurla ziyaretçilerin vazgeçilmezi. Göcek’te sezon Mayıs ayında açılır, Ekim ayı gibi son bulur. Yazları çok sıcaktır ve turizm oldukça canlıdır. 

Muğla’da bir gezi düşünüyorsanız görülecek en güzel yerler için Muğla’da gezilecek yerler ile Fethiye gezilecek yerler yazılarımıza mutlaka göz atın.

Göcek Nereye Bağlı?

Göcek Konumu

Muğla ilinde yer alan Göcek, mahalle olarak Fethiye’ye bağlıdır ve buradaki koylar üzerinde yer alır. Dünya’da yeşil ve mavi tonlarının bir arada görülebileceği nadir yerlerden biridir. Doğanın yeşilliği, denizin maviliği ile birleşerek vazgeçilmez bir huzur yaratır. Özellikle büyük şehirlerin kalabalığına, gürültüsüne, kirli havasına ve yaşam telaşına kapılanlar için sığınılacak harika bir limandır.

Göcek Körfezi birçok kişi tarafından, çevresinde bulunan koy ve adalarıyla tatil bölgeleri listesinin en başında gelmektedir. Bütün bir yaz sezonunun her gününü, ayrı bir koyda geçirmenizi sağlayacak kadar çok sayıda koya sahiptir. Bu koy ve adalar arasında bir günde seyir halinde olan 2500 yat görebilirsiniz. Hem görsel açıdan huzur veren hem de kişilerin mükemmel bir tatil yapmasına olanak sağlayan Göcek, yerel konaklama noktaları ile de harika bir deneyim yaşatmakta. 

Göçek Nerede?

Göcek Haritası

Göcek, Muğla iline bağlı bir köy olarak Fethiye ile Dalyan’ın arasında konumlanmıştır. Türkiye’nin güney batı kıyısında bulunmaktadır. Küçük olması kimseyi yanıltmasın. Birçok tatil beldesinden çok daha fazlasına sahip olan Göcek, Fethiye’ye 28 km uzaklıkta bulunur.

Bunların yanı sıra Göcek;

  • Dalaman Havaalanı’na 22km
  • Bodrum Havaalanı’na 170 km
  • İzmir Havaalanı’na 280 km
  • Marmaris’e 103 km
  • Antalya’ya ise 210 km uzaklıkta yer almaktadır. 

Haritası ve Konumu

Göcek’e Nasıl Gidilir?

Göcek’e gitmek için üç adet alternatif ulaşım şekli bulunmaktadır. Bunlar; hava ulaşımı, kara ulaşımı ve deniz ulaşımıdır. 

Hava Ulaşımı: Göcek’e hava yolu ulaşımı kullanarak gitmek isteyen kişilerin, Dalaman Havaalanına varmaları gerekmektedir. Büyük şehirlerden Dalaman Havaalanına sürekli olarak uçaklar mevcuttur. Havaalanına vardıktan sonra ise özel bir araç ya da havaş kullanarak 17 km sonra Göcek’e varabilirsiniz. 

Kara Ulaşımı: Göcek, Muğla iline yaklaşık olarak 100 km uzaklıktadır. Bunun için önce bulunmuş olduğunuz şehirden Muğla’ya gelmeniz ulaşımı kolaylaştıracaktır. Buraya vardıktan sonra Fethiye üzerinden seyahat gerçekleştirilir. Kendi özel aracı ile gelen kişiler Göcek’e varmak için bir tünel kullanır ve bu tünelin gidiş-dönüş olmak üzere 18 TL gibi bir ücreti bulunmaktadır. Otobüs firması kullanmak isteyen kişiler ise, Muğla’ya seferi olan otobüs firmalarından herhangi birini tercih edebilir. Fethiye üzerinden Göcek’e gitmek isteyen kişiler ayrıca, Fethiye-Göcek minibüslerini de kullanabilirler.

Deniz Ulaşımı: Deniz yolu ulaşımını tercih etmek isteyen kişilerin öncelikle Fethiye’ye varmaları gerekmektedir. Buradan Göcek’e yaklaşık 6 adet yat kalkmaktadır. Bu yatlardan herhangi birisini tercih ederek, Göcek’e ulaşmanız mümkün.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz