İstanbul Oyuncak Müzesi

2005 yılında Sunay Akın tarafından kurulan İstanbul Oyuncak Müzesi, Türkiye’de oyuncak müzesi alanında bir ilk. Bu yönüyle de emsallerine örnek teşkil etmiş ve yeni oyuncak müzelerinin açılmasına da bir nevi vesile olmuştur.

İstanbul Oyuncak Müzesi Hakkında Bilgi

1700’lü yıllardan günümüze dek uzanan oyuncak kültürünün kısa ama güzel bir özeti olan müze, belki de çocuklardan çok yetişkinlere hitap eden, onları çocukluklarına kadar alıp götürebilecek bir konsepte ve oyuncaklara sahip. Bu yüzden özellikle çocuklu aileler için kesinlikle gidilip görülmesi gereken bir masal evi de denebilir.

Etkinlikler ve Organizasyonlar

Müze bir masaldan çıkmış gibi büyülü bir konseptte kafeye sahip. Burada biraz soluklanıp bir şeyler içmeniz mümkün. Bunun haricinde ise ayrıca rezervasyonla birlikte kahvaltı ya da doğum günü kutlamaları için tercih edilebiliyor.

Bunların haricinde çoğunluğu sadece çocuklar için yapılan bir çok atölyeye katılmak mümkün. Bazı atölyelerde ise çocuklarla birlikte ebeveynlere de yer var.

İstanbul Oyuncak Müzesi Resimleri

İstanbul Oyuncak Müzesi Giriş Ücreti

Oyuncak müzesi bilet fiyatları için tam ve indirimli olarak iki farklı giriş ücreti bulunuyor.Oyuncak müzesi giriş ücretleri;

  • Tam Bilet : 15 TL
  • İndirimli : 12 TL

İndirimli : 3 yaş ve üzeri çocuklar, öğrenciler, öğretmenler, öğretim görevlileri, 65 yaş ve üstü

Ücretsiz: Engelliler, 3 yaş altı çocuklar, ICOM kart sahipleri, MMKD üyeleri, kokartlı rehber ve basın mensupları.

Okul ve grup fiyatları için müze ile iletişim kurabilirsiniz.

İstanbul Oyuncak Müzesi Ziyaret Saatleri ve Günleri

Müze ziyaret saatleri 09:30 – 18:00 saatleri arasındadır. Müze Pazartesi günleri kapalıdır.

İstanbul Oyuncak Müzesi Nerede ?

KadıköyGöztepe’de tarihi bir köşkte misafirlerini ağırlamak için kapılarını aralamış olan müze, bulunduğu yer ve bina ile de içinizi ısıtabilecek bir atmosfere sahip.

İstanbul’da yer alan tema park ve eğlence merkezileri hakkında olan İstanbul’daki Lunaparklar yazımızı inceleyebilirsiniz.

İstanbul Oyuncak Müzesi’ne Nasıl Gidilir ?

Otobüs ile gelmek isterseniz; Kadıköy’den 10, 10B, 10S, 14Ç, 14 KS, 17, 17L, 19F, 19M, 19S, GZ1,GZ2, ER1, ER2 nolu hatların herhangi birisine binerek Göztepe durağında inerseniz, yürüyerek müzeye gelmeniz mümkündür.

Yeni açılmış olan Kartal-Kadıköy Metrosu ile de Yenisahra Durağı’nda inerek yine kısa bir yürüyüşle müzeye ulaşabilirsiniz.

Şahsi aracı ile gelecek olanlarsa müzenin olduğu sokakta park sorunu yaşayabilecekleri için Göztepe Tren İstasyonuna kadar gelip oradan yürüyerek buraya ulaşabilirler.

İstanbul Oyuncak Müzesi Haritası

İstanbul Oyuncak Müzesi İletişim Bilgileri

Adres : Ömer Paşa Cad. Dr. Zeki Zeren Sok.No:15 Göztepe / İstanbul
Telefon : (0216) 359 45 50

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.